Skocz do zawartości

Którą oponę wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Kupiłem niedawno Suzuki SV650N z 2008r. Puki co wad nie dostrzegam nie licząc opon, o których już przy zakupie wiedziałem, że będą do wymiany. Obecnie założone są Bridgestone'y BATTLAX BT-023. Mają sporo bieżnika i ładnie wyglądają ale... Mają 12lat przez co nie jestem im w stanie w pełni zaufać. Po wizycie, w moim zdaniem najlepszym okolicznym warsztacie oponiarskim zostałem z rozterką pomiedzy dwoma modelami:

1. Metzeler Sportec m7 rr 

2. Pirelli Angel GT2

Jestem motocyklistą raczej początkującym, z doświadczeniem około 20 tyś km. Głównie poruszam się w 2 trybach: do pracy- tu liczy się dla mnie przyczepność w każdych warunkach i w niskich temperaturach (nie jeżdżę tylko w śnieg lub po lodzie). Drugi to wypady po 100-200 km po górach i zakrętach, gdzie staram się jeździć możliwie szybko. Planuję roczne przebiegi około 8000km.

I tu pojawia się pytanie, jak porównali byście te dwie, z przeznaczenia różne opony? Pytanie zwłaszcza do osób które miały obie, jaka jest różnica w przebiegu, który robi się na jednych i drugich oponkach? 

Pozdrawiam

Zapomniałem dodać, na czym polega dylemat :). Z jednej strony nie zamierzam oszczędzać na oponach, tego nie trzeba tłumaczyć. Z drugiej bez sensu przepłacać za możliwości, których się nie wykorzysta (Metzelery to typowo sportowe opony). W warsztacie wyliczyli, że komplet Pirelli jest o około 15% droższy ale zaznaczyli że powinien wytrzymać minimum 30% większy przebieg...

Edytowane przez Zator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dwa razy Angele - tyle że raz St a raz GT. w każdym przypadku bardzo fajna oponka. Wytrzymuje turystykę, i na moje jeżdżenie - bez zamykania opon - bardzo wystarczało.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT są twardsze i droższe. Zasadniczo. 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT wytrzymują trochę większy przebieg. Ja nie zauważyłem jakiejś wielkiej różnicy, ale niektórzy twierdzą ze ST lepiej trzyma niż GT. Pewnie moje umiejętności są za małe by to zauważyć 😉 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...