Jump to content

UKRAINA - WOJNA

ks-rider
 Share

Recommended Posts

6 godzin temu, jonaszko napisał:

Jak pewnie zauważyłeś, staram sie za bardzo w tym temacie nie wypowiadać z dwóch powodów. Jeden, chyba najważniejszy, to brak dostępu do rzetelnych informacji. Zewsząd płyną różne doniesienia i wg autorów, tylko te są "prawdziwe". Ma też bezpośredni kontakt z ukrainą, jednak i od nich też spływają sprzeczne informacje. Co do samych samolotów. O ile na początku byłem ich przeciwnikiem, przekazywania stronie ukr bo wiązało się to z tym, że musiały by startować z polskich lotnisk a co za tym idzie, narażenie na bombardowania w pierwszej kolejności, Rzeszowa, Krakowa ale i Poznania, Łodzi i wielu innych lotnisk. To teraz zaczynam się przychylać do tej decyzji. Obserwując to co się dzieje, nie pozostawia złudzeń, że wcześniej czy później, putin zaatakuje też Polskę, jeżeli nie zostanie zatrzymany i pokonany na Ukrainie. Teraz jest jedyna okazja, dopóki świat jako tako jest zjednoczony we wspólnych działaniach. Za chwilę, zacznie się wyłamywać, co jest normalne. Zacznie brakować wszystkiego. Paliwa, gazu, pierwiastków i metali ziem rzadkich. Zaczna kolaborować i współpracować z putinem. Będa po prostu tego potrzebować i będzie im to wszystko jedno, czy będą z ukrainy czy rosji. Ważne żeby było. Rynki zachodnie, będa też potrzebować miejsc zbytu a rosja, jest olbrzymim rynkiem zbytu. Począwszy od jabłek a skończywszy na butach. O technologiach, nawet nie warto wspominać. Nawet teraz, patrząc na choćby węgry i orbana, widzimy co sie dzieje. Hipokryzja w wykonaniu polityków jest wpisana w ich zawód. Przykład naszego pinokia. Domaga się od unii zamknięcia wszystkich ruskich banków, decyzji w sprawie importu paliw w tym wegla a na dzień dzisiejszy, jesteśmy największym odbiorcą węgla z rosji na świecie. Gaz i ropę, też nadal bierzemy. Teraz zastanów się, jak mielibyśmy za to płacić, gdyby nie było otwartych kanałów bankowych? Więc z jednej strony domaganie się ich zamknięcia, (oczywiście, dla populizmu i słupków poparcia) a z drugiej hipokryzja w czystej postaci.

Nie sądziłam,że to powiem ale zgadzam się z Tobą. Konsekwencje mogą być tragiczne...Sama mogę być w podobnej sytuacji jak tysiące kobiet z Ukrainy ale...jakim trzeba być chu...em aby atakować ludzi podczas ewakuacji humanitarnej. Powiem Wam moja cierpliwość się skończyła no ZAJEBAŁABYM gnoja. Sorki za słowa ale naprawdę za dużo tego!!! Nosz kur...wa jak tak można...

Kurcze ja to  może się nie znam ale ruskie mają u siebie podobne błoto na wiosnę i POWINNI być przyzwyczajeni i sprzęt POWINIEN być przystosowany do jego naturalnych warunków

Nie maja tak dobrej gleby jak na Ukrainie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

38 minut temu, kiler napisał:

Kurcze ja to  może się nie znam ale ruskie mają u siebie podobne błoto na wiosnę i POWINNI być przyzwyczajeni i sprzęt POWINIEN być przystosowany do jego naturalnych warunków

To pokaż mi czołg czy transporter opancerzony, który przejedzie bagna, torfowiska czy podmokłe tereny? Do tego dochodzi ogromna ilość sprzętu który się psuje, trzeba go omijać, bo dróg utwardzonych na północ od Kijowa jest bardzo mało.

Audi Sport

4 godziny temu, Tommo napisał:

Jedna z wielu analiz sytuacyjnych, dość ciekawie i barwnie nakreślona:

Dobra, jak już wylazłem ze strefy skulenia się, to napiszę coś więcej. Do tego inaczej, już nie osobiście. Nie mam może wojskowych papierów, ale umiem słuchać mądrych ludzi. Ci z wojska zaś często mówią żargonem, który nie jest czytelny dla lajkoników. 

Tomek.. weź... chłopie.. wynurzenia jasia z wioski co to "nie znam się ale się wypowiem, a do tego powiem wam w prostych słowach bo inni to nie umią"

i ty się nabierasz na takie głupoty? Dorosły człowiek wie, że jak ktokolwiek chce ci wytłumaczyć bardzo skomplikowaną sytuację mówiąc "zaraz ci to w paru prostych słowach wyjaśnię" to znaczy że nie ma zmielonego pojęcia o czy gada. 

