Jump to content

UKRAINA - WOJNA

Guest
 Share

Recommended Posts

Rozumiem ze to ci sie zebrali, ktorzy nie spedzili nawet kilku lat pod rosyjska okupacja, nie pamietaja terrou wczesnych lat 50 tych, malej stabilizacji lat 60 tych itd.

Natomiast ja niestety pamietam, ale coraz mniej takich dziadersow w Polsce zostaje. Im sie wydaje ze po odejsciu Amerykanow, czy NATO w Polsce powstanie proznia, ktora wypelnia polscy nacjonalisci, tak jak wydawalo sie Narodowej Demokracji w 39. Ale szybko sie okazalo ze to durne wyobrazenia..

W Boga nie wierze, ale w to ze jesli Bog chce kogos pokarac to najpierw rozum odbiera  - w to jak najbardziej.

7 godzin temu, Adam M. napisał:

Rozumiem ze to ci sie zebrali, ktorzy nie spedzili nawet kilku lat pod rosyjska okupacja, nie pamietaja terrou wczesnych lat 50 tych, malej stabilizacji lat 60 tych itd.

Albo ktoś ich zasponsorował. I oni pewnie nawet o tym nie wiedzą, wtedy to wygląda bardziej autentycznie. A to że ruscy finansują oszołomów w Europie i USA to fakt znany od dawna.. 

Najmniej wartościowym natomiast rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny, bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi. Kto ma wybitne zalety osobiste, ten raczej dostrzeże braki własnego narodu, ponieważ ma je nieustannie przed oczyma. Każdy jednak żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z czego mógłby być dumny, chwyta się ostatniej deski ratunku, jaką jest duma z przynależności do danego akurat narodu; odżywa wtedy i z wdzięczności gotów jest bronić rękami i nogami wszystkich wad i głupstw, jakie naród ten cechują.

Artur Schopenahuer

Media nic nie pomijają, jak chciałoby kilku pierdasów.https://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,29386246,proputinowski-marsz-kamratow-przeszedl-ulicami-warszawy-lzono.html

Taki, pro-putinowski marsz się oddbył i wzięło w nim udział kikadziesiąt osób. Na czele szli zamaskowani ludzie, prawdopodobnie organizatorzy. Były bójki, lżenie żydów, ludzi lgbt, całego zachodu a zwłaszcza usa. Zatakowali też fizycznie kilka osób. Wsród zaatakowanych, porezes OMZRiK, Konrada Dulkowskiego i Katarzynę Konstantin, słynną Babcię Kasię. Tę babcię, która protestuje w obronie kobiet, wolności i demokracji. Tę,którą już milicja pisowska mocno doświadczyła. Moim zdaniem, spacerek nie warty kilku zdań w prasie, gdyby nie ataki fizyczne na ludzi i agresja jaką przejawiał ten marsz kilkudziesięciu pierdasów, chociaż w tym wypadku można by się pokusić o nazwanie ich zdrajcami narodu.   Władze stolicy, zezwalając na ten spacerek,  wykazały się wysoką świadomością demokracji. Dziwi natomiast zupełny brak reakcji milicji. Jakoś dziwnie nie widzieli żadnego problemu w zachowaniu uczestników tego agresywnego marszu?

Idać dalej w rozważania. Czy ktoś, kiedyś się zastanawiał, dlaczego np Węgry, tak mocno doświadczone przez ruskich, rok 1956 sa najbardziej proputinowskim krajem w całej UE? Dalej Włochy, Salvini, LePen. Niemcy, które od 40 lat lat związały sie z rosja i z jednej strony dają kasę na pomoc Ukr a z drugiej tak ciężko im idzie w dostawie sprzętu? Dlaczego skrajnie prawicowe ruchy, nacjonalizm i faszyzm znów się odradzają i znów dochodzą do głosu? Dlaczego w Pl, pis stosuje typowo komunistyczne zasady typu, reglamentacja, regulacja cen, gnojenie demokratycznej opozycji, kupowanie wyborców? Wspieranie właśnie orbana, salviniego i reszty ruskich  onuc?

Na część pytań, mam jakieś tam przemyślenia. Jednak na nie wszystkie pytania znajduję odpowiedź.

1 godzinę temu, jonaszko napisał:

Dziwi natomiast zupełny brak reakcji milicji. Jakoś dziwnie nie widzieli żadnego problemu w zachowaniu uczestników tego agresywnego marszu?

