Skocz do zawartości

Moto GP 2022


ks-rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, songoku napisał:

Jak to Miller, u niego wyścigi często zero-jedynkowe 😉

Jezdzi niezle, ale.....

 

Od czasu jak Rossi zakonczyl kariere ujowo sie o ogada !

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pecco, spojrzał na telebim, i sie zdekoncentrował, i eeeeb...na uslizgu, mógł se odpuscić i gonić ewentualnie Bestię, a tak ma teraz mniej punktów w generalce niż Miller i jak tak dalej pójdzie, że Pecco, będzie z tyłu, lub w botanice, to pytanie kogo Bestia zastąpi w oficjalnym teamie, nadal będzie otwarte... chociaż ja osobiście wolałbym 3 - ciego w Ducati Team...

Mugelle przed nami, tam też mogą się zadziać, różne ciekawe rzeczy, wszak Aprilia, nie zasypia gruszek w popiele, i też jest bardzo szybka...a Espargar waleczny hehehe...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mugello...z dziką kartą w barwach Aruba Ducati pojedzie M. Pirro - czyli w sumie 9 Ducatków-  będzie ciekawie hehhehe 😉 ...

Ciekawe, czy Chińczycy zrobią porządnego Michelina, by dotrwał do końca wyścigu jak będzie upał...a tu szybkości już zatrważające....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po wyścigu...

Ciekawe były wszystkie klasy i walki o samego końca, no może oprócz Moto 2, gdzie Acosta uruchomił opcje turbo i oddalił się od reszty na bezpieczne 4 sekundy, za to Lowes, tym razem nie z własnej winy poszedł w tataraki - szkoda chłopa, i dość wyraziście dawał do zrozumienia koledze teamowemu Arbolino, co o nim myśli... Osobiście, żałuję, że Canet nie ukończył wyścigu, nie bardzo wiadomo było, dlaczego ślizgnęło się przednie koło, bo tam nie było zbyt dużej szybkości...

W Moto 3 walka była do samego końca, i niby I. Guevara zwyciężył, ale musiał odbyć karę oddając 1 miejsce, czyli był 2 na pudle... no i tutaj od razu nasuwa mi sie paranoja przepisów, dotycząca ostatniego kółka- po mojemu, to lepiej gdy pędząca cała chmara może skorzystać z pełnej nitki toru, wpadając nawet na zielone, bo np. gdy ktoś mnie z lewej trąci, wytrącając moją linię przejazdu, to co... wpadam na zielone i mam miejsce do tyłu, przecież to nie moja wina, tylko tego, który mnie uderzył...

Tutaj organizatorzy wyścigów powinni lepiej przyjrzeć się przepisom....

W MotoGp, po dość trudnym początku, zwyciężył Pecco, za nim Quatrararo , potem Aleix na Aprilii, "mlode dziki" - Bezecchi , Marini i DiGia- zdobywca pole position - kolejno: 5, 6 i 11 miejsce, czyli nieźle...

Niestety, żadne Suzuki nie dojechało do końca, nie wiem, czyja to wina- może ogólnej frustracji panującej w zespole, ale firma Suzuki nie popisała się swoją decyzją  rodem z korpo: pakuj do kartona swoje zabawki, oddawaj przepustkę i wypad z dzielni... hmmmm... tak się nie robi, to chyba nie ten poziom, można było zrobić to w bardziej subtelny sposób...nigdy tego nie zrozumiem..

Nie popisał się też Thriller-Miller 1 słaby punkcik, to jechał chyba jakiś cień Jacka...

No cóż, za tydzień weekend w Hiszpanii... zobaczymy co tam się będzie dziać....

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw Quartararo i Espargaro. Myślę że Bagnaia już wie że nie może tracić wyścigów, jeśli chce tytuł, natomiast Fabio i Aleix są niebezpiecznie powtarzalni i jeśli tak dalej pójdzie to tytuł może zawitać do nich... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Fabio jeździ dojrzale, i ciuła punkty, i wie na jakich torach ,ma przewagę zwrotności Yamahy, tam wali ile wlezie, a tam gdzie liczy się szybkość i wyprzedzania to aby być w dobrych punktach... ewentualnie podium.. w ostatecznej rozgrywce, może być kluczowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marquez 

leci do USA na operację i do końca sezonu pauza.... Teraz na miejscu Hondy pojechałbym do Topraka i Sofouglu i zadał wiadome pytanie...bo skoro Pol Espargaro jest "na wylocie", to jak wróci Marc, to z Toprakiem może byc ciekawie....

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia, co do startów Biesiekierskiego, i to nie to, że osobiście mam jakieś animozje, po prostu trzeźwo patrzę na wyniki, na możliwości ect...

Już kiedyś dyskutowałem, zresztą od razu wylał się na mnie kubeł tzw hejtu, że prawdziwy talent ciężko znaleźć, i szybciej pojawi się taki ktoś gdzieś, w dziczy na wiosce, niestety z wiadomych względów nigdy się nie pojawi, bo kasa, koszty, znajomości, sponsorzy ect no i praca nad sobą...Niestety ja to wiem z własnego, a raczej mojej rodziny doświadczenia: mój brat kiedyś wystartował w Amatorach z 23 miejsca i doszedł do chyba 10, ostatnie jego okrążenia, były dużo lepsze niż zawodników na pudle, po drodze wyprzedził też pozniejszego któregoś mistrza 600, jechał zwykłym GSXR w ogóle nie przystosowanym do wyścigów - miał tylko pozaklejane lampy i zdjęte kierunki... gdyby wyścig trwał 10 okrążeń, toby wygrał...Niestety koszty wiadome, zwykłego człowieka z gminu na to nie stać...
Potem jego syn jeździł w MX - miał talent ( piszę miał, bo rzucił motocykle - zniechęcił się widząc machlojki na torze, no i nie pomogły koszty uczestnictwa i brak sponsorów), no bo jak nazwać chłopaka, któremu zabrakło 20 metrów do zrobienia dubla mistrzowi Polski...

Albo wspomniany w moim poście "Smutne dni" śp. Apserdak- to co wyczyniał na DR Bigu, i jak sobie radził z koleżkami od lat ostro jeżdżącymi w terenie na KTM 450/ 525, czy Yamahach 450, ja to będę pamiętał do końca życia-wiedzilśta skoki 20-30 metrowe na Bigu - klocu... To było "na Bagnach Biebrzańskich", to są prawdziwe talenty...

Zresztą to jest kwestia też statystyki i prognostyki: 

Czy łatwiej znaleźć talent do jazdy w:

2-3 % tej bogatej wierchuszki - którą na wszystko stać i ma znajomości ( czyt. dostęp do sponsorów)

97-98% reszty średnio- i mało zamożnego społeczeństwa, która nie ma tyle oszczędności no i jeszcze mniej dostępu do zamożnych sponsorów

Na to pytanie niech każdy sam odpowie...bo mi rozgoryczenie ( że nie widać wśród czołowych zawodników motocyklowych mistrzostw świata Polaków) dawno przeszło....

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...