Jump to content

Zmiana kursu

grizzli
 Share

Recommended Posts

Mam pewną propozycję. Ponieważ, choć pewnie coraz trudniej to zauważyć, jest to forum motocyklowe, może spróbujmy to w tym kierunku rozbujać. W tym celu założyłem temat o odbudowie suzuki gsx1100g, w najbliższym czasie zrobię porównanie b12 i b12,5, bo obydwa modele mam i nimi jeżdżę. Może uda się trochę wrócić do korzeni. A każdy z nas, a przynajmniej większość, ma jakieś moto. Może załóżcie jakiś o nim temat, zróbcie parę opisów, opiszcie charakterystykę, wrażenia z jazdy, wstawcie jakieś zdjęcie itd. Zostanie pamiątka dla potomnych, a może przyciągnie to nowych, którzy się dołączą. Widzę, że na innych forach są opisy i recenzje kasków, smarów, ciuchów, opon...Takie tematy byłyby i interesujące, i przydatne dla innych. Pod warunkiem, że nie wybuchnie znowu wojna (okraszona chujami) o to, który smar jest lepszy.

Jeżeli temat nie wzbudzi zainteresowania, usunę go.

• Like it! 1

nie lubię suzuki , w chłodzonych powietrzem  offroadach sypały się głowice , a  bandit1200 kumpla  był ciężki chlał jak smok a osiągi były średnie , idę dalej walczyć z trolami do covida , jak zima puści zrobię ci motopieseła

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

2 godziny temu, F.I.P. Berek napisał:

Grizzly - cenna inicjatywa, chociaż myślałem, że z założenia forum miało temu służyć...

Zgadza się, ale  nie zawsze wszystko wychodzi. A tu wystarczy odrobina chęci, żeby rozbujać je trochę tematycznie. 

8 godzin temu, F.I.P. Berek napisał:

Grizzly - cenna inicjatywa, chociaż myślałem, że z założenia forum miało temu służyć...

Niby tak, ale czasami jak ma się dostać odpowiedź typu "użyj wyszukiwarki" to zniechęca i człek nie pyta więcej. Lepiej się pokłócić w innych tematach. Doskonale pasują tu słowa piosenki "Mała wojna".. "Ludzie są..po to żeby mogli walczyć!" 

@grizzli Fajnie, że w końcu ktoś stara się iść w tym kierunku bez uprzedzeń.(oprócz @michoa który regularnie opowiada o kulturze posiadaczy 2 kółek😂) Szanuję za zaangażowanie 😊

W dniu 27.12.2021 o 19:00, F.I.P. Berek napisał:

Hehe - w moich tematach mało kto się udziela,, ale może jeszcze LouCyphera opiszę...

W dniu 27.12.2021 o 23:15, Leśnik5 napisał:

Daj linka do tematu bo leń jestem

Właśnie tu jest lekki problem z forum, i nie chodzi tutaj o lenistwo Leśnika czy kogoś innego. Forum jest strasznie zagracone subforami w których są kolejne subfora i przedrzeć się niekiedy jest trudno a przeoczyć jakiś temat bardzo łatwo, W dodatku kolejność głównych for na stronie głównej też wydaje się być przypadkowa, np. Galerie są gdzieś w czarnej dupie pod humorem, piwem i oczyszczalnią. Brakuje za to działu stricte o odbudowach maszyn (no chyba że taki jest to przepraszam ;P), nie trzeba by wtedy wertować po różnych wątkach za fajnymi tematami, a niewątpliwie takie tematy z odbudów to jest kwint esencja życia i osobiście może się nie udzielam ale uwielbiam jak ktoś przywraca maszynie drugie życie i jestem chętny zawsze na takie tematy 😉

• Thanks! 1

No i właśnie o takie spostrzeżenia chodzi. Atakujcie administrację, a wszystko da się sensownie poukładać.