Za mało czasu mieli żeby rozstawić podnośniki. Bo bez podnośnika się nie da... 🤣

Najmniej wartościowym natomiast rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny, bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi. Kto ma wybitne zalety osobiste, ten raczej dostrzeże braki własnego narodu, ponieważ ma je nieustannie przed oczyma. Każdy jednak żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z czego mógłby być dumny, chwyta się ostatniej deski ratunku, jaką jest duma z przynależności do danego akurat narodu; odżywa wtedy i z wdzięczności gotów jest bronić rękami i nogami wszystkich wad i głupstw, jakie naród ten cechują.

Artur Schopenahuer

22 godziny temu, Adam M. napisał:

Polska jest na ktoryms tam z kolei miejscu jesli chodzi o pomoc Ukrainie,

Adamie ale Polska jest biednym walącym się zadupiem.........czy jak sam nie masz co jeść to widząc że sąsiad też głodny idziesz mu oddać ostatni liść szczawiu żeby samemu umrzeć z głodu ? no proszę

Niemców czy inne państwa stać na pomoc , nas nie......

ja do żadnego lekarza nie mogę się dostać i ja tu płacę podatki ( i to sporo bo nie jestem na najniższej i niestety jestem zarejestrowany od wszystkiego tego co dostaje -bardzo mi to nie na rękę ale w moim zakładzie nie ma opcji na kombinowanie...) a im daje nasza waląca się służbę zdrowia za darmo ? U nas jakaś Babcia umiera bo ma kardiologa na 2057 rok , a ona całe życie tu podatki płaciła a chwalą się że jakiemuś ukrolowi uratowali oko gdzie operacja kosztowała nie wiem 100tys zł ?  to jest chore i właśnie to wywołuje nienawiść do nich......

22 godziny temu, Adam M. napisał:

Rosjanie glosno mowia ze po Ukrainie nastepne beda panstwa Baltyckie i Polska

no mówią a finalnie tam jest jakaś wojna pozycyjna nic się nie dzieje , oni do Polski nie zbliżą się do 2056 roku w tym tempie co im idzie , chyba że użyją broni jądrowej i tylko tego się boję........

• Like it! 1

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

56 minut temu, michoa napisał:

Niemców czy inne państwa stać na pomoc , nas nie......

Korci mnie zypytac, a kto to powiedzial, ze Niemcow stac ? 

Ale spoko, jak pisiory wygraja nastepne wybory i dopierdöla podatki po 50 % To Polska stanie sie liderem dobrobytu i pomocy.

🙂

Edited by ks-rider

No pisiory wszystko robia po swojemu, czyli tak jak im sie wydaje ze bedzie najlepiej i nie pytajac sie zadnych fachowcow o zdanie - stad wychodza takie numery jak ze sluzba zdrowia ( ktora owszem powinna byc przez kilka pierwszych miesiecy darmowa dla Ukraincow a potem przejsc na normalne warunki, czyli jestes ubezpieczony i placisz skladke to ok, a jak nie to wszystko jest platne. To samo z bzdurami kolejkowymi czy zakupami - to tylko dobra wola ludzi czy chca sie zgodzic na to czy nie ). Podobnie zreszta z zakupami uzbrojenia bez przetargow czy chocby negocjacji cenowych gdzie same zakupy uzbrojenia sa oczywiscie konieczne.

To ze teraz na Ukrainie toczy sie wojna wygladajaca na pozycyjna o niczym nie swiadczy, nie wiemy naprawde jaka jest sytuacja ukrainskiej armii i jakie nastroje panuja wsrod ukrainskiej ludnosci poddawanej kolejnym falom atakow akietowych,  mobilizacji i wojskowych szkolen. W mojej dziaderskiej ocenie Zadchod jest caly czas o 3 kroki za Rosjanami w dostarczaniu Ukrainie broni i szkoleniu armii, tak naprawde do tej pory prowadzil dzialalnosc podobna do kroplowki podtrzymujacej zycie czlowiekowi ktory krwawil szybciej niz mu ta krew dostarczano.

