Jump to content

UKRAINA - WOJNA

ks-rider
 Share

Recommended Posts

W dniu 29.07.2022 o 18:19, jeszua napisał:

skończyłem sobie właśnie czytać elegię dla bidoków Vance'a ....

taki off-top - a wiesz że autor, piszący to w dużym stopniu autobiograficznie, po sukcesie, sprzedał się Trumpowi? 

Żyj tak, żeby Twoich pomników nie musiała pilnować policja.

Pegi na Twitterze.

Co do trumpa, to kilka dni temu powiedział, że ukraina powinna oddać częśc swojego terytorium rosji, zwłaszcza krym i donbas. Wtedy by nie było wojny i wszyscy byli by zadowoleni. To teraz wiemy, jakie plany miał putin i z kim je układał.

Świeżutki raport z dziś Amnesty International  https://www.amnesty.org.uk/press-releases/ukraine-military-endangering-civilians-locating-forces-residential-areas-new 

W skrócie: "Amnesty International potwierdziła, że Siły Zbrojne Ukrainy łamią prawo międzynarodowe i umieszczają broń w obiektach cywilnych, w tym szpitalach i szkołach. Jest to określone w nowym raporcie organizacji. Tak więc w południowo-wschodniej części Ukrainy specjaliści odwiedzili 29 szkół, a 22 z nich zawierało albo personel Sił Zbrojnych Ukrainy, albo sprzęt wojskowy i broń. Na przykład w Bachmut jako bazę wykorzystano lokalny uniwersytet. Sekretarz generalna Amnesty International, Agnes Kallamar, powiedziała, że jej personel udokumentował ataki armii ukraińskiej z budynków mieszkalnych w 19 miastach w różnych regionach, w tym w obwodzie charkowskim i mikołajowskim oraz w Donbasie. „Przebywanie w pozycji obronnej nie zwalnia ukraińskiego wojska z przestrzegania międzynarodowego prawa humanitarnego” – stwierdził Kallamar. W raporcie stwierdzono również, że Siły Zbrojne Ukrainy, umieszczając pozycje, nie przeprowadzaj ewakuacji z sąsiednich budynków w celu zminimalizowania strat ludności cywilnej w przypadku ewentualnego uderzenia odwetowego. Przypomnijmy, że Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej niemal codziennie zgłasza takie przypadki łamania prawa międzynarodowego przez stronę ukraińską. Dzień wcześniej okazało się, że w Artemowsku Siły Zbrojne Ukrainy wyposażyły warownie w budynki szkoły medycznej, a w Dobropolu założyły magazyny broni i amunicji w szpitalu położniczym."

o, nasz nowy głos putlera na fm. najpierw wątek cowidowy, teraz agresja na Ukrainę  😎 

w nagłówku tego samego raportu, bo jakoś lokalny politruk dziwnym trafem pominął: Such violations in no way justify Russia’s indiscriminate attacks, which have killed and injured countless civilians (Takie naruszenia w żaden sposób nie usprawiedliwiają masowych ataków Rosji, które zabiły i zraniły niezliczoną liczbę cywilów)

pierwsza i zasadnicza kwestia: mamy do czynienia z agresywną i niczym nieusprawiedliwioną napaścią rosji na suwerenne terytorium sąsiedniego państwa. nie ma żadnego uzasadnienia, mimo całej kłamliwej propagandy kremla, dla moskiewskich żołdaków mordujących ludność Ukrainy!

ukraińskie wojska zatrzymują się w szkołach? tak wyglądają ukraińskie szkoły bombardowane przez ruskich najeźdźców:

przejmujacy-taniec-uczniow-na-ruinach-sz

(zdjęcie z sesji maturzystów w ruinach swojego liceum)

i podobnie szpitale, teatry, dworce, sklepy. ruski atak rakietowy na zatłoczone centrum handlowe też był uzasadniony? zbombardowanie schronu przy teatrze w mariupolu? jakie jeszcze rosyjskie zbrodnie są usprawiedliwione w tej narracji?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]

