Jump to content

UKRAINA - WOJNA

ks-rider
 Share

Recommended Posts

28 minut temu, kakmar napisał:

I bardzo dobrze, ktoś was musi trzymać przy ziemi.

He, he, ta sytuacja trwa od 1945 r wiec mysle, ze latwo obliczysz ile lat. 

Nie wiem czy liznales troche histori, amerykanie planowali zniszczyc gospodarke niemiec wprowadzajac 

made in Germany

nikt nie mial tych wyrobow kupowac. Tyle, ze strzal poszedl w kolano i dzieki jakosci towaru kazdy kupowal wlasnie niemieckie a nie inne.  Dalej nie bede tlumaczyl, bo Ci w piety pojdzie !  

Co najwazej wspomne, ze od 1995 r jestescie sponsorowani rowniez z moich podatkow. 

🙂

3 godziny temu, Buber napisał:

No to się zastanówmy. Jesteś ocipiałym dyktatorem chcesz napaść sąsiednie państwo i zrobić z niego wasala. Więc co planujesz? Jak najszybszą, najskuteczniejszą operację żeby nawet świat się nie zorientował, czy "specjalnie planujesz" ponad dwa tygodnie szarpania się, dając jeszcze więcej czasu światu na pomoc dla napadniętego i uruchomienie jeszcze większej ilości sankcji? Może masz rację, ale jak zobaczysz koło Piotrkowa w lesie odcisk kopyta, to co ma większy sens. Zebra czy koń?

To zastanawiania się ciąg dalszy

Owszem - kiedy planuje napaść na ukrainę (i tylko ukrainę)  to planuje szybką napaść , kilka dni i koniec

ale jeśli moje cele leżą zdecydowanie bardziej na zachód niż ukraina ??

To tylko moja spekulacja oby się nie okazała prawdziwa

Ale czy mają praktycznie nieograniczone możliwości polityczne (państwo totalitarne) i naprawdę ogromne zasoby ludzkie  szkodzi mi poświęcić nawet 30 czy 50 tys poborowych chłopaczków ze wsi + trochę sprzętu który pamięta lata 70te ??

A co osiągam ??

Wiem że cały świat będzie na to patrzył , wiem jakie wnioski wyciągną - słaby kolos zdemoralizowany , nie wyekwipowany  który nie może sobie poradzic nawet z biedną ukrainą

Czyli moje siły zostaną zlekceważone

A wtedy zajęcie kolejnych celów będzie zdecydowanie łatwiejsze

9 minut temu, kiler napisał:

Nie wiedziałem ale właśnie to pokazuje że dalej De są w ich strefie wpływów

ja nie wiem , myślę że Ty nie wiesz i raczej tego nie znajdziesz w necie

Wiedzą tylko "wykładający" a raczej ich potomkowie

USA ciagnie zyski generalnie ze wszad i naprewno z nich nie zrezygnuje. Tak jak trafnie wspomniales, nie mam zielonego pojecia ile to jest czy rocznie czy w sumie, ale bylibysmy znacznie dalej niz jestesmy gdyby wlasnie ten wuj sie od nas raz na zawsze odpierdölil ! 

Z Polska jest nie inaczej, bo Was rowniez kopuluja bez wazeliny czy mydla !  

USA to zlo konieczne i nic innego.  

🙂

USA ciagnie zyski generalnie ze wszad i naprewno z nich nie zrezygnuje. Tak jak trafnie wspomniales, nie mam zielonego pojecia ile to jest czy rocznie czy w sumie, ale bylibysmy znacznie dalej niz jestesmy gdyby wlasnie ten wuj sie od nas raz na zawsze odpierdölil ! 
Z Polska jest nie inaczej, bo Was rowniez kopuluja bez wazeliny czy mydla !  

USA to zlo konieczne i nic innego.  

No ruska szpica jak nic

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W dniu 9.03.2022 o 21:06, jeszua napisał:

analitycy mówią, że za 2-3 miesiące gospodarka rosji rozsypie się kompletnie - skoro już teraz strzelają do cywilów, szpitali i szkół, to co jeszcze spróbują na rozkaz z kremla zrobić, zanim skończy się im paliwo i amunicja?