Moje najglebsze zaniepokojenie wzbudzilo oddanie Soledaru Rosjanom, gdzie dopiero co wyszkolone odwody nie pomogly w obronie tej przez dlugi czas umacnianej do obrony miejscowosci. To rowniez swiadczy o bledach ukrainskiego dowodztwa, zbyt niskiej efektywnosci ukrainskiej artylerii, albo po prostu o zbyt malej sile tej artylerii przy braku wsparcia lotniczego. Potem ogladajac program Wolskiego dowiaduje sie ze ukrainska piechota walczyla tam "na piechote" bo jej pojazdy nie byly adekwatne do potrzeb jako ze nie nadawaly sie do walk z rownorzednym przeciwnikiem. A byly to pojazdy rodowodu policyjnego uzywane do likwidacji zamieszek w Pld Afryce i zabezpieczone przed minami gdzie np wiezyczki karabinow maszynowych byly otwarte i narazone na ogien z zewnatrz.

Ukraina dostala, nie wiem moze ze 2 setki lekkich haubic podukcji zachodniej M777 ciagnietych przez ciezarowki, podczas gdy w obecnej wojnie jedyny sens maja haubice samobiezne, ktore natychmiast po wystrzale musza zmienic polozenie zeby nie zostac zniszczone ogniem przeciwnika, a tych ostatnich ma mniej niz chyba setke, dla porownania starej, posowieckij artylerii Ukraina miala okolo tysiaca armat ciagnionych i ponizej 200 samobieznych, ale o wiele mniej skutecznych niz zachodnie. Zreszta teraz wyczerpuje sie amunicja posowiecka do nich.

I teraz czytam o ogromnych dostawach zachodnich dla Ukrainy gdzie jest 100 pojazdow Bradley? A powinno byc 500 co najmniej tym bardziej ze kilka tys z nich stoi zakonserwowanych na pustyni w Arizonie? A ukraincy nie maja w co wyposazyc swoich brygad zmechanizowanych i pancernych? I dostana cale 100 Leopardow za 3 m-ce jak dobrze pojdzie, a to jest nie tylko zbyt malo, ale za pozno. Do tego trzeba pamietac ze doktryna NATO dziala przy jednym podstawowym warunku - panowaniu w powietrzu, a bez tego niestety nie dziala zbyt dobrze przeciwko doktrynie rosyjskiej gdzie mamy wielokrotna przewage artyleryjska i ludzka.

ja stwierdzam fakt -rosjanie teoretycznie lepsi liczniejsi a nie mogą się nic posunąć w przód walcząc z pastuchami z ckmami na oplach campo czy navarach jak w afryce , więc jak ktoś mi mówi że Następna będzie Polska czy Rosja zagraża Polsce wybuchnąłbym  śmiechem , jeżeli putin grałby w otwarte karty to rosja narazie zagraża samej sobie że te pickupy z ckmami wkońcu do moskwy pojadą , niestety putin pewnie trzyma jakiegoś asa w rękawie i to jest dlaczego się nie śmieje ...

ukraińskie instagramerki wklejają zdjęcia z solarium i powiększania ust w Kijowie taka tam wojna.....samochodów tyle co tam pojechało to aż nie ma w Polsce co rozbierać 😄 po co im S klasy na wojnę ? chciałem coś na dawce m113 kupić nic nie ma , handlarz mówi że tyle co pojechało luskusowych starszych meroli na Ukrainę , to chyba już w całej EU brakło , po co krajowi ogarniętemu wojną osobowa limuzyna z v8 ? do wożenia kocyków do zbombardowanych budynków czy jak ?

• Like it! 1

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

Masz nieco dziwne widzenie ukrainskiej armii, jak sadze zbudowane glownie na filmikach z Telegrama / Youtube, a prawda jest taka ze Rosjanie maja w rezerwie 150 tys armie ktora obecnie szkola i sprobuja nastepnego ataku z kilku kierunkow w momencie gdy warunki pogodowe sie poprawia. To za male sily by zajac wschodnia Ukraine, ale wystarczajace zeby gdzies przelamac ukrainski front.

A Ukraincy maja wyposazenia i uzbrojenia dla 200 tys ludzi i to na razie wszystko, niezaleznie od tego ile ludzi powolaja do wojska i to sie musi zmienic.

Szczesliwie US zwiekszylo od wrzesnia do stycznia produkcje "glupiej" amunicji  artyleryjskiej z 12 tys do 90 tys sztuk miesiecznie i mam nadzieje ze zwieksza produkcje pozostalych rodzajow amunicji i uzbrojenia adekwatnie do tego. Wszystkie kraje wspierajace Ukraine musza poniesc jakas czesc kosztow tej wojny, jako ze nie placa najwyzszej ceny placonej przez walczacych i ginacych Ukraincow. Jezeli wywiezienie z Polski kilkuset starych samochodow jest czescia tego kosztu to mysle ze mozesz spokojnie wziasc to na klate. Mam dziwna pewnosc ze ich brak w Polsce zostanie szybko zlikwidowany przez polskich handlarzy sciagajacych zlom samochodowy z Zachodu. 

