Skocz do zawartości

Multistrada vs Bmw s1000xr vs?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich po dlugiej przerwie. Postaram sie krotko - po 11 latach i 80k km pozbylem sie mojego fz2 i jako ze opuscilem mala wyspe ostatnio, gdzie to bylo wystarczajace czas ponownie zwiedzac kontynent i obejrzec sie za czyms nowym. Jak w temacie rozwazam multistrade i bmw s1000xr bardziej sercem niz rozumem glownie i tak po drogach smigam wiec sport adventure no i bardzo mi sie podobaja z wygladu a podobno to najwazniejsze 😉 Roczniki tak okolo 2016 wydaje mi sie, jako ze chetnie bym sie zamknal w okolicach 40k chociaz to co ja bym chcial a na czym sie skonczy to nie zawsze to samo. Na multi chwile pojezdzilem i wszystko fajnie pieknie chociaz na niskich obrotach troche dziwnie szarpal i dziura, podobno tak ma - bmw na razie tylko z prasy i internetu wiec mega wiedza 😛 Nie patrze w sumie na nic konkretnego innego ale jako ze troche mam przerwe jezeli chodzi o bycie na biezaco z nowszymi modelami to moze zacne grono doradzi cos jeszcze. Teraz testowo nie pojezdze ale pewnie jak sie cieplo zrobi to tak, chociaz nie wiem jaka sytuacja teraz tutaj z jazdami testowymi czy trzeba przepisywac im caly majatek czy normalnie mozna wziac i pojezdzic zobaczyc.

Wiec konkretnie sportowo turystyczny 40% w kierunku multi - 55% bmw (ale tylko organoleptyczne doswiadczenia) 5% otwarty na propozycje.

Wiekszosc jazdy normalne drogi, autostrady(czasem dluzsze trasy 1k+ na raz, troche alpy jak zawsze,  dojazd po blocie do domku nad jeziorem ale nie off road 😉 i oczywiscie w kolo komina po miescie tez bede sie krecil. wzrost 183 waga 78 😉 nie wiem czy sie chwale czy zale ale nie chce siedziec na ;zyrafie i patrzec na wszystkich z gory od tego mam auto. Fz oczywiscie maly i zwinny itd bardzo sobie chwale chwalilem ale czas na cos mocniejszego i troszke innego. Z gory dzieki za podzielenie sie opiniami, jezeli ktos mial podobna zagwostke na temat tych dwoch i oczywiscie ogolnie doswiadczonych chlopakow a wiem ze jest tu takich od groma co objezdzali mnostwo sprzetow o opinie jak wam sie chce. Z gory dzieki i pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci, dlaczego> bo wlasnie multi pojezdzilem chwile w Szwajcarii jak tam mieszkalem, znajomy mial. ALe jak mowie ja sie nie wymadrzam bo raptem siedzialem na tym moze godzinke wiec doslownie chwile wiec chetnie poslucham, dzieki. A wez pod uwage ze jak tam kilka lat mieszkalem to ja z radoscia objezdzalem je fz6 s2 jezeli to cos zmienia i mialem duzo frajdy🙂

Edytowane przez zino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.motocykl-online.pl/newsy/Austriacy-zamykaja-drogi-dla-motocyklistow,14271,1

Chociaz tu wspomniana multi to 1260.
 
nie wiem jak bardzo jest to ogzekwowane.
xr nie jezdzilem, mam rr…
rr smigam po torze
na droge wole cos z mocnym dolem 
jezdzilem multistrada 1000, 1100, 1200 (2010-2014 i 2015)
multi 1200 to spora krowa. Wygodna na dalkie podroze ale ze ja wole moto wozic na przyczepce i w alpejskie serpentyny wbijac juz motocyklem to mimo brzydoty wiekszy fun dala mi multi 1100 z 2007.
szczerze to jie mam bezposredniego porownania z xr ale osobiscie wole ducata (dla niektorych szarpanie na niskich obrotach jest nie do prYjecia- ja lubie V2)

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Croowbar dzieki, no jak wrzucasz na przyczepke to luz, mi 1200 nawet odpowiadala wielkoscia ale przyznam ze tak to szarpanie juz nie do konca, dlatego bede musial jak sie zrobi sucho gdzies objechac xr a na razie chetnie poslucham madrzejszych i bardziej doswiadczonych. Nawet nie powiem ze rr to podobnie do xr 😉 hehe Jezeli chodziloby o sam wyglad to tez w kierunku ducata sie skladalbym ale jednak.. dzieki za opinie i artykul Z ciekawosci czym na codzien jezdzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bralbym BMW. Tak po prawdzie to trzeba jednak pasowac do niego gabarytami, ja jakos stykam ale ciut chaba za maly jestem.


