Jump to content

O ile % wg Was wzrosły koszty życia w PL w ostatnich latach?

Olsen
 Share

Recommended Posts

fakt w internecie cena 1390 zł a realu 2350 😄😄😄  bez kitu , trza zbierać opony i zderzaki samochodowe na kolejną zimę , rok temu był po 890 .........

mało tego tego najtańszego za 2350 zł nie ma od ręki.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

Czyli chyba bezpiecznie będzie liczyć sobie +50% za podobną robotę przy podobnych parametrach (odległość od domu itp.). Życie podrożało, kwalifikacje nieco się podniosły, do tego doszła nauczka, że poduszka finansowa na kilka czy nawet kilkanaście miesięcy może okazać się niewystarczająca.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

9 godzin temu, Olsen napisał:

do tego doszła nauczka, że poduszka finansowa na kilka czy nawet kilkanaście miesięcy może okazać się niewystarczająca.

A jak ktoś jest w stanie zrobić sobie poduszkę finansową na kilkanascie miesiecy, to nie jest tak, że jednak ma jakiś sensowny bufor zarobkowy i powiedzmy zwiekszenie wydatkow o 1000 czy 2000 zł go nie zrujnuje?

Mam wrażenie, że aktualna sytuacja oduczy ludzi życia ponad stan, zaciągania się kredytami i dopinania budżetu pod sam korek. Nie jednemu pewnie w tej chwili wyrastaja przez to siwe wlosy.

11 godzin temu, Olsen napisał:

Czyli chyba bezpiecznie będzie liczyć sobie +50% za podobną robotę przy podobnych parametrach (odległość od domu itp.). Życie podrożało, kwalifikacje nieco się podniosły, do tego doszła nauczka, że poduszka finansowa na kilka czy nawet kilkanaście miesięcy może okazać się niewystarczająca.

Nie lepiej 80%? Co się będziesz rozdrabniał 😁

Audi Sport

Media mówią, że po ostatnich inflacjach i skoków stóp procentowych już 35-40% Polaków przeznacza na spłatę kredytów ponad połowę swojego dochodu.

Wcześniej to było podobnież 9%.

Ciekawe co bedzie, jak stopy procentowe pójdą jeszcze kilka punktów do góry. 

olsen popatrz z drugiej strony na to w PL teraz to co najbardziej lubisz jest teraz mega tanie 😄

nic więcej nie napiszę bo jakiś sfrustrowany oszołom mnie zgłosi i będe odpoczywał ale pomyśl dalej sam 😄

zawsze mnie zastanawiało po co ty jeździsz do tej Tajlandi , jak pisałeś o tym ile to lasek i jakie to akcje

jak zacząłeś wklejać jakie to laski to bez urazy ale ja po pijaku bym się nad takimi zastanawiał 😄 a jeszcze za to płacić i jechać taki kawał drogi ?

bez urazy ofkorz , bo cię lubię i napiłbym się z tobą w realu 😄

ja aż z ciekawości sprawdziłem ostatnio czy to co ludzie gadają to prawda czy mit i w szoku jestem 😄

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

13 godzin temu, Damian85 napisał:

A jak ktoś jest w stanie zrobić sobie poduszkę finansową na kilkanascie miesiecy, to nie jest tak, że jednak ma jakiś sensowny bufor zarobkowy i powiedzmy zwiekszenie wydatkow o 1000 czy 2000 zł go nie zrujnuje?

Mam wrażenie, że aktualna sytuacja oduczy ludzi życia ponad stan, zaciągania się kredytami i dopinania budżetu pod sam korek. Nie jednemu pewnie w tej chwili wyrastaja przez to siwe wlosy.

Poduszka to w szczycie pandemii była przydatna.

A aktualna sytuacja może chociaż niektórych oduczy nieszanowania się.

3 godziny temu, Damian85 napisał:

Ciekawe co bedzie, jak stopy procentowe pójdą jeszcze kilka punktów do góry. 

Jakbym był upieprzony w kredyty, to myślę, że jeszcze wyższe oczekiwania finansowe bym miał. Etat = domaganie się podwyżek (a jak nie chcieliby dawać, to wszelkie sposoby szeroko pojętego sabotażu – coraz więcej FB, YT itp.), praca na własny rachunek = wyższe stawki.

5 minut temu, michoa napisał:

olsen popatrz z drugiej strony na to w PL teraz to co najbardziej lubisz jest teraz mega tanie 😄

nic więcej nie napiszę bo jakiś sfrustrowany oszołom mnie zgłosi i będe odpoczywał ale pomyśl dalej sam 😄

zawsze mnie zastanawiało po co ty jeździsz do tej Tajlandi , jak pisałeś o tym ile to lasek i jakie to akcje

jak zacząłeś wklejać jakie to laski to bez urazy ale ja po pijaku bym się nad takimi zastanawiał 😄 a jeszcze za to płacić i jechać taki kawał drogi ?

Powiedzmy, że lubię rozmaitość. I ostatnio to głównie Hiszpania i Karaiby są. Poza oczywiście Polską, gdzie faktycznie idzie wyhaczyć perełki po względnej taniości, a jak jeszcze zarobek w twardej walucie jest, to w ogóle raj na ziemi. O pięknościach zza wschodniej granicy nie będę pisał, bo też jeszcze na mnie doniosą. Jak się jeszcze trochę klimat ociepli, to można będzie myśleć o nieruszaniu się nigdzie indziej.