Wrócę do nieśmiertelnej, zawsze aktualnej na tym forum analogii. Czy gdybym tylko w życiu jeździł 2 lata skuterem to słuchałbyś moich rad jak naprawić starego anglika, czy  może Adam miałby więcej do powiedzenia? Czy ja, mający nakedy przez 90% mojej motocyklowej kariery, mam się opiniotwórczo i autorytatywnie wypowiadać o czoperach i hd? To DLACZEGO uważasz że ktoś kto nie ma pojęcia o czym pisze, ma pojęcie o czym pisze? 

Nigdy tego nie zrozumiem..... 

Żyj tak, żeby Twoich pomników nie musiała pilnować policja.

Pegi na Twitterze.

20 minut temu, Buber napisał:

Tomek.. weź... chłopie.. wynurzenia jasia z wioski co to "nie znam się ale się wypowiem, a do tego powiem wam w prostych słowach bo inni to nie umią"

i ty się nabierasz na takie głupoty? Dorosły człowiek wie, że jak ktokolwiek chce ci wytłumaczyć bardzo skomplikowaną sytuację mówiąc "zaraz ci to w paru prostych słowach wyjaśnię" to znaczy że nie ma zmielonego pojęcia o czy gada. 

Wrócę do nieśmiertelnej, zawsze aktualnej na tym forum analogii. Czy gdybym tylko w życiu jeździł 2 lata skuterem to słuchałbyś moich rad jak naprawić starego anglika, czy  może Adam miałby więcej do powiedzenia? Czy ja, mający nakedy przez 90% mojej motocyklowej kariery, mam się opiniotwórczo i autorytatywnie wypowiadać o czoperach i hd? To DLACZEGO uważasz że ktoś kto nie ma pojęcia o czym pisze, ma pojęcie o czym pisze? 

Nigdy tego nie zrozumiem..... 

Przecież napisał że nie są to jego opinnie i wnioski tylko ludzi z branży od których tą wiedzę zdobył? Tak trudno to zrozumieć?

Poza tym nie uważam jak ty, że jedynie ludzie będący bezpośrednio na wojnie mają najlepszą o niej wiedzę. Bzdura. Mogą mieć wyrywkową wiedzę z miejsca gdzie stacjonowali ale nie koniecznie pełną. Ja z tą opinią w większości się zgadzam. Jest sensowna i potwierdza rzeczywisty obraz klęski strategicznej FR które widzimy codziennie na obrazkach.

Audi Sport

8 godzin temu, jonaszko napisał:

...Co do samych samolotów. O ile na początku byłem ich przeciwnikiem, przekazywania stronie ukr bo wiązało się to z tym, że musiały by startować z polskich lotnisk a co za tym idzie, narażenie na bombardowania w pierwszej kolejności, Rzeszowa, Krakowa ale i Poznania, Łodzi i wielu innych lotnisk. To teraz zaczynam się przychylać do tej decyzji. Obserwując to co się dzieje, nie pozostawia złudzeń, że wcześniej czy później, putin zaatakuje też Polskę, jeżeli nie zostanie zatrzymany i pokonany na Ukrainie.

Sytuacja jest prosta

1. Chec pomocy Ukrainie w obronie przed najezdzca

2. Wykrwawienie sie obydwu panstw z naciskiem na Rosje, ktora oslabiona wojna z Ukraina bedzie slabsza, wiec latwiej bedzie ja wykonczyc.

Ja w przeciwienstwie do przekazania samolotow jestem niestety bardziej sceptyczny, bo jest to strzal w kolano. 

Putin potraktuje to jako jawne wypowiedzenie wojny czy to przez Polske, czy to przez NATO.

Mam nadzieje, ze nie mcyusze Wam tlumaczyc czym to smierdzi, mianowicie III WS. Tak wiec miejcie zatankowane auta i jakas tam gotowke w € bo jezeli do tego dojdzie, to Wy bedziecie niedlugo na granicach Niemiec jako uchodzcy !  Czego naprawde Wam nie zycze. 

7 godzin temu, jonaszko napisał:

Jeszcze jedno. Myślę, że głowice nuklearne już są w Polsce.

Moga byc, ale nie musza, sa w Niemczech i jest ich wystarczajaco duzo aby zrownac z zemia kazde wieksze rosyjskie miasto.  Tyle, ze wtedy jestesmy wszyscy w czarnej doopie i Wy i Ja a murzyni z arabami w przyszlosci beda zamieszkiwali Polske.

