Jump to content

Zmiana kursu

grizzli
 Share

Recommended Posts

6 godzin temu, jonaszko napisał:

Trzeba pozamykać wszystkie działy przy piwie no i oczywiście czat. Wtedy bedzie ruch w mechanice i innych. Niestety ale tak to nie działa. Ludzie sami wybierają co i gdzie chcą czytać, pisać i się udzielać. dzieje się tak na większości jak nie wszystkich, nawet tematycznych forach. Moim zdaniem, wynika to z tego, że mamy większy, praktycznie nieograniczony dostęp do wiedzy technicznej, instrukcji i manualów. Motocykle sie aż tak szybko nie zmieniają i to co kogoś interesuje, znajdzie bez problemu, nawet tu. Kolejna sprawa, to dziś ludzie młodzi, nie chcą czytać ( bo ich to nie interesuje), o naprawach czy renowacjach starych pojazdów. Wola porównywać nowe gadżety w nowych maszynach. Old i Young timery, traktują, przykro to pisać, jako złom zupełnie nieużyteczny, nie nadający się do jazdy, ciężkich, nie dających się kontrolować, bo nie ma absu i innych pierdół. nasuwa mi się tu analogia do telefonów. Kto dzis uzywa starej noki czy seagema? Owszem, jakieś wyjątki sie zdarzają, jednak gro, woli nowe smartfony z milionem bajerów. Teraz tak pomyślałem, że nie pamietam kiedy widziałem kogoś, robiącego fotki zwykłym aparatem  a ostatnie wakacje były dość intensywne i prawie 15 tys na dwóch kołach padło.

Ale zawsze tak było i będzie. Klasyki, oldtimery interesuje bardzo wąska grupa odbiorców. Najczęściej są to starsze grupy wiekowe, ludzie którzy spełniają marzenia że swoich młodzieńczych lat.

Audi Sport

W dniu 27.12.2021 o 10:51, grizzli napisał:

Mam pewną propozycję. Ponieważ, choć pewnie coraz trudniej to zauważyć, jest to forum motocyklowe, może spróbujmy to w tym kierunku rozbujać. W tym celu założyłem temat o odbudowie suzuki gsx1100g, w najbliższym czasie zrobię porównanie b12 i b12,5, bo obydwa modele mam i nimi jeżdżę. Może uda się trochę wrócić do korzeni. A każdy z nas, a przynajmniej większość, ma jakieś moto. Może załóżcie jakiś o nim temat, zróbcie parę opisów, opiszcie charakterystykę, wrażenia z jazdy, wstawcie jakieś zdjęcie itd. Zostanie pamiątka dla potomnych, a może przyciągnie to nowych, którzy się dołączą. Widzę, że na innych forach są opisy i recenzje kasków, smarów, ciuchów, opon...Takie tematy byłyby i interesujące, i przydatne dla innych. Pod warunkiem, że nie wybuchnie znowu wojna (okraszona chu*ami) o to, który smar jest lepszy.

Jeżeli temat nie wzbudzi zainteresowania, usunę go.

Ja w tym roku swojego Moto nawet nie odpaliłem ani razu...projekt budowy streetfightera leży od paru lat nie ruszony.

Latem chciałem kupić jakiś xt600 do remontu, co by sobie z młodym popyrkać po szutrach, ale temat też się rozmył.

Tak w ogóle to za stary się zrobiłem na sporta, trzymam tylko z sentymentu.

A mówią, że stara miłość nie rdzewieje 😏

W dniu 27.12.2021 o 10:51, grizzli napisał:

A każdy z nas, a przynajmniej większość, ma jakieś moto. Może załóżcie jakiś o nim temat, zróbcie parę opisów, opiszcie charakterystykę, wrażenia z jazdy, wstawcie jakieś zdjęcie itd. Zostanie pamiątka dla potomnych, a może przyciągnie to nowych, którzy się dołączą. Widzę, że na innych forach są opisy i recenzje kasków, smarów, ciuchów, opon...Takie tematy byłyby i interesujące, i przydatne dla innych. Pod warunkiem, że nie wybuchnie znowu wojna (okraszona chu*ami) o to, który smar jest lepszy.

