Skocz do zawartości

Grzechotanie łańucha/napędu Honda CBF600SA 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy takie grzechotanie łańcucha to normalna sprawa w tym modelu?

Motocykl stoi na stopce centralnej i jest napięty na 6 biegu. Na niższych biegach dźwięk napędu jest słabszy.

 

https://photos.app.goo.gl/on4vM4LB4o5eGC87A

https://photos.app.goo.gl/nLJUG93vqqefubhr9

 

Dzięki!

Edytowane przez hdmc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk to raczej kwestia twojego urządzenia. Słychać dość wyraźnie na tyle ile się da bo jednak motocykl jest uruchomiony. Może lepiej będzie przy nagrywaniu na otwartej przestrzeni. Zobaczę.

Koło jest równo - to pierwsza rzecz za jaką się wziąłem. Zębatka jest ok. Natomiast zauważyłem, że łańcuch ma delikatnie luz i można go na zębatce w lewo i prawo przesuwać. Nie wiem czy to jest normalne, porównałem z dwoma innymi motocyklami i każdy miał luz ale mniejszy. W piątek dodam więcej wideo.

A i dźwięk pochodzi z napędu. Tzn łańcuch i zębatki.

Co do rolek. Podesłałbyś o czym piszesz żebym mógł to sprawdzić?

Dzięki!

Edytowane przez hdmc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie mówię. Tak sie niczego nie nauczysz. Łańcuch musi pracować pod obciążeniem. Inaczej nakładają się luzy ze skrzyni, łańcucha i do żadnych wniosków to nie prowadzi. Pomijam, że w czasie takiego puszczania, można uszkodzić np skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już w pierwszej odpowiedzi zostało wyjaśnione. Mimo wszystko mając możliwość pytam, bo dzięki temu sprawdziłem każdy element o którym wspomniał kolega łysy. I wbrew temu co napisałeś to jednak coś się uczę w ten sposób bo każdą informację sprawdzam i generalnie zapoznaje się z motocyklem i mechaniką.

Edytowane przez hdmc
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma na celu stawianie motocykla na centralnej stopce, wrzucanie biegu i patrzenie jak się koło kręci. Przecież jak koło jest w powietrzu to nie ma tam żadnych oporów na łańcuchu, wszystko luźno lata i wali o prowadnice. 

Jeśli motocykl stoi na kołach to przez ugięcie wahacza łańcuch jest bardziej napięty niż gdy jest w powietrzu, pracuje ładnie naprężony. 

Jeśli ruszasz tylną zębatką przód - tył i jest wyczuwalny luz to wymień gumy w zabieraku.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przód/tył a prawo/lewo (łańcuch na zębatce a nie zębatka) . Jakoś musiałem nagrać co mam na myśli. Łańcuch było słychać podczas jazdy stąd nagranie.

Łańcuch nie uderza o prowadnicę. Na stopce mogłem sprawdzić czy koło ma równy naciąg po obu stronach i ma.

Dzięki za sugestię o gumie w zabieraku. Sprawdzę to.

Edytowane przez hdmc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to czy łańcuch możesz przesuwać po zębatce lewo - prawo no to pomyśl logicznie. Przecież łańcuch nie jest napięty na sztywno, musi mieć przewidziany przez producenta luz. Chyba logiczne, że musi się go dać przesunąć. Masz podziałkę przy śrubach regulacyjnych do napinania łańcucha przy tylnym kole, ona służy temu żeby ustawić osiowość koła. Jeśli chcesz żeby było ustawione na pewno idealnie to wpisz w google "urządzenie do ustawiania osiowości tylnego koła" i sobie takie zakup. Jak dobrze ustawisz osiowość to nie szukaj dziury w całym bo łańcuch pod obciążeniem będzie szedł prosto po zębatce tylko wsiadaj i ciesz się jazdą.

 

A tak na przyszłość to nie ucz się mechaniki metodą prób i błędów czy eksperymentów tylko zaopatrz się w porządny service manual i działaj krok po kroku na jego podstawie. Tam naprawdę są wszystkie informacje.

 

Edytowane przez Qadrat
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...