🙂

57 minut temu, Tommo napisał:

Przecież napisał że nie są to jego opinnie i wnioski tylko ludzi z branży od których tą wiedzę zdobył? Tak trudno to zrozumieć?

Poza tym nie uważam jak ty, że jedynie ludzie będący bezpośrednio na wojnie mają najlepszą o niej wiedzę. Bzdura. Mogą mieć wyrywkową wiedzę z miejsca gdzie stacjonowali ale nie koniecznie pełną. Ja z tą opinią w większości się zgadzam. Jest sensowna i potwierdza rzeczywisty obraz klęski strategicznej FR które widzimy codziennie na obrazkach.

Spoko. "od ludzi z branży zdobył"... takie pitu pitu,. Skoro nie pisze od kogo to pewnie był to znajomy kuzyna szwagra ciotki brat. 

A ja jeszcze raz zapytam - z kim pogadasz tu na forum o diagnostyce pojazdów? Ze mną? Będziesz szanował moje opinie, choć bywam tam tylko na badanie i nie wiem co się tam naprawdę dzieje? No weź się zastanów... 

Napiszę ci wręcz tak - ja spędziłem w wojsku ponad rok. Przynajmniej znam rozmiar swojej niewiedzy. Tak jak w sprawie wirusów jest sens rozmawiać z wirusologiem, w kwestii starych anglików na forum, z Adamem, z tobą o diagnostyce samochodowej, to o wojsku a zwłaszcza o logistyce, o tym jak idzie kampania i tak dalej, to bym zwracał uwagę na wypowiedzi kogoś co ma co najmniej płk. przed nazwiskiem. I tyle... 

Pegi na Twitterze.

Świat się zmienia, czasy się zmieniają, tylko nie " nasz". Nie udało się w pandemii to może uda się teraz. Powróciła ustawa o ich bezkarności. Tym razem pod pretekstem uchodźców. To jest dopiero stan umysłu.

15 minut temu, Buber napisał:

....o wojsku a zwłaszcza o logistyce, o tym jak idzie kampania i tak dalej, to bym zwracał uwagę na wypowiedzi kogoś co ma co najmniej płk. przed nazwiskiem. I tyle... 

Buber, 

w 1991 roku bylem w Sopocie na targach broni. Byli naukowcy z wojskowej akademi costam ktorzy wystawiali swoje " produkty ", i wiesz co, wstyd by mi bylo brnac w dyskusje majac tak malo pojecia jak wlasnie kilku takich majorow, czy polkownikow. NA logistyce moze i sie znaja ale to sa ludzie ktorzy tez nie wszystko wiedza i maja dosc waski pas, ktory co najwyzej jest gleboki.

🙂

31 minut temu, jonaszko napisał:

Świat się zmienia, czasy się zmieniają, tylko nie " nasz". Nie udało się w pandemii to może uda się teraz. Powróciła ustawa o ich bezkarności. Tym razem pod pretekstem uchodźców. To jest dopiero stan umysłu.

co sie stało sie? 

49 minut temu, Buber napisał:

Spoko. "od ludzi z branży zdobył"... takie pitu pitu,. Skoro nie pisze od kogo to pewnie był to znajomy kuzyna szwagra ciotki brat. 

A ja jeszcze raz zapytam - z kim pogadasz tu na forum o diagnostyce pojazdów? Ze mną? Będziesz szanował moje opinie, choć bywam tam tylko na badanie i nie wiem co się tam naprawdę dzieje? No weź się zastanów... 

Napiszę ci wręcz tak - ja spędziłem w wojsku ponad rok. Przynajmniej znam rozmiar swojej niewiedzy. Tak jak w sprawie wirusów jest sens rozmawiać z wirusologiem, w kwestii starych anglików na forum, z Adamem, z tobą o diagnostyce samochodowej, to o wojsku a zwłaszcza o logistyce, o tym jak idzie kampania i tak dalej, to bym zwracał uwagę na wypowiedzi kogoś co ma co najmniej płk. przed nazwiskiem. I tyle... 

Staram się śledzić na bieżąco aktualną sytuację, czytam i oglądam w kilku źródłach na mój rozum dość rzeczowych i fachowych. Generalnie większość się zgadza i potwierdza. 