Jestem jak najbardziej na tak. Mógł by się na forum pojawić temat z recenzjami motocykli, każdy kto chce by opisał swój sprzęt, wrażenia z jazdy, dostępność części, ceny podstawowych części eksploatacyjnych, widełki rynkowe ceny motocykla. Wady, zalety, spalanie. Dużo nowych osób zagląda tutaj na forum jak szuka motocykla, czy to pierwszego czy kolejnego. Na pewno dział z recenzjami by sporo ułatwił. Podejrzewam, że zniknie wtedy sporo tematów "czy warto kupić xxxx". Sam miałem kilkanaście różnych motocykli, mam do dzisiaj sporo ich zdjęć, niemal do każdego motocykla prowadziłem zapiski z kosztami.

59 minut temu, Qadrat napisał:

Jestem jak najbardziej na tak. Mógł by się na forum pojawić temat z recenzjami motocykli, każdy kto chce by opisał swój sprzęt, wrażenia z jazdy, dostępność części, ceny podstawowych części eksploatacyjnych, widełki rynkowe ceny motocykla. Wady, zalety, spalanie. Dużo nowych osób zagląda tutaj na forum jak szuka motocykla, czy to pierwszego czy kolejnego. Na pewno dział z recenzjami by sporo ułatwił. Podejrzewam, że zniknie wtedy sporo tematów "czy warto kupić xxxx". Sam miałem kilkanaście różnych motocykli, mam do dzisiaj sporo ich zdjęć, niemal do każdego motocykla prowadziłem zapiski z kosztami.

POmysł super. Tylko że takei coś musiałoby być bardzo moderowane. żeby recenzje były z sensem. Bo zaraz by się pełno chętnych pojawiło żeby napisać "a mój motor jest super!" i nic więcej. Z kolei ludzi z doświadczeniem, którzy chcieliby pisać jest niewielu.  No i jeszcze kwestia miłości. Jakbym opisał moje CB650 to by wyszło że to najlepszy moto jaki Honda wypuściła 😄 (bo jom lubie tom honde!)

Ale pomysł zacny....

Żyj tak, żeby Twoich pomników nie musiała pilnować policja.

Pegi na Twitterze.

38 minut temu, F.I.P. Berek napisał:

Mija tydzień...

tumblr_ot4dhuDRUU1sn35i0o1_500.jpg

Chwila cierpliwości, temat nie został odsunięty, po prostu pewne rzeczy wymagają więcej czasu. Chodzi głównie o sprawy techniczne. A w międzyczasie zapraszam do pisania recenzji i na inne motocyklowe tematy. One nie zginą. Napisałem już recenzję Caberga levo, za chwilę na tapetę pójdzie bandzior, jeden i drugi, innych też zapraszam do aktywności.

1 minutę temu, Buber napisał:

POmysł super. Tylko że takei coś musiałoby być bardzo moderowane. żeby recenzje były z sensem. Bo zaraz by się pełno chętnych pojawiło żeby napisać "a mój motor jest super!" i nic więcej. Z kolei ludzi z doświadczeniem, którzy chcieliby pisać jest niewielu.  No i jeszcze kwestia miłości. Jakbym opisał moje CB650 to by wyszło że to najlepszy moto jaki Honda wypuściła 😄 (bo jom lubie tom honde!)

Ale pomysł zacny....

Nie będzie śmietnika, podejmę się moderacji tych tematów.

3 minuty temu, grizzli napisał:

Chwila cierpliwości, temat nie został odsunięty, po prostu pewne rzeczy wymagają więcej czasu. Chodzi głównie o sprawy techniczne. A w międzyczasie zapraszam do pisania recenzji i na inne motocyklowe tematy. One nie zginą. Napisałem już recenzję Caberga levo, za chwilę na tapetę pójdzie bandzior, jeden i drugi, innych też zapraszam do aktywności.