• Sad 1

Ja powiem tak. Nie ma co przedłużać, jakieś tam abramsy, leopardy,bradleje, F16. Dać UKR bombę atomową i oni już będą wiedzieli wtedy jak tą wojnę wygrać. Po co się rozdrabniać i przedłużać w nieskończoność. Je.nąć raz a dobrze i będzie GIT 💥🤔

Edited by KIERDAS

"Chcesz widzieć kto Tobą rządzi, to zobacz kogo nie możesz krytykować"

7 godzin temu, KIERDAS napisał:

Ja powiem tak. Nie ma co przedłużać, jakieś tam abramsy, leopardy,bradleje, F16. Dać UKR bombę atomową i oni już będą wiedzieli wtedy jak tą wojnę wygrać. Po co się rozdrabniać i przedłużać w nieskończoność. Je.nąć raz a dobrze i będzie GIT 💥🤔

Rozumiem, ze to sarkazm. Tyle, ze ja Czernobyl przezylem osobiscie.

🙂

9 godzin temu, Adam M. napisał:

Jezeli wywiezienie z Polski kilkuset starych samochodow jest czescia tego kosztu to mysle ze mozesz spokojnie wziac to na klate. Mam dziwna pewnosc ze ich brak w Polsce zostanie szybko zlikwidowany przez polskich handlarzy sciagajacych zlom samochodowy z Zachodu. 

Adamie nie rozumiesz powoli i spokojnie 😄

tam pojechały auta które ok może w jakiejś Francji czy Angli czy tam Niemcowni są uważane za śmiecie , natomiast w Polsce są już dosyć luksusowe mimo że są starawe , tam pojechały bmw v8 , mercedesy v8 , masa suvów , terenówki na wypasie , generalnie strzelam -coś co w PL jest warte 10-20 tys zł czyli ok dla ciebie śmietnik , dla mnie już całkiem luksus a dla nich ?

I teraz ja się pytam -nas propaganda karmi że ten kraj umiera , że nie mają prądu i wody , siedzą w na wpół rozwalonych pustostanach , że każdy koc czy konserwa jest na wagę złota dla tych cywili i samochody jakie tam jadą to mercedes S500 😄 ? 5l v8 w automacie ? drogie w utrzymaniu , upierdliwe w serwisie ( air matic ) ? to jest auto potrzebne do kraju ogarniętego wojną w którym cyganie kradną czołgi białoruśkami jeszcze odpalanymi z silnika pomocniczego ?

Oni za czasów pokoju brali jak Afryka takie wrzody że u nas złom tego nie chciał ( kiedyś zabierali same daewoo nawet jakieś złamane w pół tico , czy espero bez silnika , wszystko jak leci , połówki nawet )  a teraz to jak brachol pokazywał zdjęcia z granicy co tam na lawetach stoi to powiem ci że oni dla mnie konkurencją nie są , bo ja takich drogich nie biorę 😄

tyle mówiło się że oni biorą terenówki do prowadzenia wojny , uzbrajaja je w karabiny i walczą i co biorą na terenówki -zamiast hiluxa czy campo prostego starego auta które pojedzie na krowim stolcu jest niezniszczalne i naprawialne pod ogniem artyleri , oni biorą  l200 i navary ? frontery jak biorą to nie sport 2.0 z prostym motorem i hard topem , tylko 3.2 w full opcji skórze i automacie 😄  no przekręt jeden wielki przekręt ..........

krótko w jednym zdaniu oni nabrali aut luksusowych a nie prostych pancernych paździerzy które serio by się przydały jako zaopatrzenie czy sanitarki......

8 godzin temu, KIERDAS napisał:

Dać UKR bombę atomową i oni już będą wiedzieli wtedy jak tą wojnę wygrać.

taaa i wpadnie mi do chaty 😄

dali im rakiety to trafiły w Polskę 😄

broni podobno nie mają a wysyłają nam granatniki którymi polski generał robi rozróbę 😄

teraz podobno dali nam jako prezent lwa i już gdzieś się błąkał z psami 😄😄 

ja bym im dał kije to chociaż Polsce nie zaszkodzą 😄

• Like it! 1