Skocz do zawartości

WSBK i WSSP 2022


jannikiel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę późno wrzucam..

Czeska ruda zaskoczyła mnie mądrością postepowania Bautiego, wygrał pierwszy wyścig, w SPR był trzeci czyli relatywnie mało stracił w stosunku do Rei, ale w 2 wyścigu był przed Reą...

Tym samym zresztą do rywalizacji dołączył "Stoprak", odzyskując w pkt do 2 w generalce Rei...

W Supersportach, Balda odzyskuje pkt. do Aegetera, i to właściwie jest festiwal Yamahy... Bulega na Ducati w 1 wyścigu9, w 2 wyścigu 2 umacnia się tym samym na 3 pozycji w generalce i raczej to się nie zmieni, chyba, że Can Oncu coś będzie napierał... Oli Bayliss - w 1 wyścigu 13 miał chrapkęna cos lepszego, nie ukończył 2 wyscigu... no cóż ciągle się uczy nowych kompletnie dla niego torów...

Teraz wakacyjna przerwa, i kolejny wyścig dopiero we wrześniu...Czekamy....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Magny Cours, przywitało zimno-zmienną pogodą, w treningach była huśtawka, dzisiaj jednak było sucho( ale zimno), takie warunki nie są nowością dla Rei, który zajął 1 pole startowe, drugi Stoprak, trzeci Redding na BMW a Bauti dopiero czwarty...

Po starcie nie kończąc 2 okrążenia z wyścigu wypisał się Rea, po błędzie Stopraka, który wyjechał w żwir i się przewrócił, Bauti jak dźgnięty  gonił Reddinga, az go nie łyknął ....ale potem przez dłuższą część wyścigu nie mógł mu za bardzo uciec, finalnie, ale dopiero na 3 okrążenia przed końcem, coraz bardziej oddalał się od byłego zawodnika ArubyDucati...

Bauti wygrał, Redding 4 sekundy za nim a trzeci świetnie jadący Alex Bassani....

Stoprak pokazał jednak klasę ,za co należą mu się brawa, bo włączył się do wyścigu w okolicach 20 miejsca, a finalnie ukończył na 11 zdobywając cenne pkt w klasyfikacji generalnej...

W Supersportach honoru Ducati bronił Caricasulo, niestety wyścigu nie ukończył mimo dobrych kwalifikacji... za to pierwsze Ducati w rękach Oli Baylissa ukończyło na 9 miejscu, trzeci w generalce Bulega dopiero 11 -ty...

Wygrały Yamahy, Balda, Van Strallen, Aegeter

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyjrzałem się dokładnie, nie dość, że w niego wjechał, to jeszcze lewą nóżką poprawił...

No cóż, wcześniej ogromne piniądze idące za reą wszystko załatwiały ( m.in dlatego tyle razy miał mistrza-moje zdanie), ale mam nadzieję, że ktoś tupnie nóżką i się skończą niesportowe zagrywki...

Ja już go dawniej nie lubiłem, jeszcze z czasów Chaza Daviesa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo Rea niechlujnie rozbił tego longlapa i włączył się do ruchu tak, że przynajmniej drugi longlap się za to należał. Zresztą wcześniej jak przestrzelił zakręt to wrócił na linię znowu uderzając w bok innego Ducati (Bassani albo Rinaldi - nie pamiętam już). Ja rozumiem że Kawasaki w tym roku jest trudnym motocyklem, ale to nie tłumaczy takiego braku poszanowania dla rywali. Baz mu pokazał co o tym myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic zobaczymy co będzie dalej, mam nadzieję, że Bautiego nie rozbiło to emocjonalnie ( z tym miał problem Redding jak jeździł na Ducatach), a raczej umocniło przekonanie, że z Reą daje się wygrać, skoro, do tak niecnych zagrywek się ucieka.

Zresztą teraz do walki włączył się Stoprak... będzie ciekawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSBK Katalonii przed nami...

Teraz pytanie, Bauti zdejmie z toru Reę, w ramach rewanzu, czy Stoprak pogodzi wszystkich ?

Ja to liczę na to, że Alvaro, po prostu takie narzuci tempo, żeby nikt nie mógł go zdjąć.. chyba, że opcja 2 przyczaić się i podgryzać, delikatnie, a potem na 1-2 okrążenia przed końcem odpalić kotły i  mając zaoszczędzone opony a licząc na zuzyte przeciwnika, bezpiecznie wyprzedzić, i oddalić się w dżentelmeńskim stylu zarobic co swoje i tyle...

My tak gadu, gadu, alę teoria swoje, a życie swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Bauti się mnie posłuchał, odpalił Pani V4 i tyle go widzieli 😉  

I tak ma być Barwo Alvaro hahhahahahahhaha...

Zobaczym jak jutro...

 

W WSSP - Bulega zaliczył gleba a syn Baylissa, zdobył 1 maleńki punkcik...

W tym roku to festiwal Yamah...jak przepisy się nie zmienią, to tak będzie nadal...

WSBK wyścig Superpole, wygrał Bautista, przed Reą, i Lowsem ( ale tu chyba zadziałało team orders- jak to u Kawasaki)

Wyścig nr 2 Bautista, przed Rinaldim, Toprakiem, 4- Rea, a 5 - znakomicie poczatkowo jadący Bassani  z niezależnego teamu Ducati Motocorsa

Może jest szansa wygranej przynajmniej w WSBK dla Ducati 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopak  ukierunkowany jest na sukces. Sam ma odpowiednie podejscie. Nawet alkoxholu nie tyka mimo, ze na cartagenie wszyscy inni pili… 

ja trzymam za niego kciuki

  • Lubię to! 1

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...