10 minut temu, michoa napisał:

bez urazy ofkorz , bo cię lubię i napiłbym się z tobą w realu 😄

Może kiedyś będzie okazja.

12 godzin temu, Tommo napisał:

Nie lepiej 80%? Co się będziesz rozdrabniał 😁

Przy fuchach w branży turystycznej może tak będzie. Zobaczymy, jak się sytuacja będzie rozwijać.

12 godzin temu, KLAUDIUSZ napisał:

He he bez rodziny, bez dzieci i kredytów na spokojnie mac 30% i bedzie ok

+30% może być OK w przypadku pracy typu etatowego (z tych lżejszych) w trybie zdalnym, hybrydowym lub tuż koło domu (tak aby z buta dawało się dojść).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

32 minuty temu, Olsen napisał:

O pięknościach zza wschodniej granicy nie będę pisał, bo też jeszcze na mnie doniosą. Jak się jeszcze trochę klimat ociepli, to można będzie myśleć o nieruszaniu się nigdzie indziej.

no dokładnie w sumie co ja uczę ojca dzieci robić 😄

mnie też w PL powoli zaczyna wku**wiać tylko zima , straszne plecy przez nią łapię w złomowisku swoim i potem tak jak teraz biegam że nawet nie wiem jak się nazywam 😞

w tym roku i tak jest bajka rok temu 20 kwietnia to było chyba +5 i lało , teraz jest +10 i leje 😄😄 

mnie to brazylijski klimat jara w ciul

nie ma tam 50 stopniowych upałów i miesięcy bez deszczu jak np w egipcie , ale nie ma też zimy , zimą jest +10 w nocy , pogoda na jednoślad jest cały rok , nie ma mrozów śniegów innego gówna które męczy w Polsce i ekoczubki straszyły że sobie pójdzie a niestety rok w rok jest 😞

Edited by michoa

Poduszka to w szczycie pandemii była przydatna.
A aktualna sytuacja może chociaż niektórych oduczy nieszanowania się.

Fajnie się czyta o tym Twoim szanowaniu. Zwłaszcza jak posuwasz za kasę Tajki. Szanujesz sie. Nie ma co

2 godziny temu, Olsen napisał:

Przy fuchach w branży turystycznej może tak będzie. Zobaczymy, jak się sytuacja będzie rozwijać.

Nie wiem czy złapałeś mój sarkastyczny ton odpowiedzi na Twoje zapytania i dylematy. Sorry ale kojarzą mi się z postawą części młodych studentów, którzy kończąc uczelnie myślą, że świat leży przed nimi na kolanach a po roku dwóch przychodzi zimny prysznic pokory. 

No fajnie by było w życiu żeby w odpowiedzi na kryzysy, krachy i recesję rynku wystarczyło sobie określić procentowy wzrost kosztów życia i do niego dostosować wynagrodzenie w ramach szanowania się na rynku pracy 😁  Niech każdy zrobi to samo i kryzysy finansowe same znikają 🤣. Jak w pięknej bajce.

Audi Sport

2 godziny temu, michoa napisał:

mnie to brazylijski klimat jara w ciul

nie ma tam 50 stopniowych upałów i miesięcy bez deszczu jak np w egipcie , ale nie ma też zimy , zimą jest +10 w nocy , pogoda na jednoślad jest cały rok , nie ma mrozów śniegów innego gówna które męczy w Polsce i ekoczubki straszyły że sobie pójdzie a niestety rok w rok jest 😞

Wyjazd do Rio od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie. Tylko wpierw chciałbym portugalskiego się trochę poduczyć, bo ja lubię sobie pogadać z lokaleskami.

19 minut temu, Tommo napisał:

Nie wiem czy złapałeś mój sarkastyczny ton odpowiedzi na Twoje zapytania i dylematy. Sorry ale kojarzą mi się z postawą części młodych studentów, którzy kończąc uczelnie myślą, że świat leży przed nimi na kolanach a po roku dwóch przychodzi zimny prysznic pokory. 

No fajnie by było w życiu żeby w odpowiedzi na kryzysy, krachy i recesję rynku wystarczyło sobie określić procentowy wzrost kosztów życia i do niego dostosować wynagrodzenie w ramach szanowania się na rynku pracy 😁 

No ja właśnie tak robię. Opcja pracowania tyle samo za realnie coraz mniej nie wchodzi dla mnie w rachubę. Można mi zarzucić postawę roszczeniową. 😉

6 minut temu, Olsen napisał:

No ja właśnie tak robię. Opcja pracowania tyle samo za realnie coraz mniej nie wchodzi dla mnie w rachubę. Można mi zarzucić postawę roszczeniową. 😉

Postawę roszczeniową można sobie mieć ale to nie zmienia zupełnie nic w odpowiedzi rynku pracy jaki w danej chwili występuje. To my musimy się do rynku dopasować a nie on do nas i naszych roszczeń. 

Audi Sport

Postawę roszczeniową można sobie mieć ale to nie zmienia zupełnie nic w odpowiedzi rynku pracy jaki w danej chwili występuje. To my musimy się do rynku dopasować a nie on do nas i naszych roszczeń. 
A to zależy kto silniejszy. T.j. popyt vs. podaż.

3 godziny temu, Tommo napisał:

To jest deal dwustronny. Obu stronom musi zależeć. I obie muszą się wzajemnie szanować; inaczej mamy taką sytuację, że jeden udaje, że płaci, a drugi, że pracuje.