Jump to content

Cbr 954rr co to za dźwięk

drgaorPL
 Share

Recommended Posts

33 minuty temu, drgaorPL napisał:

Trochę mnie uspokoiłeś ale twoim zdaniem silnik nie pada powinien jeszcze chodzić?

Tego się nie dowiesz jeśli na żywo nie posłucha tego jakiś dobry mechanik. Na pewno nie pracuje tak jak powinien, jak nagrasz to co wyżej pisałem to może uda się coś więcej powiedzieć. Na pewno trzeba zajrzeć do zaworów i rozrządu. Czasami nikt tam jakoś niedawno nie grzebał w ustawieniach TPS?

Chodzi stabilnie na 4 cylindry na moje.

Moim zdaniem jeśli to świeży zakup to należy zrobić większy serwis tj. zawory, kontrola/ewent. wymiana rozrządu, synchro, ust TPS i będziesz miał spokój na dłuuugi czas.

A tak to zawsze będzie niepokój w głowie co to tam hałasuje/cyka itp

W dniu 26.12.2021 o 22:25, drgaorPL napisał:

A czy dla Ciebie też chodzi na 3 gary?

W dniu 29.12.2021 o 14:32, drgaorPL napisał:

"Co do filmu nie słychać dobrze, ale brzmi niestety bardziej jak koniec silnika niż rozrząd lub ewentualne sprzęgło

Powiedzmy sobie jedno...

Czasami z osłuchania silnika nawet na żywo ciężko stwierdzić jednoznacznie co go boli bez rozbiórki i weryfikacji.

A takie wróżenie z filmików to już kompletnie mija się z celem...

Jeden będzie słyszał panewkę, drugi łańcuszek, trzeci 3 gary...

Jedno jest pewne - duży serwis i kłania i wszystko będzie wtedy jasne.

Panowie nagrałem na rozgrzanym i przy dodawaniu gazu 

https://youtube.com/shorts/Eqkql55hHqE?feature=share

W dniu 30.12.2021 o 22:04, Qadrat napisał:

Tego się nie dowiesz jeśli na żywo nie posłucha tego jakiś dobry mechanik. Na pewno nie pracuje tak jak powinien, jak nagrasz to co wyżej pisałem to może uda się coś więcej powiedzieć. Na pewno trzeba zajrzeć do zaworów i rozrządu. Czasami nikt tam jakoś niedawno nie grzebał w ustawieniach TPS?

Co myślisz ?

21 godzin temu, drgaorPL napisał:

Panowie nagrałem na rozgrzanym i przy dodawaniu gazu 

https://youtube.com/shorts/Eqkql55hHqE?feature=share

Co myślisz ?

Mysle, ze jestes strasznie nierozgarniety.

Twoje nagranienie daje ABSOLUTNIE  zadnej mozliwosci wsluchania sie w prace silnika. caly czas zmieniasz pozycje kamery co zmienia dzwiek i modulacje pracy. Co przez to rozumiem stan w jednym miejscu przez conajmniej 30 sekund i nie ruszaj sie, czcesz zmienic pozycje, OK, ale po zmianie pozycji nastepne conajmniej 30 sekund.

Jak dla mnie chodzi OK ale przy takim nagraniu to wiesz.......

🙂

54 minuty temu, ks-rider napisał:

Mysle, ze jestes strasznie nierozgarniety.

Twoje nagranienie daje ABSOLUTNIE  zadnej mozliwosci wsluchania sie w prace silnika. caly czas zmieniasz pozycje kamery co zmienia dzwiek i modulacje pracy. Co przez to rozumiem stan w jednym miejscu przez conajmniej 30 sekund i nie ruszaj sie, czcesz zmienic pozycje, OK, ale po zmianie pozycji nastepne conajmniej 30 sekund.

Jak dla mnie chodzi OK ale przy takim nagraniu to wiesz.......

🙂

Sorki nagram jeszcze raz ale w poniedziałek najwyżej A co do tego filmiku twierdzisz że chodzi okej a co tak cyka na pewno to słyszysz tak ma być?

A to nie te świnki morskie hałasują w silniku? Trzeba by zapytać naszych ekspertów 😂 Może się nie zaszczepiły 🤔

Tak poważniej, to zostałeś poinstruowany co masz robić. A jeśli nie jesteś w stanie, to oddaj na serwis komuś kto ma o tym pojęcie. 

Gdybać sobie można w nieskończoność. Jak już będziesz widział, to daj znać..może się komuś przyda. 

Edited by Literat

na panewkę to jest sporo za ciche , i nie każdy silnik który pada na panewkę ma opiłki w oleju tak gwoli sprostowania

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

Znalazłem bardzo podobny filmik z takim dźwiękiem zagraniczny gość napisał w komentarzu że taki dźwięk wywoływał u niego napinacz rozrządu po wymianie wróciło do normy 

a jaki tam jest napinacz rozrządu , zapadkowy na sprężynie czy jakiś hydrauliczny wynalazek ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

no to pasowałby zerknąć czy np sprężyna nie jest złamana bo w starych singlach np drz400e zdażało się że pękła i nie wypychała go ile trzeba , nie słychać było klepania ale wiadomo czym to grozi ...........

taki zwykły zapadkowy na sprężynie wkręcony z boku cylindrów tak ?

Stuki slychac wyraznie na wolnych, a potem znikaja przy 4 tys obrotow, wiec wg mnie napinacz / luzny lancuch / luz na zaworze  choc mam wrazenie ze w tych silnikach luzy sie raczej zmniejszaja niz zwiekszaja. Na pewno nie jest to panewka, gdzie lomot by sie zwiekszal z obrotami. Jesli jest w serwisie to pewnie sprawa sie wyjasni.