Jump to content

Muzeum motocykli - jaki model byś umieścił/ła

przemek96
 Share

Recommended Posts

Jestem ciekaw jaki motocykl wg Was zasługuje na trafienie do muzeum, model który byście chętnie zobaczyli na żywo. Mogą to być zarówno zabytki jak i współczesne modele. Fajnie jakbyście dodali krótki opis, co w nim takiego ciekawego. Może się dowiemy o ciekawych modelach...

Porozmawiajmy o motocyklach. 

cz szrot 250 /513 😄  miałem pół roku 2 razy się przejechałem z czego raz mnie pały goniły , darło to się tak że w lesie 2km było słychać a jak wygłuszyłeś wydech watą to traciła moc strasznie więc nikt tego nie robił 😄 kopniak urywał nogę ,  mając 176cm wzrostu nie szło go sięgnąć stojąc obok moto ( potwornie wysoki motocykl stąd ksywa koza 😄 ja przy 176 cm jak stała prosto ziemi dotykałem palcami , musiałem ją pochylać  ) gaźnik z topieniem pływaka  , odpalanie to była mordownia , oddawała , zalewała się , gasła , z popychu nie byłeś w stanie złamać kompresji i na nią wskoczyć , jak byliśmy ekipą próbowaliśmy na zaciąg za samochodem 😄 ogólnie szatańsko to jechało jak na 35KM bo ten silnik chodził 0/1 metalowe suche sprzęgło które praktycznie nie miało półpoślizgu , więc opór , strzał z klamy i ogień 4 biegiem na 140 z tyłu 😄 śmierć w oczach jazda tym , na żwirowni co chwilę gasła bo nie jechała dołem ( nie miała siły ruszyć z niskich obrotów )albo nakrywka albo dzikie gumy z 3 biegu 😄

do tego zajebisty wygląd , 2 bębny .........

kupiłem za 2k w białymstoku , cały dzień jechaliśmy rozwalonym transitem przez Polskę , wiecznie miałem z nią problemy , do tego przez hałas nie mogłem jeździć ( nie miałem prawka , nie miałem samochodu , stała na posranym osiedlu gdzie ludzie na psy dzwonili zaraz a do lasu trza było kawałek przelecieć ) sprzedałem po pół roku za 700 zł w częsciach ( tarcze sprzęgła pękły i się rozsypały , rozłożyłem do remontu i straciłem wene , hajs wiele innych )

dlaczego ? bo to jest kawał histori w PL swojego czasu był to najlepszy prosty w serwisie ( choć cholernie awaryjny ) nadający się do skoków i ostrej jazdy motocykl crossowy , mnie przeczołgała niesamowicie przez 2 jazdy , przesiadłem się z mtxa 80 , to jak zsiadałem to nogawki osikanie k k k k k urwa jaka moc 😄  ogólnie dzisiaj nawet do niej np dt125 nie ma podejścia , wiadomo że przy jakiejkolwiek japoni to śmietnik , ale przy dualu w życiu 😄

cz cross 250513.jpg

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

ale ile można tych motocykli wymieniać?

nie będę grubo opisywał bo to raczej standardy

z naszego podwórka:

-cws m55, sokół 1000 i 600 i przedwojenne "setki"

-junak m07 i m10

-eshaele/fumy/wueszyny/komary/romety - przekrój przez produkcję ze szczególnym uwzględnieniem rodziny ptaków

-maraton 125

-munch mammut

usa:

-dolniaki hd - co najmniej ulh i wl (koniecznie również w wersji wla) + jakiś knuckle, pan (tu dobrze aby była również replica capitan america z easy rider) , shovel (np. fxr :P) a z evo to np fatboy z terminatora,  w sumie z evo mogłaby być jeszcze grace z pulp fiction no i może jeszcze ostanie wydanie FXR4, przydałaby się jeszcze electra mocno zmęczona, uwalona olejem popolicyjna z meksyku, i może jeszcze sporciak np. 1200s z przełomu wieków

-indyki dolniaki chief i scout oraz four

-jakaś buła na kratownicowej ramie

niemcy:

