Skocz do zawartości

Czy kask jest za mały?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Zakupiłem kolejny kask, tym razem przez internet. Rozmiar L jak zawsze. Hjc F70 (pierwszy mój integralny) Odebrałem dzisiaj przesyłkę i przymierzylem. Po 30 minutach czuję dosyć silny ucisk na czole,przyznam że kiedy go ściągnąłem to poczułem ogromną ulgę. Myślicie żeby dać mu szansę czy zwracać i szukać czegoś innego? Podobno 2000km może pomóc ale przy takim ucisku nie wiem czy warto ryzykować

Dziękuję za podpowiedzi wszelakie

Ps. Ze ściąganiem też jest dosyć duży problem. Uszy chce wyrwać 🙂

 

 

Edytowane przez kubaw
Edycja tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kaskami to jest troche taka loteria.To sie znaczy:Jakis czas temu zakupilem nowy kask tez roz.L.Pasowal mi jak cztery litery na kibel , super skorupa.Krotko po tym mialem nieprzyjemnosc przetestowac go , co  skonczylo sie dla niego tragicznie.Z racji tego ze super wykonal swoja robote kupilem jego nastepce , jednak ten nowy juz nie jest taki super.Juz po 1 godz. zaj....cie uwiera w tylnej czesci , jak by tam ktos wrzatku nalal.Doslownie masakra.Wszystko na to wskazuje  ze musze cos innego szukac.Niby ta sama firma , nowszy model , ten sam rozmiar , a jednak taka roznica. 

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taki czynnik jak kształt czaszki. U mnie Airoha i Nolana mogę brać w ciemno, inne już różnie leżą.

kubaw, wymień kask. Musi mocno trzymać ale nie może powodować dyskomfortu. 🙂 

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czyli zakup internetowy odpada? Mieszkam na za..piu. Do najbliższego miasta (większego) mam 60 km. Potrzebuję kasku z przyłbicą. Obecny chce mi łeb dekapitować. (odciąć od szyi) 🙂 Jak sprawdzić jaki rozmiar kasku potrzebuję. Którą część głowy się mierzy? Pozdrówka LWG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zakup internetowy odpada? Mieszkam na za..piu. Do najbliższego miasta (większego) mam 60 km. Potrzebuję kasku z przyłbicą. Obecny chce mi łeb dekapitować. (odciąć od szyi)  Jak sprawdzić jaki rozmiar kasku potrzebuję. Którą część głowy się mierzy? Pozdrówka LWG.
 

Dobranie odpowiedniego rozmiaru kasku jest jednym z najważniejszych czynników gwarantujących bezpieczeństwo na trasach rowerowych lub śnieżnych stokach, dlatego warto mieć pewność, że wybrany przez nas kask będzie odpowiednio dopasowany do naszej głowy. Każdy kask na naszej stronie ma podany rozmiar w centymetrach, dlatego warto odpowiednio zmierzyć obwód głowy aby wybrany kask pasował idealnie i odpowiednio spełniał swoje zadanie.
Mierzenie obwodu głowyDo właściwego pomiaru wystarczy centymetr lub miara krawiecka, którą należy objąć głowę swobodnie, tak, żeby nie było ucisku na skórę. Dla zapewnienia największego bezpieczeństwa użytkowania kasku miara powinna być przeprowadzona około 1-2 cm nad linią brwi oraz przebiegać tuż nad uszami, tak jak pokazano to na rysunku obok. Należy odczytać obwód głowy w centymetrach oraz na tej podstawie dobrać taki sam rozmiar kasku.

P.S wpisz w google czy w inną wyszukiwarke frazę „jak zmierzyć głowe przed zakupem kasku” i wyskoczą poradniki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, KLAUDIUSZ napisał:


Dobranie odpowiedniego rozmiaru kasku jest jednym z najważniejszych czynników gwarantujących bezpieczeństwo na trasach rowerowych lub śnieżnych stokach, dlatego warto mieć pewność, że wybrany przez nas kask będzie odpowiednio dopasowany do naszej głowy. Każdy kask na naszej stronie ma podany rozmiar w centymetrach, dlatego warto odpowiednio zmierzyć obwód głowy aby wybrany kask pasował idealnie i odpowiednio spełniał swoje zadanie.
Mierzenie obwodu głowyDo właściwego pomiaru wystarczy centymetr lub miara krawiecka, którą należy objąć głowę swobodnie, tak, żeby nie było ucisku na skórę. Dla zapewnienia największego bezpieczeństwa użytkowania kasku miara powinna być przeprowadzona około 1-2 cm nad linią brwi oraz przebiegać tuż nad uszami, tak jak pokazano to na rysunku obok. Należy odczytać obwód głowy w centymetrach oraz na tej podstawie dobrać taki sam rozmiar kasku.