Czyli rozumiem że twierdzisz iż Amnesty International nie jest wiarygodnym źródłem ? Co wątek kowidowy ? Nie bardzo rozumiem w czym rzecz i o co ci chodzi. "głos putlera" jprdle 🙈

Godzinę temu, KIERDAS napisał:

No i? Czy sugerujesz że ponieważ istnieją takie izolowane przypadki, to Ukraina prowadzi wojnę tak samo jak ruscy? Coś w stylu "PO i PiS to to samo"?

Czy chodzi ci o coś innego? To może napisz po co to wstawiasz, bo przypuszczam że ci co to czytają na forum chętnie poznali by intencje/motywację.

A może jesteś starym pacyfistą który jest przeciw każdej wojnie, i wielokrotnie nam to napisałeś, tylko nam umknęło?

Pegi na Twitterze.

20 minutes ago, KIERDAS said:

Czyli rozumiem że twierdzisz (..)

nie, stwierdzam jedynie fakt, że powielasz propagandę kremlowską w obu tematach. dla żadnego inteligentnego człowieka nie stanowi zagadki fakt, że putinowskie sieci dezinformacji szerzyły propagandę proepidemiczną, a w lutym nagle przestawiły się na treści antyukraińskie - nawet tu na fm mieliśmy kilka jaskrawych przypadków. w twoim przypadku mamy natomiast niewątpliwie do czynienia z celowym i kierunkowym przekłamywaniem treści - choćby przez pominięcie fundamentalnego stwierdzenia, że te przypadki naruszenia zasad humanitarnego konfliktu nie mogą w opinii publicznej usprawiedliwiać mordowania ludności cywilnej przez agresora, jakim jest rosja

po drugie nie stanowi również zaskoczenia, że część osób i organizacji w liberalnej części świata zwyczajnie nie rozumie zagadnienia, jakim jest imperialistyczna, agresywna polityka putina, i wynikająca z niej obecna napaść na Ukrainę. taką postawę reprezentują w większości sprzedane za gaz elity polityczne niemiec, niestety również głęboko spenetrowanej finansowo przez ruską agenturę francji; i jak widać problemu tej wojny nie potrafią ogarnąć również inspektorzy AI. szkoły? szkoły ukraińskie w okolicy frontu to dziś ruiny, a z pewnością nie ma w nich lekcji ani dzieci

więc jeszcze raz: problemem tej wojny nie jest fakt, nawet jeśli prawdziwy, że ukraiński oddział prześpi się w ruinach szkoły, ale to, że ta szkoła została zbombardowana przez ruskich żołdaków

odpowiedź Ukrainy w social mediach:

"Dziś Rosja dokłada wszelkich starań, aby zdyskredytować Siły Zbrojne Ukrainy w oczach społeczeństw zachodnich i zakłócać dostawy broni, wykorzystując całą sieć swoich agentów wpływu. Szkoda, że taka organizacja jak Amnesty International, uczestniczy w tej kampanii" - napisał na Twitterze Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy

w tym przypadku więc AI jest zwyczajnie "pożytecznym idiotą" putina. co do ciebie mam już wyrobione zdanie  😎 

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]

2 godziny temu, KIERDAS napisał:

Świeżutki raport z dziś Amnesty International  https://www.amnesty.org.uk/press-releases/ukraine-military-endangering-civilians-locating-forces-residential-areas-new 

W skrócie: "Amnesty International potwierdziła, że Siły Zbrojne Ukrainy łamią prawo międzynarodowe i umieszczają broń w obiektach cywilnych, w tym szpitalach i szkołach. ....Na przykład w Bachmut jako bazę wykorzystano lokalny uniwersytet.

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej niemal codziennie zgłasza takie przypadki łamania prawa międzynarodowego przez stronę ukraińską. 