26 minut temu, IZO napisał:

Właśnie tu jest lekki problem z forum, i nie chodzi tutaj o lenistwo Leśnika czy kogoś innego. Forum jest strasznie zagracone subforami w których są kolejne subfora i przedrzeć się niekiedy jest trudno a przeoczyć jakiś temat bardzo łatwo, W dodatku kolejność głównych for na stronie głównej też wydaje się być przypadkowa, np. Galerie są gdzieś w czarnej dupie pod humorem, piwem i oczyszczalnią. Brakuje za to działu stricte o odbudowach maszyn (no chyba że taki jest to przepraszam ;P), nie trzeba by wtedy wertować po różnych wątkach za fajnymi tematami, a niewątpliwie takie tematy z odbudów to jest kwint esencja życia i osobiście może się nie udzielam ale uwielbiam jak ktoś przywraca maszynie drugie życie i jestem chętny zawsze na takie tematy 😉

A z tym się jak najbardziej zgadzam.

Dawajcie propozycje zmian. Spróbuję przypilnować, żeby je sukcesywnie wprowadzać.

Tu bym polemizował...Układ forum wprawdzie nie jest super przejrzysty, ale uczestnictwo w tematach to raczej kwestia chęci. Mój staż na forum jest dość krótki, ale to co chcę przeczytać to znajduję. Również nie było mi trudno zorientować się, że jest grupa, która "krąży" jedynie pomiędzy działem Przy Piwie a chatem - więc de facto działy motocyklowe nie są w kręgu zainteresowań...

Trzeba pozamykać wszystkie działy przy piwie no i oczywiście czat. Wtedy bedzie ruch w mechanice i innych. Niestety ale tak to nie działa. Ludzie sami wybierają co i gdzie chcą czytać, pisać i się udzielać. dzieje się tak na większości jak nie wszystkich, nawet tematycznych forach. Moim zdaniem, wynika to z tego, że mamy większy, praktycznie nieograniczony dostęp do wiedzy technicznej, instrukcji i manualów. Motocykle sie aż tak szybko nie zmieniają i to co kogoś interesuje, znajdzie bez problemu, nawet tu. Kolejna sprawa, to dziś ludzie młodzi, nie chcą czytać ( bo ich to nie interesuje), o naprawach czy renowacjach starych pojazdów. Wola porównywać nowe gadżety w nowych maszynach. Old i Young timery, traktują, przykro to pisać, jako złom zupełnie nieużyteczny, nie nadający się do jazdy, ciężkich, nie dających się kontrolować, bo nie ma absu i innych pierdół. nasuwa mi się tu analogia do telefonów. Kto dzis uzywa starej noki czy seagema? Owszem, jakieś wyjątki sie zdarzają, jednak gro, woli nowe smartfony z milionem bajerów. Teraz tak pomyślałem, że nie pamietam kiedy widziałem kogoś, robiącego fotki zwykłym aparatem  a ostatnie wakacje były dość intensywne i prawie 15 tys na dwóch kołach padło.

Oczywiście przesadzasz.

To co napisałem to tylko stwierdzenie faktu, że część użytkowników tego forum nie jest zainteresowana tematami motocyklowymi. I oczywiście, że ludzie wybierają o czym chcą pisać, ale nie rozumiem w takim razie po co wchodzić na motocyklowe forum, aby NIE pisać o motocyklach. I jestem przekonany, ważniejsza jest merytoryczna jakość niż ilość (szczególnie, że ta "ilość" to tematy nie łączące się z profilem forum). Dział Przy Piwie ze względu na to, że dominuje przez dużą aktywność , stał się wizytówką forum i niestety bardzo kiepską wizytówką.

PS. Używam Nokii 8800 - mam dwie.

• Thanks! 1

3 godziny temu, jonaszko napisał:

Trzeba pozamykać wszystkie działy przy piwie no i oczywiście czat. Wtedy bedzie ruch w mechanice i innych. 

Wtedy ruch zdechnie, będzie mniej kasy na serwery, i bajbaj forum.

Żyj tak, żeby Twoich pomników nie musiała pilnować policja.

Pegi na Twitterze.

2 godziny temu, Buber napisał:

Wtedy ruch zdechnie, będzie mniej kasy na serwery, i bajbaj forum.

Dlatego nie chodzi o robienie rewolucji i zamykanie czegokolwiek, bo przecież jesteśmy wszyscy realistami, tylko o niewielki zabieg higieniczny i skierowanie forum na właściwe tory, dla niego przeznaczone. Co powinno wyjść tylko na dobre.