Skocz do zawartości

nie zastanie pracownika w domu w czasie kontroli prawidłowości wykorzystania zwolnienia lekarskiego


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mój kochany pracodawca zrobił mi wczoraj nalot na chatę i mnie nie zastał ( przebywam na zwolnieniu lekarskim od środy zeszłego tygodnia , mam naderwany jakiś staw w plecach nie mogę dźwigać  mam w zwolnieniu lekarskim 2 czyli chory może chodzić i lekarz powiedział że spacerować mogę a że  pierdolca dostaje z nudów jak nie mogę grzebać w gruzach  , siedziałem nad pobliskim zalewem z browarem  i patrzyłem na biegające dupy żeby trochę oderwać oczy od komputera 😄 )

w skrzynce zastałem takie pismo ( przepiszę bo strzelam że to jest poufne i nie wolno wklejać zdjęć

tutaj stempel zakładu pracy                                                                             miejscówość data 23.02.2022

 

                                                                                                                         pan pani moje imię i nazwisko i dane adresowe

W związku z kontrolą prawidłowości wykorzystania zwolnienia lekarskiego od pracy przeprowadzoną w dniu 23.02.2022 na podstawie art 68 ust 1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 roku o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa ( DZ U z 2017 poz 1368 z późń zm ) prosimy o pisemne wyjaśnienie powodu nieobecności w dniu kontroli .

Wyjaśnienie należy złożyć do zakładu pracy w terminie 3 dni od daty otrzymania niniejszego pisma

Jeżeli nieobecnośc została spowodowana wizytą u lekarza lub badaniami i zabiegami związanymi z leczeniem fakt ten należy udokumentować zaświadczeniem

prawo do zaświadczenia pieniężnego za okres zwolnienia od pracy w czasie którego została przeprowadzona kontrola zostanie ustalone po zakończeniu postępowania wyjaśniającego w sprawie ustaleń dokonanych w trakcie kontroli .

Jednocześnie informujemy że w w danych adresowych na e-ZLA winien być wpisany adres pobytu ubezpieczonego w okresie trwania niezdolności do pracy

                                                                                                                                  podpisy kontrolerów i tutaj podpis kierasa i brzydzisty nie mojego ale

 

teraz lawina pytań

1. to leżało w skrzynce , nie ma potwierdzenia odbioru , nie było nawet w kopercie , czy jest taka możliwość że to do mnie nie dotarło ? nikt nie kwitował odbioru ..........

2. 3 dni robocze ? 3 dzień wypada w sobotę stąd pytam czyli cas do poniedziałku

3. mam w zwolnieniu 2 jak napiszę że byłem na spacerze i mnie nie zastali starczy ? lekarz nie zabronił mi spacerów , nawet kazał

4. jeśli im to wyślę pocztą to liczy się data kiedy to dostaną czy data nadania ?  mogę to wysłać pocztą czy muszę osobiście ?

5. ZUS już do mnie jedzie czy dopiero po zbraniu dokumentacji ?

6. zabiorą mi odgórnie kasę za te 2 tygodnie zwolnienia i dostanę po zakończeniu postępowania czy narazie dostanę kasę za l4 normalnie a jeśli stwierdzą nieprawidłowości to wejdą mi z komornikiem na wypłatę następną ?

 

Generalnie prawda jest taka że kopię się z pracodawcą , nie zależy mi na pracy , chce żeby mnie zwolnili ale nie dyscyplinarnie , a oni szukają haka na dyscyplinarkę z ctego co się dowiedziałem to pismo ma tzw doręczenie zastępcze czyli jeśli nie zareaguje to tak jakbym olał i mam 2 tygodniową nieobecność nieusprawiedliwioną , zabierają mi wynagrodzenie i zwalniają dyscyplinarnie ale chce się upewnić.........

Serio mam zerwany jakiś staw czy coś w plecach boli jak oszlałe jak dźwigam i nie mogę dźwigać , oszaleć idzie z nudów , lekarz mi nie zabronił spacerów więc pół dnia snuje się po okolicy to wypije piwo z jakimś menelkiem to popatrzę na laski , generalnie pół dnia mnie nie ma ale podobno chodzić nie tylko mogę ale i jest wskazane ( tak mówil lekarz 😄 ) , nie dzwonili do mnie ani nic ..........

z góry dzięki za porady , generalnie chodzi mi tylko o to żeby wybronić się od dyscyplinarki i zabranego prawa do wynagrodzenia i nic więcej i nie wiem co i jak..........

koleżanka doradziła żeby wyjaśnienie na piśmie zanieść do kadr osobiście w ostatni dzień terminu po południu , bo jak zrobię to szybciej ponownią kontrolę albo przyjdzie ZUS ( ostatni dzień mojego zwolnienia lekarskiego jest w poniedziałek i będzie to 3 dzień roboczy na wyjaśnienia ) dla którego nie ma żadnego tłumaczenia i leće z dyscyplinarką i bez połowy miesięcznego wynagrodzenia ( 2 tygodnie zwolnienia )

z góry dzięki że komuś się chce czytać 😄 i pomóc.........ile kosztuje porada prawnicza normalnie ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie sloj pismo ze byles na spacerze zgodnie z zaleceniem Lekarza prowadzącego, może podac jego dane, wyslij Pocztą ale poleconym, liczy sie data stępla a nie doręczenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No I ? 

 

Sklada sie wyjasnienie i po sprawie

 

dobrze byloby, wyslac paragon za piwo, poswiadczylo by to, ze byles na zakupach bo bedac chorym, zrec tez trzeba. 

 

Ale widac, jak pracodawca swojego najlepsiejszego pracownika kocha !  🤣

 

😉

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...