Skocz do zawartości

Cbr 954rr co to za dźwięk


drgaorPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Adam M. napisał:

Lepiej aluminiowa, miedziana trzeba odpuscic czyli rozgrzac do koloru wisni i ochlodzic.

No właśnie: jak to jest z tym wygrzewaniem podkładek miedzianych? Sporo kręcę się wśród mechaników starej daty (np. mój ojciec) i zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że grzejemy tylko stare podkładki, których chcemy użyć ponownie. Znaczna mniejszość twierdzi, że każdą miedź trzeba wygrzać. Jak to w końcu jest?

Ja dodam od siebie, że nowych podkładek nigdy nie wygrzewałem i ani razu nie miałem przypadku wycieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem że pisaliście ze 954 ma specyficzny dźwięk podczas pracy silnika, ale nie daje mi to spokoju nagrałem jeszcze dziś filmik po lataniu i tak jak mówię pali normalnie powyżej 100stopni, gdy idzie przygazowka ten dźwięk się wycisza jak by najbardziej to słychać tak 3-4 tysiące obrotów i co to może jeszcze być czy to może być to że tłoki rysują powierzchnię gniazd bo tak podobno w tych modelach się dzieje,
Rozrzad wymieniony czyli łańcuch i napinacz te luzy zaworowe niby porobione kosz sprzegłowy raczej to nie jest bo gdy pale na wyciśniętym sprzęgle chodzi tak samo co jeszcze mogę zrobić z tym fantem zrozumcie mnie że się martwię bo chciał bym żeby Moto chodziło jak najdłużej, A na chwilę obecną nie posiadam takiej gotówki żeby demontowac silnik i rozbierać na części pierwsze :)

Filmik po jeździe przy okazji w rzeczywistości nie puka aż tak jak to nagrywa telefon znacznie ciszej ale jednak LWG

https://m.youtube.com/watch?v=dujUfjfVzSU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie moze. Jesli kosz sprzegla chalasuje to stukaja sprezyny amortyzatora silnika i nie ma znaczenia czy masz sprzeglo wcisniete czy wycisniete. Wg mnie nic sie specjalnego nie dzieje, jezdzic, obserwowac.

Aaaa przypomnialem sobie ze luzny kolektor wydechowy w glowicy moze dawac takie wrazenie stukow. Oprocz tego uprasza sie o pisanie czarno na bialym, bo odwrotnie napisanego tekstu nie widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...