Skocz do zawartości

Cbr 954rr co to za dźwięk


drgaorPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a orientuje się ktoś gdzie można dostać ten drucik/zapinke nie wiem jak to nazwać co trzyma h7 od świateł długich będę wdzięczny 

Pisałem z jednym mechanikiem i również wysłałem mu ten filmik jak chodzi i on mi napisał tak :

 

"Co do filmu nie słychać dobrze, ale brzmi niestety bardziej jak koniec silnika niż rozrząd lub ewentualne sprzęgło"

 

Co wy na to czy faktycznie to może być koniec silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2021 o 14:32, drgaorPL napisał:

Panowie a orientuje się ktoś gdzie można dostać ten drucik/zapinke nie wiem jak to nazwać co trzyma h7 od świateł długich będę wdzięczny 

Jedź na szrot samochodowy i znajdź jakiekolwiek auto co ma H7. Tam są takie same zapinki. Albo po prostu kup w sklepie, one są dostępne ale ciężko będzie to dostać w sklepie stacjonarnym a wysyłka kosztuje tyle co 10 takich zapinek 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, drgaorPL napisał:

Aha no to spoko fajnie z tą zapinką a możecie się wypowiedzieć jeszcze o tych słowach mechanika czy to faktycznie aż tak źle brzmi ? 😕 bo nie mogę po nocach spać 

Nagraj coś więcej niż praca na wolnych obrotach, daj mu trochę gazu (ale nie do odcięcia), potrzymaj chwilę na ok. 4000 obrotów, zrób kilka takich szybkich przegazowań do połowy obrotomierza i od razu odpuść gaz. Wciśnij sprzęgło na kilka sekund i pokaż czy zmienia się dźwięk pracy. Jak dla mnie to tam do skontrolowania zawory, stan rozrządu i napinacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Qadrat napisał:

Nagraj coś więcej niż praca na wolnych obrotach, daj mu trochę gazu (ale nie do odcięcia), potrzymaj chwilę na ok. 4000 obrotów, zrób kilka takich szybkich przegazowań do połowy obrotomierza i od razu odpuść gaz. Wciśnij sprzęgło na kilka sekund i pokaż czy zmienia się dźwięk pracy. Jak dla mnie to tam do skontrolowania zawory, stan rozrządu i napinacz. 

 

 

Trochę mnie uspokoiłeś ale twoim zdaniem silnik nie pada powinien jeszcze chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, drgaorPL napisał:

Trochę mnie uspokoiłeś ale twoim zdaniem silnik nie pada powinien jeszcze chodzić?

Tego się nie dowiesz jeśli na żywo nie posłucha tego jakiś dobry mechanik. Na pewno nie pracuje tak jak powinien, jak nagrasz to co wyżej pisałem to może uda się coś więcej powiedzieć. Na pewno trzeba zajrzeć do zaworów i rozrządu. Czasami nikt tam jakoś niedawno nie grzebał w ustawieniach TPS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi stabilnie na 4 cylindry na moje.

Moim zdaniem jeśli to świeży zakup to należy zrobić większy serwis tj. zawory, kontrola/ewent. wymiana rozrządu, synchro, ust TPS i będziesz miał spokój na dłuuugi czas.

A tak to zawsze będzie niepokój w głowie co to tam hałasuje/cyka itp

 

 

W dniu 26.12.2021 o 22:25, drgaorPL napisał:

A czy dla Ciebie też chodzi na 3 gary?

W dniu 29.12.2021 o 14:32, drgaorPL napisał:

"Co do filmu nie słychać dobrze, ale brzmi niestety bardziej jak koniec silnika niż rozrząd lub ewentualne sprzęgło

Powiedzmy sobie jedno...

Czasami z osłuchania silnika nawet na żywo ciężko stwierdzić jednoznacznie co go boli bez rozbiórki i weryfikacji.

A takie wróżenie z filmików to już kompletnie mija się z celem...

Jeden będzie słyszał panewkę, drugi łańcuszek, trzeci 3 gary...

Jedno jest pewne - duży serwis i kłania i wszystko będzie wtedy jasne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nagrałem na rozgrzanym i przy dodawaniu gazu 

 

https://youtube.com/shorts/Eqkql55hHqE?feature=share

W dniu 30.12.2021 o 22:04, Qadrat napisał:

Tego się nie dowiesz jeśli na żywo nie posłucha tego jakiś dobry mechanik. Na pewno nie pracuje tak jak powinien, jak nagrasz to co wyżej pisałem to może uda się coś więcej powiedzieć. Na pewno trzeba zajrzeć do zaworów i rozrządu. Czasami nikt tam jakoś niedawno nie grzebał w ustawieniach TPS?

 

 

 

Co myślisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, drgaorPL napisał:

Panowie nagrałem na rozgrzanym i przy dodawaniu gazu 

 

https://youtube.com/shorts/Eqkql55hHqE?feature=share

Co myślisz ?

Mysle, ze jestes strasznie nierozgarniety.

Twoje nagranienie daje ABSOLUTNIE  zadnej mozliwosci wsluchania sie w prace silnika. caly czas zmieniasz pozycje kamery co zmienia dzwiek i modulacje pracy. Co przez to rozumiem stan w jednym miejscu przez conajmniej 30 sekund i nie ruszaj sie, czcesz zmienic pozycje, OK, ale po zmianie pozycji nastepne conajmniej 30 sekund.

Jak dla mnie chodzi OK ale przy takim nagraniu to wiesz.......

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, ks-rider napisał:

Mysle, ze jestes strasznie nierozgarniety.

Twoje nagranienie daje ABSOLUTNIE  zadnej mozliwosci wsluchania sie w prace silnika. caly czas zmieniasz pozycje kamery co zmienia dzwiek i modulacje pracy. Co przez to rozumiem stan w jednym miejscu przez conajmniej 30 sekund i nie ruszaj sie, czcesz zmienic pozycje, OK, ale po zmianie pozycji nastepne conajmniej 30 sekund.

Jak dla mnie chodzi OK ale przy takim nagraniu to wiesz.......

 

🙂

 

 

Sorki nagram jeszcze raz ale w poniedziałek najwyżej A co do tego filmiku twierdzisz że chodzi okej a co tak cyka na pewno to słyszysz tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie te świnki morskie hałasują w silniku? Trzeba by zapytać naszych ekspertów 😂 Może się nie zaszczepiły 🤔

Tak poważniej, to zostałeś poinstruowany co masz robić. A jeśli nie jesteś w stanie, to oddaj na serwis komuś kto ma o tym pojęcie. 

Gdybać sobie można w nieskończoność. Jak już będziesz widział, to daj znać..może się komuś przyda. 

Edytowane przez Literat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...