Skocz do zawartości

WSBK i WSSP 2022


jannikiel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszane uczucia:  radość, że w WSBK, Alvaro narazie zdobywa laury, i żal do organizatorów WSSP, że nadal stosują dziwną taktykę względem Ducati, czemu nie wiem, albo jest sportowa rywalizacja, albo jej nie ma tylko dziwne myki związane z funduszami...tłumaczę dla nie wiedzących: Ducati ma limit obrotów do 11000  i domiar wagowy chyba 6 kg.. no nic zobaczymy jak dalej się to rozwinie...

Pytanie: ktoś wie gdzie to oglądać, jakis free streaming?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa niedziela: Bauti, w 2 wyścigu wygrał, ale po kicku Topraka z Reą i prowadzi narazie w klasyfikacji....  WSSP: Bulega 4 w wyścigi, w klasyfikacji 3, Bayliss, w końcu zarobił pkt...na 11 miejscu ...

 

Aha, przyjrzałem się filmikom, Rea podciął Topraka.. powinien dostać karę dłuższego przejazdu, albo 3 miejsca do tyłu na starcie...,ale kiedys mu się udawało ( dzięki przychylności możnych sponsorów), to i teraz sie uda..

 

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ciekawy weekend wyścigowy... w WSBK- w sobotę górą był Bauti, po fajnej walce z Toprakiem, w niedzielę w SPR  po fajnej walce Topraka gdzie mało się nie wywrócił, górą był Rea, Bauti - 3 a w niedzielę w 2 wyścigu Rea był górą nad Bautim....Bauti, ma 17 pkt przewagi, ale kalendarz długi, szansę ma więc też 3 w klasyfikacji Toprak...

W WSSP - sobota Ageter, i niedziela Ageter, nihil novi, chciałoby się powiedzieć, więc skupię się nad tymi, którym kibicuję - Bulega, w sobotę był 3, a w niedzielę, nie ukończył wyścigu, Oli Bayliss, w sobotę 12, a w niedzielę załapał się przez dłuższy czas w czołówce, nawet był w pewnej chwili 3, ale w końcu ukończył na 6 miejscu, co dla mnie jest rewelką i nadzieją na przyszłość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczorajsze treningi WSBK i WSSP, dają nadzieję i ciekawe, czy jak wyścig wygrają Ducati, to nie będzie jak Przemek gada... ale porównanie v.max Bautiego i Topraka robi wrażenie...no i tylko 0,6 do rekordu w 2 treningu, też ciekawie...

WSSP- w 10 3 Ducati, no i wyraźny progres Baylissa, 18 w 2 treningu nie jest źle...

Czekamy, czekamy....

WSBK Misano wyścig 1 - wygrał Bauti po walce z Reą(Rea drugi), Toprak niestety musiał się wycofać z powodu awarii silnika, podium uzupełnił Rinaldi na 2 Ducati, 4-ty  Bassani na Ducati, ale z całkiem prywatnego zespołu ( w odróżnieniu do prawie fabrycznego Aruba - bo do końca nie jest fabryczny)...

W WSSP Aegeter powiększył swoja przewagę, a Bulega( Aruba Ducati) zdobył 3 miejsce...mój Bayliss, niestety miał  przygodę i ostatecznie został sklasyfikowany na 23 ostatnim miejscu...w sumie wiele było wysiadek...

Zobaczymy co jutro przyniesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSBK Misano wyścig 1 - wygrał Bauti po walce z Reą(Rea drugi), Toprak niestety musiał się wycofać z powodu awarii silnika, podium uzupełnił Rinaldi na 2 Ducati, 4-ty  Bassani na Ducati, ale z całkiem prywatnego zespołu ( w odróżnieniu do prawie fabrycznego Aruba - bo do końca nie jest fabryczny)...

W WSSP Aegeter powiększył swoja przewagę, a Bulega( Aruba Ducati) zdobył 3 miejsce...mój Bayliss, niestety miał  przygodę i ostatecznie został sklasyfikowany na 23 ostatnim miejscu...w sumie wiele było wysiadek...

Zobaczymy co jutro przyniesie...

Niedziela-

WSBK -Superpole race: Toprak, przed Bautim, Rea trzeci, 

WSSP- Aegeter, przed Baldim, trzeci Bulega, Bayliss znów tataraki, a szkoda, chyba za mocno cisnął na bycie w pierwszej 10-tce...to pierwszy sezon na europejskich torach, więc pracy jest....

WSBK Race 2: Bauti 1 miejsce, Toprak drugi, trzeci Rinaldi , Rea 4-ty....tym sposobem, Alvaro powiększa przewagę punktową...

to co... ...czas na mniej sportowe zagrania... typu cięcie obrotów w Ducatach?  

Czyli na moje wychodzi, że gdyby Ducati zostało, przy V2 - 1200 ccm przy takich samych regulacjach dotyczących silników , elektroniki i podwozia, mogło zdobywać laury, i Rea wcale nie miałby tyle tytułów....Przypomnę tylko dla ciekawości: Ducati V2 - 1200- miało zwężki i to okropne na airboxie i gardzielach, plus do tego domiar masy, a nieDucatowe motocykle miały np. niestandardowe skrzynie , wały, tłoki ect....wg. mnie to właściwie były( i pewnie są) silniki prototypowe....a to taka ciekawostka... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... mam nadzieję, że Toprak, będzie przed Reą, w kolejnych wyścigach, to przynajmniej jeden argument będzie wytrącony...

Dla przypomnienia:

Roczny budżet zespołu Kawasaki jest większy, niż pozostałych zespołów razem wziętych od 2012 roku... to cytat z zagranicznej fachowej prasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Donnigton, niezbyt szczęśliwe dla Bautiego, w I wyścigu gleba, w SPR - 4, ale za to w II wyścigu przed Reą ze spuchniętą prawą dłonią...... Tym razem Toprak, odrabia punkty, ponieważ nie dasz szans konkurentom...

W WSSP - Bulega 1 wyścigu nie ukończył, a w 2 był 3... Oli Bayliss - był 11 i 13, a startował z dalekiej pozycji...tory w Europie to dla niego nowość- tak dla przypomnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...