Jump to content

UKRAINA - WOJNA

ks-rider
 Share

Recommended Posts

8 minut temu, KLAUDIUSZ napisał:

Ruski Rosnieft planuje zakup 37,5% akcji radinerii PCK Schwedt ……….. ale niemcy przeprowadzą w tej sprawie dodatkową procedure …..

Umowa ustalona w Listopadzie 2021 ale dopiero 3 dni przed atakiem ZSRR na UKR zgodę wydał niemiecki system antymonopolowy.

Kpina jakas normalnie

Może i kpina, ale poważnie, myślałeś że putler zaatakuje? Ja nie... zwłaszcza po tym jak zadeklarował te pseudorepubliki. Wyglądało że o to mu chodziło. A tu taki zonk... 

Edited by Buber

Żyj tak, żeby Twoich pomników nie musiała pilnować policja.

Pegi na Twitterze.

No niby u nas wojewodowie tez dostali prikaz żeby szykować się na uchodźców. Ale tak na pewniaka to nikt nie myślał że on to zrobi..

No nic, im szybciej się skończy tym lepiej. Ponieważ się nie znam, to się wypowiem - 2 do 3 miesięcy jeszcze. Do podpisania jakiegoś porozumienia.

Pegi na Twitterze.

No niby u nas wojewodowie tez dostali prikaz żeby szykować się na uchodźców. Ale tak na pewniaka to nikt nie myślał że on to zrobi..
No nic, im szybciej się skończy tym lepiej. Ponieważ się nie znam, to się wypowiem - 2 do 3 miesięcy jeszcze. Do podpisania jakiegoś porozumienia.

Oby ….. mam nadzieje ze UKR to nie zasłona dymna żeby konkretnie uderzyć na kraje nadbałtyckie i Polske …..

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

4 godziny temu, ernestZL napisał:

Ukraińcy i Ruskie są siebie warci. Ta sama dzicz. Leje się wróg Polaków z wrogiem Polaków. Nie przeszkadzać im. Dzieciakom, kobietom trzeba pomóc

Ernest, idąc tym tokiem rozumowania, tj. "Ukraińcy to wróg", to czemu trzeba pomóc dzieciom i kobietom wroga?

To raczej "fake", bo nigdzie tego nie ma w wiadomościach, ale można posłuchać - głos Putina.  

https://www.facebook.com/100006763959618/videos/1000508817339205/

Edited by Damian85

Największym wrogiem Polski od niepamiętnych lat była i jest nadal Rosja. Dlatego tak żywotnym i wręcz egzystencjalnym interesem dla nas jest pomoc Ukrainie żeby odparła najeźdźcę bo to warunkuje nasze bezpieczeństwo na lata. 

Z ostatniej chwili, nieoficjalne info.

Ukraińskie wojska zamknęły ruskich w kotle na zachód ok Kijowa!!!

Audi Sport

A tutaj ciekawostka.. Trochę długie, ale jednak fascynujące jak ci religijni, obojętnie skąd i jakiego wyznania, zawsze tak mają ręka w rękę z prawicą.. W sumie nasz KK nie używa takiego słownictwa, ale jak przychodzi do wypowiedzi o Unii, demokracji, równości i tak dalej, to jest dokładnie ta sama liga.. 

https://www.facebook.com/100003001837584/videos/3282392378709040/

Pegi na Twitterze.

Posted (edited)
8 godzin temu, jonaszko napisał:

Coś w tym jest. Jednak, można by tak powiedzieć o całym tym obozie po rosyjskim. Pamięta wyprawę na magadan z przed 10 laty. Rozmowy że zwykłymi mieszkancami. Oni dokładnie to samo mówili o ukraińcach i bialorusinach. Na pytanie a ty co byś zrobił? Zazwyczaj mówili, pukiś mi brat toś gość i bezpieczny.

A z najnowszych info. Deszczyca twierdzi, że Rosja gotuje się do ataku na Polskę i może to zrobić w każdej chwili.

Jak przyjechalem do Niemiec, moj szef opowiedzial mi prosty kawal, brzmial tak !

Jugoslowianin wyrzucil przez okno tureckie dziecko. Turek sie wkurzyl i wyrzucil przez okno jugoslowianskie dziecko.

Jaki jest wynik

2:0 dla Niemiec

Ja moge sobie pozwolic na ten luxus politycznej niepoprawnosci ale niestety Ernest po czesci ma racje. A oportunistom proponuje obejrzec sobie film  pt " Ogniem i Mieczem " Co prawda troche wody w Bugu od tamtych czasow uplynelo, od konca II WS tez troche uplynelo ale nie osukujmy sie,  jest jak jest.

Wsadze kij w mrowisko i powiem, Ukrainie pomoc trzeba bo skutecznie wiaze sily rosyjskie i je niweluje To przyczynia sie do tego, ze Putin bedzie MOZE zmuszony ZMIENIC lub ZANIECHAC plany jakie ma ( a jakie ma tego nie wie nikt ). 

I oby nie doszlo do tego, ze przekroczy granice Polski !  Wy co prawda moj wrog 🤣  ale jak to Pawlak powiedzial, ale swoj wrog i na wlasnej piersi wychowany !  🤣 Nooooooooo !  

I nie bulwersujcue sie, czasami warto powiedziec co sie mysli, mimo, ze moze wydawac sie niepolityczne.

