Jump to content

UKRAINA - WOJNA

ks-rider
 Share

Recommended Posts

Jonaszko, 

Normalnie kocham i uwielbiam, jak mi Polak czy ktos innej narodowosci mowi jak jest w Niemczech !  
WIem, ze mam swoje " macken " ale generalnie nikt z moich znajomych nie jest w stanie zarzucic mi, ze klamie.
Otorz sprobuje wyjasnic Ci jak dziala rynek paliw.
Pieknym przykladem jest wlasnie stacja HEM ( rok temu tankowalem tylko na niej przez ostatnie 5 lat ).
Dwa razy w tygodniu maja " happy hour ", W Poniedzialki i Srody. ale oczywiscie tylko w godzinach pozno popoludniowych !  tak od 18:00 czy 18:30. Wtedy maja najtansze paliwo !  Zdarza mi sie i obecnie u nich czy u konkurencji zatankowac nawet za 1,969 
Co absolutnie nie znaczy, ze srednia cena paliwa wynosi to co podal Klod, czy Ty.
Pierwszym wiec pytaniem bylo by
1. w jakim miescie
2. w jaki dzien
3. o jakiej porze
Wiesz wogole o tym, ze ceny paliwa na jednej stacji potrafia zmieic sie 5 razy dziennie ? 
HEM obecnie nie lezy na moh´jej drodze Dom -praca - dom. Aby zalapac sie na " happy hour " tankuje po pracy na zupelnie innych stacjach. Wiec siory ale Twoja argumentacja w tym przypadku absolutnie do mnie nie trafia !
P.S. kto powiedzial, ze niemam swojego zdania ? 

Mam, ale jezel i Ty nie potrafisz czytac ze zrozumieniem, to juz naprawde nie moj problem !
Tu wykopiowane 

Jestem zdania o czym tu wielokrotnie pisalem, ze niemiecki rzad robi to, co uwaza za stosowne.

.Oryginalny text dwa posty wyzej, pogrubilem abys mogl znalesc !

.
Wczoraj był piątek. Dziś, okolice Offenbach k Frankfurtu. Ale dziś sobota to chyba ciut drożej?1dec38f0756c6c76f7b23f60f487a449.jpg

W temacie cen paliw - dzisiaj na Amic-u w Lesznie LPG po 3.20 albo 3.19 nie pamiętam . Ale to wcale nie znaczy że tak jest wszędzie (bo 500 m dalej po 3.45 😉  )

82548838e6a8ea2b5a5c95da173f3281.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z tego co widze, to diesel
2,219
wiec gneralnie wszystko sie zgadza !

.

Ja widze 2,04 na słupie …… moze okuliste zmień albo sprecyzuj o jakie paliwo Ci chodzi.

17 godzin temu, KLAUDIUSZ napisał:

73a7803b69324a25a57e81523b4ff7de.jpg

A co tam Niemcownia wysłała? Wysłała już coś?

Klod, dzisiaj rano diesel po 2,159

A tu masz to co wyslala i co wysle !

Co mi rzucilo sie w oczy Polska wyslala Czy ma wyslac 800 000 sztuk amunicji - Niemcy wyslali 16 milionow !  

https://www.bild.de/politik/2022/politik/ukraine-krieg-diese-waffen-hat-die-bundesregierung-geliefert-80465950.bild.html

Wczoraj we wiadomosciach widzialem cala liste, ta troche okrojona

Wiec nie nadymaj sie jak indyk przed swietem dziekczynienia ( Things Giving !  🤣  )

.

Suchara szczerbaty zobaczył i już sie ślini

Dawaj cos w ludzkim języku a nie po szwabsku, tylko u was tego dialektu używają

Andrzej ale tyle kosztuje zwykła ON czy ta lepsza?

Na wiosce taka czy na Autobahnie?

2 godziny temu, KLAUDIUSZ napisał:

Andrzej ale tyle kosztuje zwykła ON czy ta lepsza?

Na wiosce taka czy na Autobahnie?

Klod,

Cena zwyklej ropy, tej najtanszej

To byla cena na najtanszej stacji obok ktorej przejezdzalem. Oczywiscie prawie w centrum wioski 

Na autostradzie nie tankowalem od conajmniej 15 - 20 lat, bo zawsze z niej zjezdzam i tankuje na Landstraße.

Dzisiaj Srida wiec zatankowalem do plena po 1,979 Wyszlo 81,91. 

.)

Gdybym zobaczyl cene na autostradzie, to bym chyba zawalu dostal bo cnajmniej 15 - 20 centow dojdzie

Odnośnie ropy. Podobno po ukraińskich atakach na platformy wiertnicze ruskich jest spore skażenie morza czarnego. Powierzchnia plamy ropy wynosi około 9 kilometrów kwadratowych i dryfuje w kierunku wybrzeża Rumunii.

11 godzin temu, KIERDAS napisał:

Odnośnie ropy. Podobno po ukraińskich atakach na platformy wiertnicze ruskich jest spore skażenie morza czarnego. Powierzchnia plamy ropy wynosi około 9 kilometrów kwadratowych i dryfuje w kierunku wybrzeża Rumunii.

O to w obecnej sytuacji Rumuni mogą się cieszyć z cennej zdobyczy 🤣

Audi Sport

W dniu 22.06.2022 o 00:17, KLAUDIUSZ napisał:

A co tam Niemcownia wysłała? Wysłała już coś?

W dniu 22.06.2022 o 18:09, ks-rider napisał:

Co mi rzucilo sie w oczy Polska wyslala Czy ma wyslac 800 000 sztuk amunicji - Niemcy wyslali 16 milionow !  

Wczoraj we wiadomosciach widzialem cala liste, ta troche okrojona

Wiec nie nadymaj sie jak indyk przed swietem dziekczynienia ( Things Giving !  🤣  )

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemiecki-rzad-wyklada-karty-na-stol-militarne-wsparcie-ukrainy-lista/vfr4tef