Skocz do zawartości

Jaki motocykl kupić przy wzroście 190cm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po przerwie chce zakupić motocykl. Mam dylemat bo mam 190 cm wzrostu. a interesują mnie motocykle typu naked. Będę chciał na pewno usiąść przed kupnem ale jeśli  ktoś miał ten sam problem to chętnie wysłucham opinii i porad.

Interesują mnie: Honda CB650r , Ducati Scrambler 800 i 1100, Triumph Trident 660, Ducati Monster 900

Dziękuję i czekam na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wzrost to nie wszystko. Jeden ma długie nogi i ramiona drugi długi tułów itd. Szukasz nowego Moto z tego widzę więc nie ma problemu przetestować sobie każdego z nich na spokojnie i wtedy wybrać co najlepiej podeszło. Ja z tych wymienionych grałbym Ducati Scrambler 1100. Wystarczy zwykła, podstawowa wersja.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Tommo napisał:

Sam wzrost to nie wszystko. Jeden ma długie nogi i ramiona drugi długi tułów itd. Szukasz nowego Moto z tego widzę więc nie ma problemu przetestować sobie każdego z nich na spokojnie i wtedy wybrać co najlepiej podeszło. Ja z tych wymienionych grałbym Ducati Scrambler 1100. Wystarczy zwykła, podstawowa wersja.

Najbardziej mi się podoba cena trochę przytłacza w porównaniu do hondy czy triumpha ale jak się usiądzie to będzie się wiedzieć ale ja mam długie nogi ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam 192 cm. Podobały mi się klasyczne nakedy i dalej się podobają. Jak pojawiła się Honda CB1100 to od razu pojechałem do salonu na przymiarkę. Usiadłem, zsiadłem, podziękowałem uprzejmie. Jak tu jeździć mając kolana na głowicy silnika... 

Jak pamiętam to najwygodniej mi było na Suzuki Bandit 1250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/18/2022 at 5:45 PM, TheRook said:

Najbardziej mi się podoba cena trochę przytłacza w porównaniu do hondy czy triumpha ale jak się usiądzie to będzie się wiedzieć ale ja mam długie nogi ;/

wprawdzie siedziałem tylko na kilku, ale zawsze na tej włoszczyźnie miałem wrażenie jak w kaszlaku: że jeszcze trochę, a kolanami sobie uszy pozatykam. im młodszy, tym bardziej (stare st4 było chyba najlepsze pod tym względem). zdecydowanie spróbuj się przejechać przed zakupem

i jeszcze jedna kwestia: weź pod uwagę, jaka jest charakterystyka silnika L2. nie piszesz, jaka długa ta przerwa, ani nic o swoim poziomie umiejętności, ale osobiście sugerowałbym ostrożność. nie sztuka kupić "bo mi się podoba", "bo przecież dam radę", itp., a potem być największą łajzą na drodze z braku wystarczających umiejętności

jsz

  • Lubię to! 1
„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jeszua napisał:

wprawdzie siedziałem tylko na kilku, ale zawsze na tej włoszczyźnie miałem wrażenie jak w kaszlaku: że jeszcze trochę, a kolanami sobie uszy pozatykam. im młodszy, tym bardziej (stare st4 było chyba najlepsze pod tym względem). zdecydowanie spróbuj się przejechać przed zakupem

i jeszcze jedna kwestia: weź pod uwagę, jaka jest charakterystyka silnika L2. nie piszesz, jaka długa ta przerwa, ani nic o swoim poziomie umiejętności, ale osobiście sugerowałbym ostrożność. nie sztuka kupić "bo mi się podoba", "bo przecież dam radę", itp., a potem być największą łajzą na drodze z braku wystarczających umiejętności

jsz

Nic dodac  nic ujac !!! 🙂

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...