P.S wpisz w google czy w inną wyszukiwarke frazę „jak zmierzyć głowe przed zakupem kasku” i wyskoczą poradniki emoji1787.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziękuję serdecznie za pomoc. Super info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji może warto wspomnieć, że w wielu firmach z tzw. trochę "wyższej" półki można sobie lepiej dopasować kask poprzez zmianę grubości wymiennych wkładek (wyściółek) wewnętrznych czy to centralnych, czy policzkowych. Kiedy zmierzyłeś już obwód, jak pisał Klaudiusz i kupiłeś kask w odpowiednim dla siebie rozmiarze, kupiłeś i jest prawie ok, ale potem coś uwiera lub odwrotnie, po pewnym czasie kask jest ciut luźniejszy, niż myślałeś, można to skorygować.

Ja mam np. szczękowy Shoei Neotec II. Kupując ten kask w rozmiarze L dostałem go z wkładkami o standardowej grubości: centralną i policzkowymi. Jest to oznaczone przez Shoei jako L 9 - czyli standardowa grubość. Ale można dokupić dla tego kasku wyściółkę np. L 13 - jest ona grubsza od standardowej (zmniejszy wewnętrznie rozmiar kasku), albo L 5 - jest ona cieńsza od standardowej (zwiększy rozmiar kasku). Podobnie z wyściółkami policzkowymi. W ten sposób jeśli są drobne niedogodności, niedopasowania, mimo, że kask jest generalnie właściwej wielkości, można go dokładniej dostosować konkretnie do swojej głowy. Pewnie, że to dodatkowy koszt, ale nie przesadzajmy - jeśli za kask płacę dobrze ponad 2 tys PLN, to dokupienie np. centralnej wkładki za sto kilkadziesiąt zł nie jest tragedią w zamian za doskonałe dopasowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że obwód głowy to nie wszystko. Klaudiusz był łaskaw zacytować info ze strony sprzedającej kaski inne niż motocyklowe, a więc z regulacją obwodu w sporym (nieosiągalnym w kaskach motocyklowych) zakresie. Następny wpis Cafe Ridera wnosi trochę więcej szczegółów i właściwie można na tym poprzestać - pod warunkiem że trafisz w kształt wnętrza odpowiedni dla Twojej głowy. Nie masz jednak takiej szansy, zamawiając jeden czy dwa kaski z netu.

Cokolwiek usłyszysz, przeczytasz lub sobie wymyślisz, musisz namacalnie sprawdzić kilka dobrych kasków przed podjęciem decyzji. W przeciwnym razie można latami błądzić w świecie iluzji. Czasem słyszę teksty w stylu "ja to jeżdżę w LS2 bo to najlepsza firma" i uśmiecham się wtedy pod nosem, ale bardzo trudno kogoś wyprowadzić z błędu w którym utwierdzał się latami.

Jeśli dobrze czytam mapę, najbliżej masz do Bydgoszczy... Masz tam kilka sklepów - sprawdź kilka z nich. Weź na przymiarki własną cienką kominiarkę (dobrej jakości) albo kup w pierwszym z ze sklepów.
Przymierz kilka marek, które produkują różne kaski na różne rynki (większa szansa, że europejski model będzie pasował na Twoją głowę).
Sprawdź też coś spoza swojej strefy komfortu (mimo że polujesz na szczękowca, sprawdź też integrale).
Nie nastawiaj się na jedną markę czy jeden model na podstawie opinii jednego znajomego lub wielu nieznajomych z internetu (możesz się zdziwić).
Opinie starych wyjadaczy też traktuj z przymrużeniem oka - z powodów o których pisałem w drugim akapicie.
Poświęć kilkadziesiąt minut na każdy sklep. Uważnie słuchaj tego co sprzedawcy mówią o materiałach i dopasowaniu - po kilku rozmowach zauważysz, kto zna się na rzeczy. Zadawaj niewygodne pytania o materiały, jakość wykonania, kąt działania wentylacji, dostępność części.
Odpuść kaski z plastiku. Przymierzaj kaski w sporych odstępach czasowych i nie skacz z jednego na drugi - ograniczysz poobcieranie uszu, które fałszuje przymiarki.

Jest już wrzesień, więc w każdym sensownym sklepie kupisz jakiś model wyprzedażowy w dobrej cenie. Czasami warto wybrać coś dużo lepszego w mniej interesującym kolorze, co posłuży znacznie lepiej i dłużej.

Koniecznie pochwal się efektem zakupów na forum :).

Edytowane przez Arcer
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...