Jump to content

UKRAINA - WOJNA

ks-rider
 Share

Recommended Posts

Wypraszam sobie 

Ruskiej onucy a nie trolla 😂😂

😂

A tak serio teraz to zastanawiam się co będzie za miesiąc, dwa jak już ten cyrk się uspokoi Ukraina wpierdol dostanie i zaczną do nas zjeżdżać tatusiowie tych dzieci i mężowie matek z mocnym PTSD oraz niektórzy z tak zjebaną banią po wojnie ze dla nich zabić to tyle co splunąć 

Będzie wesoło wspomnicie moje słowa 

Żeby była jasność pomagać tak jak najbardziej jestem za ale jakoś z głową z myśleniem co dalej a nie hurr durr dawać wszystko na tacy a potem co? 

Edited by farmi
  • Thanks! 1

Przeczytałem i nigdzie nie widzę żeby potwierdzało tezę, że polskim rodzinom ZABRANO mieszkania jak przedstawia ten wpis rosyjskiego trola.

Aaaaaa Ty odnosisz sie do tych bzdur z Fejsa, a to nie ma co nawet tego czytać, szpica ruska działa mocno

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

383c011cb55615cb09e2b1555d0c7cef.jpg

Tak to aktualnie wyglada, te czerwone placki to tereny kontrolowane przez Ruskich, te w granicach na czerwono to pod kontrolą Ruskich od kilku lat.

No niestety chyba nie wyglada tak dobrze jesli trwaja walki o Mikolajow. 

Widze to jako cisze przed burza czyli wymiane pierwszego rzutu jednostek rosyjskich na drugi rzut, ten gwardyjski.

Widze to jako cisze przed burza czyli wymiane pierwszego rzutu jednostek rosyjskich na drugi rzut, ten gwardyjski.

Ciekawe, bo podobno juz zaangażowali 90% tego co zgromadzili na granicach ……… zobaczymy

Kacapskie ścierwa walą nawet w elektrownię atomową.

2 godziny temu, Adam M. napisał:

Też myślę, że nie odpuszczą, gospodarczo już leżą, a gdy jeszcze polegną militarnie to rosja jest skończona. Tylko, że mają zbyt dużo broni nuklearnej... Pozostaje jakoś się dogadać, ale dobrej woli z ich strony nie widać.

Ciekawe jak my byśmy walczyli o swój kraj...? Tak dalekie a jednak może nieuchronne...oby nie!

Nie odpuszczą ani jedni ani drudzy, oczywiste jest, że biedna Ukraina przegra, nawet jeśli regularnie dostawać będą broń to żywych jednostek nikt nie zastąpi a ruskich jak mrówek, zdepczą jednych idą kolejne.

2 godziny temu, Adam M. napisał:

Oj, ja tu stoję z Klodem. Najlepsze (oprócz lotnictwa) już rzucili. Zostali rezerwiści. Także zrobi się nieciekawie, bo militarnie ruscy już przegrali, nawet jak bardziej zniszczą armię ukrainy to partyzantka ich dojedzie. Tutaj nie mają szans. Nie wygrają z populacją zaciętych Ukraińców. Tyle że to się będzie ciągnęło a ludzie będą ginęli... i to jest smutne.

No i niestety jest problem psychicznego putlera. Cała nadzieja w tym że nie da się odpalić rakiet jednym przyciskiem i jakiś generał po drodze się zreflektuje. Albo to może jest światełkiem w tunelu?

https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art35805751-udaremniono-trzy-proby-zamachow-na-zycie-zelenskiego

że FSB nie popiera wojny i jak waga generałów po przegranej kampanii spadnie to zrobią przewrót pałacowy i wykopsają putlera? Oby....

3 minuty temu, Agnes85 napisał:

Nie odpuszczą ani jedni ani drudzy, oczywiste jest, że biedna Ukraina przegra, nawet jeśli regularnie dostawać będą broń to żywych jednostek nikt nie zastąpi a ruskich jak mrówek, zdepczą jednych idą kolejne.