Tyle, ze to moje osobiste preferencje

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zino napisał:

Croowbar dzieki, no jak wrzucasz na przyczepke to luz, mi 1200 nawet odpowiadala wielkoscia ale przyznam ze tak to szarpanie juz nie do konca, dlatego bede musial jak sie zrobi sucho gdzies objechac xr a na razie chetnie poslucham madrzejszych i bardziej doswiadczonych. Nawet nie powiem ze rr to podobnie do xr 😉 hehe Jezeli chodziloby o sam wyglad to tez w kierunku ducata sie skladalbym ale jednak.. dzieki za opinie i artykul Z ciekawosci czym na codzien jezdzisz ?

Na codzien … to w sumie nie jezdze.

nie czerpie przyjemnosci z codziennego turlania sie i nabijania km.

pod dachem stoi ducat 1200 z 2015 ale raczej go sprzedam.

za tydzien smigamy do cartageny.. tam sie moze czegos naucze od Kamila czy Bartka z LRP.

Xr czy ducat to dwa calkiem rozne motocykle z takim samym przeznaczeniem.

bedzie cieplo, wypozycz, karnij sie i odpowiedz sama przyjdzie.

ps ducati nie jest takie problematyczne jak je maluja.. 

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, ks-rider said:

Ja bralbym BMW. Tak po prawdzie to trzeba jednak pasowac do niego gabarytami, ja jakos stykam ale ciut chaba za maly jestem.


Tyle, ze to moje osobiste preferencje

 

🙂

No wlasnie ja tylko widzialem w internetach wiec jeden z powodow dlaczego podalem wzrost, ile sobie mierzysz ks? Bo jak mowilem nie chce siedziec na szczycie gory, multi mi pasowala ale tez krotko i dawno zeby

 

Croowab tak jak mowisz zrobi sie cieplo to przysiade tego XR pewnie, Ducat nie no ladny ladny  i problemy to ma kazdy motocykl mniejsze wieksze, zastanawiam sie czy do tego szarpania sie przyzwyczaje 😉 (niby bez prywaty ale jakbys sprzedawal i rozumiem ze to multi to daj znac co i jak;) No i dobrej zabawy w Cartagena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zino napisał:

No wlasnie ja tylko widzialem w internetach wiec jeden z powodow dlaczego podalem wzrost, ile sobie mierzysz ks? Bo jak mowilem nie chce siedziec na szczycie gory, multi mi pasowala ale tez krotko i dawno zeby

mam 186 i 112 kg.  Wszystko to co w tej chwili mizesz zrobic to zebrac troche wiadomosci ale wszystko to na nic. 

Jak bedzie cieptokopnij sie do salonu BMW i zrob jazde probna, bez niej nie ruszysz !  Ducat ma swoisty klimat ale mi V-ki nigdy nie lezaly, ja musze miec rzedowke, bez wzgledu, czy sa to trzy czy cztery cylindry.

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z kolei mam odwrotnie. Wolę V-ki których mam obecnie trzy, bo są charakterne i dzikie, co bardzo lubię. Rzędówka jest miałka i nudna wg. mnie oczywiście.

Zgadzam sie całej rozciągłości


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jakimi V-kami sie jezdzi !  

Pytanie tez, co kogos bardziej kreci, czy szybciej przyspieszyc majac przyczepnosc na obydwuch kolach czy postawienie na jednym ?

I cale szczescie, ze gusta sa rozne, bo bylo by nudnie ! 

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks nie jechalem jeszcze, ale odwiedzilem dzisiaj Zdunka i sobie obejrzalem, usiadlem na 2021 XR mieli dwa czarny-nowy na ten rok podobno i czerwony, pozycja i wyglad dla mnie wygodne, siedzenie - nie obnizone stopy spokojnie i pewnie  klade na ziemi ale pewnie gdybym z nim wyladowal to cos bym zrobil z siedzeniem bo zjezdzalem i sie caly opieralem  na baku na czulych miejscach tak to nazwijmy. Jazda probna jak mowilem bedzie jak sie zrobi cieplo, ale na sucho zrobil na mnie bardzo pozytywne wrazenie moze mam dziwny gust ale dla mnie piekny motocykl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zino napisał:

... cos bym zrobil z siedzeniem bo zjezdzalem i sie caly opieralem  na baku na czulych miejscach tak to nazwijmy...

Nienawidzę tego zjawiska w motongach i nie wiem kto wpada na pomysły taiego kształtu siedziska.
Ten sam problem dotyczy versysa, musiałem przerobić siedzenie bo oprócz klejnotów na zbiorniku cierpnie mi dupa po 5 minutach jazdy w takim siodle a gdzie tu liczyć na niespinanie się podczas podróży.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...