Masz jakieś konkretne uwagi i zastrzeżenia czy poprostu z góry walisz w czambuł uznając, że to nie może być prawdą? Podasz jakieś alternatywne źródła czy mi doradzisz żebym zajął się szydełkowaniem bo jak nie przesiedzę pół życia w armii to i tak nic nie będę wiedział? Wg. Ciebie coś takiego jak informacja przenoszona dalej nie istnieje 🤪 Tylko wiedzą z pierwszej ręki może być wiarygodna, reszta się nie liczy. Chcę się więcej dowiedzieć o ciałach niebieskich muszę być astronautą. Obłęd.

Audi Sport

Godzinę temu, ks-rider napisał:

Buber, 

w 1991 roku bylem w Sopocie na targach broni. Byli naukowcy z wojskowej akademi costam ktorzy wystawiali swoje " produkty ", i wiesz co, wstyd by mi bylo brnac w dyskusje majac tak malo pojecia jak wlasnie kilku takich majorow, czy polkownikow. NA logistyce moze i sie znaja ale to sa ludzie ktorzy tez nie wszystko wiedza i maja dosc waski pas, ktory co najwyzej jest gleboki.

🙂

Spoko, to co, mogę zacząć pisać o tym która broń jest super a która do dupy bo kumpel jest instruktorem to ja już wiem? Uszanujesz moje teorie, jeżeli nie podeprę ich NICZYM tylko napiszę "że tak słyszałem" oraz że "bo ja wiem"? Mam też kumpla instruktora nauki jazdy, więc ten.. zaraz ci napiszę czego nie umiesz a co powinieneś robić w pracy. I te rady pewnie też potraktujesz poważnie? 

37 minut temu, Tommo napisał:

Staram się śledzić na bieżąco aktualną sytuację, czytam i oglądam w kilku źródłach na mój rozum dość rzeczowych i fachowych. Generalnie większość się zgadza i potwierdza. 

Masz jakieś konkretne uwagi i zastrzeżenia czy poprostu z góry walisz w czambuł uznając, że to nie może być prawdą? Podasz jakieś alternatywne źródła czy mi doradzisz żebym zajął się szydełkowaniem bo jak nie przesiedzę pół życia w armii to i tak nic nie będę wiedział? Wg. Ciebie coś takiego jak informacja przenoszona dalej nie istnieje 🤪 Tylko wiedzą z pierwszej ręki może być wiarygodna, reszta się nie liczy. Chcę się więcej dowiedzieć o ciałach niebieskich muszę być astronautą. Obłęd.

Konkretna uwaga jest taka że gościu pisze sobie takie tam kocopoły, NIE WIEDZĄC jaka naprawdę sytuacja w rosyjskiej armii jest. I to jest fakt. Znaczy - on sobie może uważać że wie i jest super analityk, ale na jakiej podstawie ja mam uważać go za eksperta, jeżeli te teorie są  po prostu opisaniem "jak sobie mały jaś wyobraża" bez cienia źródeł informacji. 

Ja tobie źródeł nie podam, bo to nie ja postuluję to co ten koleś pisze. Jeżeli mam ja (czy inni) traktować to dzieło poważnie, to on powinien mnie przekonać. Moje pierwsze pytanie - co on wie? Ano sam pisze że nie wie. Ok, to skąd wie? Ano, "ludzie co wiedzą mu powiedzieli" - to ma być poważne źródło? Nie twierdzę że gościu nie ma absolutnie racji - twierdzę że bardzo prawdopodobne jest to że nie ma racji.

A odpowiadając - doradzam że jeżeli powielasz dziwne (dla mnie dziwne) teorie nie podparte NICZYM to się po prostu nie dziw. 

Dokładnie tak samo jak w temacie wirusa - kurna, wszyscy eksperci! Ale czy ktoś jest wirusologiem? Nie! Ktoś z was chociaż jest zawodowym wojskowym? Jeszcze chyba żaden się nie ujawnił. No to po prostu bierzcie poprawkę na wiarygodność i sensowność teorii. Dziś każdy jest gwiazdą i ekspertem internetu przecież!

(właśnie w sobotę na koncercie byłem. Polecam!!)

Edited by Buber

Pegi na Twitterze.

40 minut temu, Tommo napisał:

(...) Chcę się więcej dowiedzieć o ciałach niebieskich muszę być astronautą. Obłęd.

A może astronomem?

nie

M.G.S. - jesteśmy otwarci jak inkunabuł w gablocie

29 minut temu, GRASS napisał:

A może astronomem?

Buber mi próbuje wytłumaczyć, że prawdziwą wiedzę o wojnie ma tylko ten, co na niej był. Analogicznie chcąc się dowiedzieć coś o kosmosie musiałbym tam polecieć 😁 wszystko inne jest mało wiarygodne i mocno wątpliwe 😁

Audi Sport

• Cosmoss pinned and unpinned this topic