🙂

Edited by ks-rider

15 minut temu, ks-rider napisał:

I nie bulwersujcue sie, czasami warto powiedziec co sie mysli, mimo, ze moze wydawac sie niepolityczne.

🙂

To nawet nie jest niepolityczne. To jest cyniczne i głupie... 

Pegi na Twitterze.

Ciekawe. Jednak na mie to już nie robi wrażenia. Zdziwiłbyś się, jak byś wiedział ile, nawet nie wielkich firm ma właścicieli ruskich. Zazwyczaj beneficjent rzeczywisty ma zarejestrowaną spólķe matkę na Cyprze czy innym raju podatkowym. Nawet pracownicy tu w Polsce, nie wiedzą kto jest właścielem. Zazwyczaj pani sekretarka ma jakiś akt rejestrowy, z przed kilku lat, bez adresu pobytu właścieli . Widnieje tylko we wpisie nr paszportu, którego data ważności już dawno się skończyła. Pod koniec ub roku, robiłem umowę dla małej firmy transportu międzynarodowego
E firmie rządził mąż. Żona, której nikt w tej firmie nie widział, była prezesem. Właściciel, kanadyjska firma zarejestrowana przez ukrainca a z kolei właścicielem kanadyjskiej firmy, spółka cypryjska której właścicielami byli Rosjanie. Po nitce do kłęba i okazało się, że takich małych firm w Polsce mają 18. Mają na Słowacji i w Rumunii, Serbii i Słowenii. Dalej nie drążyłem.

52 minuty temu, Buber napisał:

To nawet nie jest niepolityczne. To jest cyniczne i głupie... 

Wiesz, zapatrywania i opinie sa rozne....

🙂

Ciekawe. Jednak na mie to już nie robi wrażenia. Zdziwiłbyś się, jak byś wiedział ile, nawet nie wielkich firm ma właścicieli ruskich. Zazwyczaj beneficjent rzeczywisty ma zarejestrowaną spólķe matkę na Cyprze czy innym raju podatkowym. Nawet pracownicy tu w Polsce, nie wiedzą kto jest właścielem. Zazwyczaj pani sekretarka ma jakiś akt rejestrowy, z przed kilku lat, bez adresu pobytu właścieli . Widnieje tylko we wpisie nr paszportu, którego data ważności już dawno się skończyła. Pod koniec ub roku, robiłem umowę dla małej firmy transportu międzynarodowego
E firmie rządził mąż. Żona, której nikt w tej firmie nie widział, była prezesem. Właściciel, kanadyjska firma zarejestrowana przez ukrainca a z kolei właścicielem kanadyjskiej firmy, spółka cypryjska której właścicielami byli Rosjanie. Po nitce do kłęba i okazało się, że takich małych firm w Polsce mają 18. Mają na Słowacji i w Rumunii, Serbii i Słowenii. Dalej nie drążyłem.

Jonaszko …… Ja to wszystko wiem, przykladów mam full, firmy transportowe nagle przerejestrowane na Białoruś bo embargo na Ruskich, osobiście znam Pana (rosjanin) w Polsce od ponad 25 lat ……. buduje Szpitale i Szkoły głównie Białoruś, daleka Rosja, za pomocą funduszy EU …….. itd itp ……….

Ropa, wungiel, zbrojeniówka, stal, elektronika precyzyjna ………. itd itp

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

3 godziny temu, ks-rider napisał:

Jak przyjechalem do Niemiec, moj szef opowiedzial mi prosty kawal, brzmial tak !

Jugoslowianin wyrzucil przez okno tureckie dziecko. Turek sie wkurzyl i wyrzucil przez okno jugoslowianskie dziecko.

Jaki jest wynik

2:0 dla Niemiec

Ja moge sobie pozwolic na ten luxus politycznej niepoprawnosci ale niestety Ernest po czesci ma racje. A oportunistom proponuje obejrzec sobie film  pt " Ogniem i Mieczem " Co prawda troche wody w Bugu od tamtych czasow uplynelo, od konca II WS tez troche uplynelo ale nie osukujmy sie,  jest jak jest.

Wsadze kij w mrowisko i powiem, Ukrainie pomoc trzeba bo skutecznie wiaze sily rosyjskie i je niweluje To przyczynia sie do tego, ze Putin bedzie MOZE zmuszony ZMIENIC lub ZANIECHAC plany jakie ma ( a jakie ma tego nie wie nikt ). 

I oby nie doszlo do tego, ze przekroczy granice Polski !  Wy co prawda moj wrog 🤣  ale jak to Pawlak powiedzial, ale swoj wrog i na wlasnej piersi wychowany !  🤣 Nooooooooo !  

🙂

Niemców należy bombardować raz na 50 lat bez podania jakielkowiew przyczyny za to co zrobili w II wojnie światowej..... Winston Churchill....... mam nadzieję że nie będziesz się bulwersował

• Like it! 2

Niemców należy bombardować raz na 50 lat bez podania jakielkowiew przyczyny za to co zrobili w II wojnie światowej..... Winston Churchill....... mam nadzieję że nie będziesz się bulwersował
Może nie bombardować ale trzymać krótko, inaczej im odwala, po to m.innymi powstało NATO.
Mnie by nawet nie przeszkadzało żeby sobie ssali te śmierdzące onuce, skoro wolą od to niż Jankesów, gdyby nie to że kacapy mają nas po drodze.

Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.

• Cosmoss pinned and unpinned this topic