To są moim zdaniem początki końca, rozpaczliwe podrygi. Pamiętaj że Putana był miernotą w KGB i dlatego wsadzili go na prezydenta, żeby był posłuszny i łatwy do sterowania przez służby. Obrósł w piórka za bardzo i jak każdy fiut z kompleksami oderwał się umysłowo od rzeczywistości. Oligarchia w Rosji to jest przynajmniej kilkudziesięciu niewyobrażalnie bogatych ludzi powiązanych ze służbami. Oni są bardzo wpływowi i tracą niewyobrażalny dla nas majątek każdego dnia. Nie pozwolą mu na pogrzebanie Rosji. Putana nie bez powodu schował się jak szczur w norze bo wie że najbardziej zagrażają mu koledzy od mafijno-politycznych biznesów. Bądźmy dobrej myśli.

W dniu 9.03.2022 o 19:59, Tommo napisał:

5️⃣ Największy na świecie serwis dla freelancerów IT UpWork zaprzestał współpracy z Rosją i Białorusią. Dziesiątki tysięcy inżynierów oprogramowania z Rosji i Białorusi straci pracę.

Zapomniałeś jeszcze, że onlyfans czy coś takiego, odcięło ruskim kurewkom możliwość pokazywania dupy za pieniądze w sieci 😀

W dniu 9.03.2022 o 22:06, jeszua napisał:

chciałbym... funkcjonuje takie fałszywie przypisywane churchillowi powiedzenie, że ponoć Niemcy trzeba profilaktycznie bombardować co 50 lat: doskonale pasuje do rosji, która od czasów carów, przez cały XX w, aż po - jakby nie było - 3 póki co dekadę XXI łapie się pod definicję takiej profilaktyki. jakiś oczadziały zwolennik pułkownika kgb rzucił w moskwie, że fabryki których właściciele przyłączyli się do embarga, rosja winna znacjonalizować - kibicuję i jemu i pomysłowi z całego serca. nawet gdyby, to szybko staną, bez części, serwisu, surowców, czy zbytu bo to jednak najczęściej elementy logistyki ogólnoświatowej. ale rzecz w tym, że po takim numerze przez następne 2 dekady nikt o zdrowych zmysłach nie zainwestowałby w ich granicach złamanego dolara. ta nędza im się należy, żeby musieli zbierać na chleb, zamiast kupować armaty

a tak - rosja jednak duży rynek, za 5-10 lat wszystko wróci do normy; o ile oczywiście w miarę szybko się ta wojna zakończy, bo prowadząc ją putin kopie coraz głębiej. problem w tym, że nawet wiedząc już, że popełnił błąd, wycofując się pokazałby słabość - a tego z pewnością się boi. więc się nie wycofa i tu leży pies pogrzebany. póki go ktoś nie przekona kulą w potylicę, to się może jeszcze ciągnąć...

Z tym czym oni dysponują, to powinni być potęgą gospodarczą. Tyle że to głupie ćwoki i lenie które niedługo z głodu będą zżerać gówno spod siebie. Nawet wyżywić się nie są w stanie sami a ziemi najróżniejszej mają tyle, że każdy rolnik mógłby mieć praktycznie dowolny areał za darmo. Gdyby to było normalne społeczeństwo i mądrze zarządzane państwo, to z tych sankcji mogliby się dzisiaj śmiać. Wuc groził szabelką żeby wszyscy sąsiedzi się uzależniali od ich ropy i gazu, a ruskie głupki zamiast produkować woleli kupować wszystko za ten gaz i ropę. No to zostanie im gaz, ropa, wódka i portrety Putany.
Handel na pewno się szybko odrodzi po zakończeniu wojny, ale nie na takich samych zasadach.
Ja się zastanawiam czy to wszystko nie było jakoś grubiej ukartowane i sprowokowane, żeby pozbawić potencjalnego silnego sojusznika takie potęgi militarne jak Chiny czy Turcja? Ukraina do Unii się nie będzie nadawać przynajmniej przez najbliższe 30 lat, ale samo rozpoczęcie akcesji przesuwa granice "zachodu" na wschód, czyli efekt jest odwrotny niż zamierzał Putana. Brane jest też pod uwagę przyłączenie do NATO kolejnych państw bałtyckich. Czy on faktycznie na starość tak zgłupiał że porwał się z motyką na słońce? Mam pewne wątpliwości.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

He, he, ta sytuacja trwa od 1945 r wiec mysle, ze latwo obliczysz ile lat. 
Nie wiem czy liznales troche histori, amerykanie planowali zniszczyc gospodarke niemiec wprowadzajac 
made in Germany
nikt nie mial tych wyrobow kupowac. Tyle, ze strzal poszedl w kolano i dzieki jakosci towaru kazdy kupowal wlasnie niemieckie a nie inne.  Dalej nie bede tlumaczyl, bo Ci w piety pojdzie !  
Co najwazej wspomne, ze od 1995 r jestescie sponsorowani rowniez z moich podatkow. 

