Skocz do zawartości

Skrótem do funu.


lysy76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z chwili, postanowiłem oblecieć kawałek Pojezierza Drawskiego

Wrzosy Kłomińskie już się przebarwiły:

1732390448_IMG_20220114_160922_2531.thumb.jpg.2d4b4e0d08710912489bf2d4e510e0ba.jpg

Trochę piaszczystych zjazdów i podjazdów:

98018443_IMG_20220114_160427_0611.thumb.jpg.5a97c7434020990fabe88a42ff0f05f5.jpg

Po ostatnich przymrozkach gleba rozmarzła

234787964_IMG_20211231_152712_7571.thumb.jpg.1f771043cdecea0ea2cc25285f9d2184.jpg

Cel osiągnięty:

Dziś

879861229_IMG_20220114_155414_0941.thumb.jpg.ecd5bdf926e55162a54ebbbbf4be82c3.jpg

i krótko po wybudowaniu:

spacer.png

 

 

  • Lubię to! 1

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, grizzli napisał:

Fajna zabawa, czasami się zastanawiam, czy nie spróbować terenu. Tym bardziej w erze tak dużych restrykcji na ulicy.

Poczebowalbys innego motura !  🤣 

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, grizzli said:

Fajna zabawa, czasami się zastanawiam, czy nie spróbować terenu. Tym bardziej w erze tak dużych restrykcji na ulicy.

pewnie będziesz miał lepsze rozeznanie ode mnie; wziąłem - lata temu - na takie zaznajomienie się z szutrami xtz660 (starą) i... poległem. za ciężka, nie byłem w stanie poczuć się bezpiecznie i niczego nauczyć. po dosłownie paru wyjazdach odstawiłem, a potem sprzedałem. może po prostu pamięć, jak mi się fatalnie kości zrastają mnie odstraszała zawsze od miękkiego

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnym sprzętem na lekki ale i nie tylko teren, jest f800gs. Nie trzeba od razu pchać się w bloto i piach bo polegniesz a chęć jazdy odejdzie. Ja właśnie takim się zaprawiam a i po czarnym spokojnie daje rade. Na długie asfaltowe trasy mam dużego turystyka i powiem szczerze, że jednak wolę na tym mniejszym. Próbowałem też nowa afryka ale dla mnie ona to porażka.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, jonaszko napisał:

Fajnym sprzętem na lekki ale i nie tylko teren, jest f800gs. Nie trzeba od razu pchać się w bloto i piach bo polegniesz a chęć jazdy odejdzie. Ja właśnie takim się zaprawiam a i po czarnym spokojnie daje rade. Na długie asfaltowe trasy mam dużego turystyka i powiem szczerze, że jednak wolę na tym mniejszym. Próbowałem też nowa afryka ale dla mnie ona to porażka
 

200 kg + ? Nie zartuj !

Jedyne co wchodzi w Gre to Suzuki DRE 400 E

Lub cos z KTM'a ale gora 140 - 145 kg lub lzejsze. Grizzli jako mechanik ogarnie temat service i ustawiania zaworow....

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 kg + ? Nie zartuj !
Jedyne co wchodzi w Gre to Suzuki DRE 400 E
Lub cos z KTM'a ale gora 140 - 145 kg lub lzejsze. Grizzli jako mechanik ogarnie temat service i ustawiania zaworow....
 

To jest taki kompromis. Jedziesz asfaltem i zjeżdżasz w teren bez obaw

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jonaszko napisał:

To jest taki kompromis. Jedziesz asfaltem i zjeżdżasz w teren bez obawemoji1.png

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

Owszem, wszystko sie da, w 2005 jadac nad Lago Magiore jak i w Czechach pobladzilem troche i wjechalem " K " w miajsca gdzie wogole nie powinienem byl sie znalesc. Cos mniej wiecej jak pierwsza wizyta na torze moto-cross -> dobra, wjechales, ale jak zjedziesz ? 🤣  Jakos zjechalem ale bylo naprawde inaczej niz fajnie ! 

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to opona,solidne, niełamliwe plastiki, trochę odwagi  i  judo. 😀

W małym gs trochę słaba opcja tyłu na 17.

Unikanie błota i piachu? Dlaczego? Nic tak nie robi skilla jak jazda po takim podłożu.

Szutry są fajne do leniwego przemieszczania.

Terenowe moto pozwala na przedłużanie sezonu. Wszechstronność 990 sprawia, że niewiele jest miejsc, które trzeba odpuścić.   Gdy właściciele czopków i "turystyków" oglądają filmy na yt, nawijam kolejne kaemy w terenie. Fajny czas- ludzi niewiele, brak komarów, flora w zaniku.

Mój zatankowany w 50% waży 260. Nie mam dramatu z podnoszeniem

 Lżejszym lżej- ciężkim łatwiej o przygodę.😎

 

 

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mega, super! Obecnie kurde nie jeżdżę enduro niestety 😞 ale zawsze naszą klubową, ulubioną miejscówką była Villa Drawa w Przeborowie, dla mnie i pewnie kilku moich starych kumpli miesce kultowe... ale bym polatał po lesie... a tam są super tereny, długie, a czasem i ostrzejsze podjazdy, bagienka, długie proste, trochę piachu, rozmarzyłem się 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam na tyle motoza EE 6 i dunlopa d908 przód. Trzyma jak zła- piach, szuter, błoto.

dopiero co zjeździłem komplet motozów  tractionator adv. Zrobiłem jakieś 12000. O ile tył jest fajnym kompromisem między trakcją w terenie a jazdą po czarnym, tak przód w mojej ocenie jest porażką. Mimo agresywnego wyglądu przód tańczy i kompletnie nie trzyma w błocie, wyząbkowała  po 4000km (choć tu nie wiem czy to wina opony czy moja). Na  mokrym asfalcie nigdy żadnego uślizgu czy niepewności w winklach.

Na śniegu tył poprawnie, przód podobnie jak w błocie-porażka🙂

20210304_144300.thumb.jpg.bc9aae29ad5be42367f4ecd06f071aeb.jpg

 

 

 Czekają na półce  motozy ralzz- najbardziej agresywne z serii tractionator do dużego adwenczura. Ale  to na wiosnę, jak zjeżdżę kostki.

Dominik

Tereny są mega. Bez przypału można polatać drogami udostępnionymi i to często takimi gdzie trzeba coś już potrafić. Prowadziłem kiedyś dwóch gości do Kłomina. Mieli do wyboru malowniczą okolicę asfaltem lub nieco ambitniej. Wybrali ambitnie. Większość trasy przejechali "na listonosza" ale zadowoleni stwierdzili, że przez tydzień jak się kręcili, nie było tylu wrażeń.

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega, super! Obecnie kurde nie jeżdżę enduro niestety  ale zawsze naszą klubową, ulubioną miejscówką była Villa Drawa w Przeborowie, dla mnie i pewnie kilku moich starych kumpli miesce kultowe... ale bym polatał po lesie... a tam są super tereny, długie, a czasem i ostrzejsze podjazdy, bagienka, długie proste, trochę piachu, rozmarzyłem się
Dominik, co cię powstrzymuje? Marzenia trzeba spełnić a tak ogólnie, jeździsz coś?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...