Jump to content

KRYPTOWALUTY - Co wiedzieć? Gdzie szukać info? Strony, podpowiedzi i wszystko z tym związane

KLAUDIUSZ
 Share

Recommended Posts

9 minut temu, jonaszko napisał:

Buber, myślę, że Damian miał na myśli to, że krypto nie ma żadnych gwarancji. Nikt nie stoi za tym tzn tyle, że w razie W nie ma za to, kogo pociągnąć do odpowiedzialności. Jezeli ja ci pożyczę pieniadze, a tu mi ich nie oddasz czy na odwrót, to jest konkretna osoba z której będzie można to sciagnac. Jeżeli ktoś zwinie krypto to kogo będziesz szukał? Wiem, naiwność ludzka, chęć wzbogacenia się, zaślepia wszystko. Mamy tego przykłady choćby Amber Gold czy getback nie mówiąc o różnych poradach finansowych. Wierz mi. Ja w finansach siedzę od lat i to nie przy okienku w kasie czy kredytach. Jak dla mnie, jest to pewien wysublimowany rodzaj piramidy czy innej pralni. Były też proby zalegalizowania tych transakcji przez banki ale jak na razie dupa.

Wiesz, rozwijając to co piszesz, za krypto też stoją ludzie. Tyle że na całym świecie, więc trudniej ich pociągnąć do odpowiedzialności.

Mi chodzi o to że postrzeganie krypto jako "wirtualne nic" jest pomyłką, bo istnieje cała masa "wirtualnych" wartości. A to w jaki sposób się je reprezentuje czy zamienia na pieniądze (które same w sobie, w gruncie rzeczy też są wirtualne) to są już dalsze szczegóły.

No i jeszcze raz - świat blockchaina i krypto się bardzo rozrósł i naprawdę trzeba zacząć go oddzielać od siebie. Na przykład taki bitcoin w porównaniu do dogecoina to.. no to nie ma porównania. Dwie całkiem różne rzeczy które na pozór z zewnątrz wyglądają tak samo. Skuter ma dwa koła i silnik. S1000r też. I tutaj podobieństwa się zasadniczo kończą... 

Żyj tak, żeby Twoich pomników nie musiała pilnować policja.

Pegi na Twitterze.

Za większością "realnych" pieniędzy nie zawsze ktoś stoi

przykład

zakładając że ruskie najadą na Mołdawię  i zdobędą ją w dwa dni to jak myślicie - co się stanie z ichnią walutą ??

Tzn ile będzie wart jeden lej mołdawski ??

ja myślę że jeszcze mniej niż dzisiaj luna. A do kogo będzie mógł mieć zal ten kto je ma ?

Chyba tylko do siebie

Edited by kiler

9 godzin temu, Buber napisał:

Jeżeli ludzie chcą za cokolwiek płacić pieniądze to to coś (bułka w macu czy linie oprogramowania) jest właśnie tyle warte. 

Tu nie chodzi o bułkę, tylko o sieć restauracji, fizycznych budynków, przeszkolony personel, klientów (stałych), stałe przychody, markę itd.
MacDonalad nie zniszczysz w ciągu doby.

To był tylko przykład stabilnej korporacji, która w ciągu doby nie spadnie do prawie zera.

Godzinę temu, Damian85 napisał:

To był tylko przykład stabilnej korporacji, która w ciągu doby nie spadnie do prawie zera.

ale też w ciągu roku nie bardzo ma szanse wzrosnąć więcej niż o kilka % 🙂

ZAWSZE inwestycje które MOGĄ dać duży zysk są obarczone ryzykiem

Więc albo ryzykujesz , kupujesz cokolwiek co ma szanse dać konkretny zysk przy dużym ryzyku albo kupujesz obligacje (o których myślisz ze nie są obarczone żadnym ryzykiem 😉 )  i masz zysk na poziomie ...... mniejszym od inflacji 😉

• Like it! 1

W dniu 14.05.2022 o 20:41, kiler napisał:

ale też w ciągu roku nie bardzo ma szanse wzrosnąć więcej niż o kilka % 🙂

Dokładnie. O to chodzi - na gieldzie sam decyzujesz w co inwestujesz i jakie ryzyko chcesz ponieść.

Crypto nie są złe, tylko bardziej ryzykowne - i jest większa szansa na zysk (lub sromotną porażkę).

W dniu 14.05.2022 o 11:53, KLAUDIUSZ napisał:

Luna ruszyła …… już 0.0019 PLN kosztuje ……..

Dowiadywałeś się czemu Luna poszła na dno i czy jest realna szansa na jej "powstanie z popiołów"?

Edited by Damian85

23 godziny temu, Damian85 napisał:

Dowiadywałeś się czemu Luna poszła na dno i czy jest realna szansa na jej "powstanie z popiołów"?

A Ty? Cały krytpo twitter o tym huczy. I wygląda na to że będzie hard fork i nowa Luna. Bardzo na wzór DAO hacku który spowodował hardfork Ethereum. A ETH jak wiemy, ma się całkiem dobrze.. Więc kto wie? Nikt się tego krachu Luny nie spodziewał, tak jak zasadniczo nikt się nie nastawia na sukces tej nowej. Czas pokaże, jak zwykle..

Żyj tak, żeby Twoich pomników nie musiała pilnować policja.

Pegi na Twitterze.