Ty dziękuj za wielkoduszność Ameryki, żywili was długo po wojnie a bronią was do dziś, bez nich byś w najlepszym wypadku uczył rewolucjonistów z Kuby czy innej Kambodży jak się trabantem jeździ...

Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.

Ktoś słuchał konferencji naszego pierwszego poligloty, dudy z Kamalą Harris? Podobno prawdziwych przyjaciół poznaje się w kutasie.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

12 godzin temu, bozoo napisał:

Tylko że on chyba nie wie, że jest "ocipiałym dyktatorem". Kurcze, ja bym naprawdę chciał, żeby tak było, że obrazek nieporadnej ruskiej armii to nie żadna mistyfikacja, tylko to taki kolos na glinianych nogach. Piechota zawiodła, artyleria cudów nie zwojowala, marynarka ostrzelała jedna wyspę i poszła zgodnie z prośbą nachuj, lotnictwo jakoś nie dolatuje... Ki pieron?? Jeśli to wszystko na prawdę tak właśnie się prezentuje, to gotów jestem pomyśleć - zimna wojna skończyła się ponad 30 lat temu - że oni te atomówki zdążyli rozkraść i za wódę sprzedać i zadziałają jak cała reszta armii. Ciekaw sytuacja.

10 godzin temu, kiler napisał:

To zastanawiania się ciąg dalszy

Owszem - kiedy planuje napaść na ukrainę (i tylko ukrainę)  to planuje szybką napaść , kilka dni i koniec

ale jeśli moje cele leżą zdecydowanie bardziej na zachód niż ukraina ??

To tylko moja spekulacja oby się nie okazała prawdziwa

Ale czy mają praktycznie nieograniczone możliwości polityczne (państwo totalitarne) i naprawdę ogromne zasoby ludzkie  szkodzi mi poświęcić nawet 30 czy 50 tys poborowych chłopaczków ze wsi + trochę sprzętu który pamięta lata 70te ??

A co osiągam ??

Wiem że cały świat będzie na to patrzył , wiem jakie wnioski wyciągną - słaby kolos zdemoralizowany , nie wyekwipowany  który nie może sobie poradzic nawet z biedną ukrainą

Czyli moje siły zostaną zlekceważone

A wtedy zajęcie kolejnych celów będzie zdecydowanie łatwiejsze

Mamy ten luksus że za dwa-trzy miesiące okaże się czyja propozycja była słuszna. Jestem gotów się zakładać że wersja o słabej armii rosji się potwierdzi. A wersja o "wyrafinowanym planie putlera żeby zachód myślał że ma słabą armię" okaże się.. niesłuszna. 

Zakładacie się? To się szybko sprawdzi, najdalej na jesieni. 

Najmniej wartościowym natomiast rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny, bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi. Kto ma wybitne zalety osobiste, ten raczej dostrzeże braki własnego narodu, ponieważ ma je nieustannie przed oczyma. Każdy jednak żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z czego mógłby być dumny, chwyta się ostatniej deski ratunku, jaką jest duma z przynależności do danego akurat narodu; odżywa wtedy i z wdzięczności gotów jest bronić rękami i nogami wszystkich wad i głupstw, jakie naród ten cechują.

Artur Schopenahuer

18 minut temu, Buber napisał:

Nie zakładam się bo  jak wygram to przegram

Tylko problem polega na tym, że są wystarczająco silni dla cywili. W każdym wymiarze... I to sprawdza się w trybie "teraz" a nie do jesieni.

Na jesień przy tej tępej sowieckiej strategii, nie będzie komu się zakładać...

Jestem gotów się zakładać że wersja o słabej armii rosji się potwierdzi. A wersja o "wyrafinowanym planie putlera żeby zachód myślał że ma słabą armię" okaże się.. niesłuszna. 

Nie. Trzymam kciuki żebyś miał rację.

Putin wyslal na Ukraine jakis złom i jednostki z dalekiego Wschodu …… myślał że to wystarczy.

Jeżeli dojdzie do zawieszenia broni i może pokoju to tylko po to żeby ściągnął prawdziwe wojsko, nowoczesne, przygotował się i podczas II Wojny ukraińskiej ich rozjedzie w tydzień.

Chyba że ma tyle kasy żeby ich nękać i nękać aż powoli sie wykrwawią.

Mam nadzieje ze teraz troszke ich zamarźnie podczas nadchodzących mrozów

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

• Cosmoss pinned and unpinned this topic