W liczbach tak, ale żołnierz z przymusu, z mobilizacji jest bardzo mało wart jako jednostka ofensywna. Także o to się nie bój, tego nie będzie. Za to masowa mobilizacja rwących się do walki z okupantem Ukraińców to zupełnie inna bajka.. Morale i motywacja. To robi wieeeeelką różnicę.

Żyj tak, żeby Twoich pomników nie musiała pilnować policja.

Pegi na Twitterze.

32 minuty temu, Agnes85 napisał:

Ciekawe jak my byśmy walczyli o swój kraj...? Tak dalekie a jednak może nieuchronne...oby nie!

W takich sytuacjach Polacy potrafią się zjednoczyć, więc mam nadzieję, że nie gorzej od Ukraińców.

Obyśmy się nie przekonali.

Następnego strzału w elektrownię NATO może nie wytrzymać.

Pamiętam, kiedyś się tu już toczyła w którymś temacie dyskusja o tym. Gro jej uczestników odpowiedziało, że ani godziny by tu nie zostali tylko spieprzali za granicę. Mnie takie podejście dzisiejszych 30-40 latków nawet nie dziwi, zważywszy na to, że 90% z nich, nie potrafi rozróżnić wiatrówki od kbs-u. Nastawieni roszczeniowo i negatywnie do wszystkiego, czego nie potrafia zaakceptowac i zrozumiec. Podatni na propagandę i naiwni. Przyklad chocby maseczek w pandemii. Na ukrainie jest inaczej. Tam każdy mlody człowiek, ma przynajmniej jakieś przeszkolenie z obrony. Mają też doświadczenie wojenne z 2014 roku i wiedzą czym jest ojczyzna i co oznacza wojna. Potrafia szubko wybrac idera i mu sie podporzadkowac. U nas, dyskusja a dlaczego a po co a ja uwazam itd. Myślę, że będą się długo bronić, stosując wojnę partyzancką. Mnie teraz zastanawia, dlaczego Putin jak na razie, odpuścił Ukrainę zachodnia?

Wczoraj w Lesznie odbyło się szkolenie cywili z obsługi broni, fajna inicjatywa, gdyby nie praca sama bym z ciekawości uczestniczyła. Niestety masz sporo racji, znajomi też stwierdzili, że za taki kraj by nie walczyli...smutne. Czy odpuścił ... nie sądzę, myśli pewnie co i jak. Wydaje się, że jedynie presja innych rodaków może przemówić mu do rozsądku.

Nie ma sie co oszukiwac. Jezeli jakikolwiek kraj polknie inny, to bedzie go bardzo dlugo trawil a na koniec okaze sie, ze nie strawi a polknety rozpruje go od wewnatrz. Patryzantka, patryzantka i jeszcz. e raz partyzantka.

Jestem zdania, ze ta wojna jakis tam czas potrwa i wcale nie bedzie to krotko. Ukraina powinna wygrac na dluzsza mete ale wykrwawia sie strasznie.

🙂

Zalezalo mu na szybkiej operacji na Ukrainie Wschodniej, z najwiekszymi osrodkami miejskimi i przemyslem, nia na zadupiu jaki jest Ukraina Zachodnia. Chce podizelij Ukraine na kilka zaleznych od niego "republik" na poludniu, polnocy i wschodzie co wynikalo z mapy przedstawionej przez Lukaszenke. Uderzenie na Zachodnia Ukraine z Bialorusi moze jeszcze wyjsc dla przerwania linii zaopatrzenia z Polski, rowniez widac zmiane taktyki wojsk rosyjskich z szybkiej operacji wojskowej niszczacej wladze panstwa na powiedzialbym "sysryjska" obliczona na zlamanie ducha Ukraincow. Oczywiscie to bedzie mialo swoje konsekwencje, nie bedzie mozna zamknac oczu ( Zachodu ) na rosyjskie zbrodnie na europejskim podworku. Twarda opozycja Putina zrezygnowania z calkowitego "zwasalowania" Ukrainy zostawia malo scenariuszy wyjscia z sytuacji takiego zeby on sam i Rosja miala szanse na wyjscie z tego konfliktu "z twarza" i szybko. 

• Cosmoss pinned and unpinned this topic