Kiedras,

Ty tak na serio czy naprawde tak bardzo inteligentny inaczej jestesi trzeba Ci tlumaczyc jak 5 - cio letniemu dziecku ? 

Uffffffffffffffffffffffffff, jak dobrze wiedziec, ze Rosja robi wszystko zgodnie ze wszelakimi prawami !  

No normalnie kon bysie usmial !

🙂

Uwazam ze Ukraina jako kraj napadniety przez o wiele silniejszego przeciwnika i w momencie kiedy zagrozona jest jej fizyczna egzystencja i rowniez fizyczna "denazyfikacja" ludnosci ( co przez przypadek pokazal swiatu artykul w Ria Novosti https://en.wikipedia.org/wiki/What_Russia_Should_Do_with_Ukraine ) ma prawo uzyc kazdego sposobu i kazdej metody obrony jaka sobie wybierze. I tak uwazam ze Ukraina samo ogranicza sie przez nie uzwanie broni dalekosieznej na rosyjskim terytorium co juz jest duzym ustepstwem wobec nacisku krajow ktore ja wspieraja. To co ukraincy robia na swoim terytorium to ich sprawa a nam nic do tego bo nie jestesmy w sytuacji takiej jak oni. Nie wiem co ja bym zrobil gdyby zblakany pocisk / bomba / rakieta zabila mi rodzine, ale zareczam ci ze mimo przekroczonej 70 tki postaral bym sie cos wymyslec by zabic jak najwiecej zolnierzy przeciwnika i to nie przejmujac sie zadnymi regulami i konwencjami, bo dobrze wiem ze przeciwnik ich nie przestrzega. I to wiedza Ukraincy. A. I. moze miec swoje opinie na temat jak Ukraincy walcza, my powinnismy rozumiec ze walcza o fizyczne prztrwanie swojego kraju i swego narodu a przy okazji o to zeby kraje baltyckie, Polska i wiele innych nie byly w identycznej sytuacji jak Ukraina za kilka / kilkanascie lat. Wydaje mi sie ze powinno byc to jasne dla kazdego uczestnika tego forum, dlatego z lekka jestem zaskoczony ze cytujesz taka opinie.

Panowie , sorry ale nie lubię się przepychać. Też jestem zaskoczony tą opinią Amnesty International. Buber a ty to chyba w milicji pracujesz

Uuuu jakby Amnesty bylo za czasów Powstania warszawskiego to by sie działo

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

8 godzin temu, KIERDAS napisał:

Panowie , sorry ale nie lubię się przepychać. Też jestem zaskoczony tą opinią Amnesty International. Buber a ty to chyba w milicji pracujesz 🤣

No niestety pesel się nie zgadza. I jak widzę, nie odpowiesz na moje pytanie? Spoko.. to też o czymś świadczy...

A na świecie: 

poczytajcie sobie komentarze pod tym wpisem... 

Pegi na Twitterze.

Uuuu jakby Amnesty bylo za czasów Powstania warszawskiego to by sie działo

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Też o tym pomyślałem. Zacytowany fragment delegalizuje wszelką partyzantkę i jakikolwiek cywilny ruch oporu.
W ogóle wszelkie regulacje prawne dotyczące prowadzenia wojen wydają mi się dziwne. Nie, że niepotrzebne ale są dla mnie niezrozumiałe. Jak dwie wrogie armie stają naprzeciw siebie to tam obie strony chcą przede wszystkim przeżyć, za wszelką cenę. To podstawowy instynkt. Fair play to w sporcie można.
A już w przypadku kraju napadniętego, to jak Adam pisze. Ja nie wiem czy Ukraińcy grają fair ale nawet jeśli nie, to absolutnie nie miałbym za złe, mają wroga we własnym domu, muszą go przegonić. Wróg zresztą też nie gra fair, od samego początku tej zadymy.

• Like it! 1