-ks750 i ks800

-r75 (w wersji w błocie pod stalingradem) i r71 w cywilu, r12

-jakaś ewolucja "erek" aż do czterozaworowych (wśród nich bond musiałby być i np. dwuzaworowy gs)

-k1

wyspy:

-ariel square four

-vincent black lightning lub ewentualnie shadow

-tr6 (może również w replice z wielkiej ucieczki)

-jakiś trident z lat 70tych

-brough superior

-może pierwszy speed triple

wschód:

-podolsk

-m72 (z pierwszych moskiewskich)

-jakiś nowoczesny ural do porównania z m72

-i chiński klon m72 również dla porównania

japonia:

-gl1000 k1

-cb750four k1

-gt750

-z900

-h1 mach3

-re5

-xs-1

-pierwszy gix olejak

-gts1000

to tak z grubsza by wystarczyło 😛

• Like it! 1

Konrad pozamiatałeś... 😁

Ja od siebie dodam 

Buell XBRR - 1340 chłodzone powietrzem i olejem podkręcone do około 150 KM 

Honda NR 750 - nie lubię hondy, ale to bym pieścił

Ducati Desmosedici - motogp z rejestracją i światłami

Czekam dalej 😉

Mogę na razie na szybko zdjęciowo? 

(Stare foty, moje, nie netowe 🙂 , mam więcej)

bsa.jpg

nsu.jpg

simson.jpg

urania.jpg

nie

M.G.S. - jesteśmy otwarci jak inkunabuł w gablocie

7 godzin temu, GRASS napisał:

Mogę na razie na szybko zdjęciowo? 

(Stare foty, moje, nie netowe 🙂 , mam więcej)

Skąd te zdjęcia? Bo nie wygląda to na żadną wystawę 🙂

9 godzin temu, grizzli napisał:

Skąd te zdjęcia? Bo nie wygląda to na żadną wystawę 🙂

Wszystkie moto znajomych, foty ja. Kiedyś, kiedyś pisywałam dla pewnego portalu (już nie istnieje). Miałam tego trochę, musiałabym przekopać dyski i pendrivy, bo to naprawdę dawno temu było 🙂 (np. właściciel Simsona i Uranii już nie żyje).

5 godzin temu, przemek96 napisał:

Grassowej i Azbesta motóry 😁

Noooo i jeszcze to poniżej - propozycja do muzealnej kategorii dziwactw i przykładu, że nie da się mieszać samochodowego bezpieczeństwa z 2oo, nawet skuterowymi i co to zresztą za beema była, jak głównie włoska. To się nie mogło udać 😉 

P.S. Złapane w Pradze, oczywiście kiedyś 😄 

bmw c1.jpg

Edited by GRASS
  • Thanks! 1

nie

M.G.S. - jesteśmy otwarci jak inkunabuł w gablocie

CBX 1000 Nie dość że Honda to jeszcze przepięęęękna.... i rzadka obecnie.

Żyj tak, żeby Twoich pomników nie musiała pilnować policja.

Pegi na Twitterze.

Ducati Paul Smart 1000

Ducati Panigale Superleggera V4

Ducati Monster S4RS

Ducati 916 

W sumie to wszystkie sbk Ducati bym chciał - 851,888, 916, 996,998,999,1098,1198,1199,V4 

Tiaaa, tez mialem takie przemyslenia w wieku lat 14 myslac o amerykanskich smaochodach z lat 60/70 tych ktore mialy by byc ratowane przed nuklearna katastrofa. Wszystkie bym ratowal.

Dzisiaj mysle ze muzeum to nie najlepsze miejsce dla motocykli, szczegolnie starych. A jesli juz muzeum to dla takich ktore w jakis sosob zmienily oblicze motocyklizmu na przestrzeni lat, a nie dla popularnej masowki robionej dla dotarcia z punktu A do B dla przecietnego Kowalskiego.

33 minuty temu, Adam M. napisał:

A jesli juz muzeum to dla takich ktore w jakis sosob zmienily oblicze motocyklizmu na przestrzeni lat

To jest kilka takich modeli które mógłbyś wymienić 😉