Myślę, że gdyby na samej górze forum pojawił się dział z recenzjami to już dzisiaj jestem w stanie wrzucić ze 3 recenzje 🙂 Tylko trzeba też się opamiętać żeby nie powstawał eseje na kilka stron bo to się ciężko czyta. Opis motocykla z podstawowymi danymi technicznymi typu pojemność, moc, moment, masa, może być przyspieszenie 0 - 100 czy tam prędkość max, spalanie, wady i zalety, ceny części typu filtry, sprzęgło, rozrząd, zestaw napędowy, typowe usterki danego modelu, dostępność części nowych czy używanych, czy dużym problemem jest np. regulacja zaworów. No i z punktu widzenia kogoś doświadczonego można też pokusić się o ocenę czy dany motocykl nadaje się dla świeżaka, dla niskiego / wysokiego.

3 minuty temu, Qadrat napisał:

Myślę, że gdyby na samej górze forum pojawił się dział z recenzjami to już dzisiaj jestem w stanie wrzucić ze 3 recenzje 🙂 Tylko trzeba też się opamiętać żeby nie powstawał eseje na kilka stron bo to się ciężko czyta. Opis motocykla z podstawowymi danymi technicznymi typu pojemność, moc, moment, masa, może być przyspieszenie 0 - 100 czy tam prędkość max, spalanie, wady i zalety, ceny części typu filtry, sprzęgło, rozrząd, zestaw napędowy, typowe usterki danego modelu, dostępność części nowych czy używanych, czy dużym problemem jest np. regulacja zaworów. No i z punktu widzenia kogoś doświadczonego można też pokusić się o ocenę czy dany motocykl nadaje się dla świeżaka, dla niskiego / wysokiego.

Pisz w "motocyklach". Dopilnuję, aby te tematy trafiły potem na właściwe miejsce  🙂

Myślę, że jeżeli oprócz podstawowych danych (które i tak w necie można znaleźć) będzie trochę subiektywnych opinii z punktu widzenia użytkownika, to taki opis byłby ciekawszy/pełniejszy.

• Administrator

Panowie, i Panie. Ja bym chciał najpierw zrobić porządek z systemem, który ma dziury i w rezultacie skutecznie wkurza moderatorów, utrudniając im pracę. To mam nadzieję uda się na dniach. Czekam na pomoc mówiąc krótko.

Jesli chodzi i układ działów lub nowe działy i dodatkowe osoby do moderacji to tu bym prosił o listę rzeczy do zrobienia. Co gdzie i jak ma być stworzone, to to zrobię. Wowczas można zrobić jakieś grupowe porządki tematyczne. 

Tu jednak wracamy do początku, czyli uaktualnienia systemu, aby techniczne problemy nie utrudniały tej pracy, bo bedzie lipa a nie poprawa.

Następnie fajnie by było pomyśleć o nowych pomysłach, np. Stworzeniu portalu, na które mogłyby trafiać ciekawsze treści stąd plus nowinki ze świata Moto itd. 

12 minut temu, ks-rider napisał:

Moim zdaniem nic sie nie zmieni, dopuki w kosmos nie pojda tematy polityczne !

🙂

Jedno drugiego nie wyklucza. Kwestia ustalenia w miarę sztywnych reguł gry i ich przestrzegania.

Mi się podoba moderacja niedźwiedzia. 

Za to że szybko ucina pyskówki i wzajemne obrażanie. Tego brakowało zdecydowanie.

• Thanks! 1

Audi Sport

7 minut temu, grizzli napisał:

Hmm, może nie piszmy takich ocen, to wpędza w zakłopotanie.

Zaraz dosteniesz buziaka !  🤣

Spooooooooooooooooooooooooooooooooooko, nie odemnie !  🤣

😉

Edited by ks-rider