Skocz do zawartości

Zmniejszenie mocy w motocyklu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka pytań odnośnie zmniejszania mocy w motocyklu. Posiadam Hondę Shadow Sabre 1100 c2 (2007). Jako że nasz rząd zmienił przepisy, to w moim wieku jedyne na co mogę sobie pozwolić to prawo jazdy kategorii A2. Z tego też powodu chciałbym przystosować motocykl do tego. Katalogowo motocykl ma ~49kW i 262kg wagi. Wg prawa na A2 mogę mieć maksymalnie 35kW (o +/- 15kW mniej). I moje pytania brzmią: 

1. Czy warto to zmienić + czy motocykl na tym nie ucierpi?

2. Czy moc będzie odpowiednia do masy pojazdu? (przed "zduszeniem" stosunek mocy do masy to 0,18 kW/kg a po 0.13kW/kg)

3. Jeżeli warto to czy ktoś jest w stanie polecić zakład który by się tego podjął (najlepiej na Śląsku)

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

 

 

Edytowane przez Kamilsl
poprawienie błędu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakład, który założy Ci blokadę to akurat najmniejszy problem. możesz napotkać poważniejsze - te natury "administracyjnej". jeśli masz jakąś ulubioną stację diagnostyczną (OSKP, i ważne - okręgową a nie podstawową) i ogarniętego diagnostę to spytaj najpierw co będzie Ci potrzeba aby wydał Ci zaświadczenie o zmianach w pojeździe.

jeśli przeróbka będzie polegała na zablokowaniu maksymalnego otwarcia przepustnicy to motocykl na tym nie ucierpi. po prostu będzie się zużywał tak jak gdybyś eksploatował go niezbyt ekstremalnie. ale powiedzmy sobie uczciwie - większość użytkowników takich grzybiarskich motocykli i tak nie korzysta z górnego zakresu prędkości obrotowych silnika.

podczas spokojnej jazdy solo, turystycznej bądź miejskiej nie odczujesz dużej różnicy. natomiast  problemy mogą pojawić się ć np. podczas prób wyprzedzania, zwłaszcza gdy będziesz obładowany bagażami i z pasażerem

czy warto? to kwestia tego ile będziesz musiał za tym łazić i ile Cię skasują oraz co dla Ciebie jest warta jazda akurat tym motocyklem 😉

Edytowane przez konrad1f
  • Lubię to! 1

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...