Skocz do zawartości

Cross 250 4t przerywa na wysokich obrotach po rozgrzaniu


Snicki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam crossa Xmotos xb37 250 4t. Od jakiegoś czasu strasznie przerywa i strzela z wydechu. Gdy jest zimny chodzi normalnie ma moc. Po przejechaniu około 2km na odkręconej manetce zaczyna nagle przerywać i nie chce jechać. Dzisiaj zmieniłem świecę przejechałem się i po chwili znowu to samo. Cross jest praktycznie nowy ma przejechane 25mth odo nowości. Około 15mth temu został zmieniony gaźnik od hondy crf 250. Jeździł na tym gaźniku jakiś czas i niedawno zaczął przerywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektroda była brązowawa a dookoła czarna. Zawory raz sprawdzone jak go kupiłem i później już nie sprawdzałem, myślałem że to za mały przebieg (25mth) żeby już luzy były złe. Filtr powietrza fabryczny gąbka z airboxem. Kompresja wydaje się być dobra sądząc po kopce, czuć duży opór. Od nowości jest tak samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa, jeżeli oczywiście mogę coś doradzić - kopka nie służy do sprawdzania kompresji. Nie raz się na tym naciąłem, a trochę tego przerobiłem.

Masz zamontowany jakiś filtr paliwa? Trzeba wykluczyć jakiekolwiek niedomaganie ze strony układu zasilania, czyli zabrudzenie gaźnika, nieszczelność powodująca przedostawanie się lewego powietrza, itp. Jeżeli chodzi o luzy zaworowe - sprawdź i wyreguluj. Szczególnie w początkowej fazie eksploatacji lubią się szybko rozjeżdżać.

Pozdrawiam,

 

LuK444Sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

książkowo to objaw padającego czujnika położenia wału czy tam czujnika halla , ja tak w 3 skuterach miałem zimne jeździły ok , ciepłe strzały w wydech , jeden to jak solidnie się nagrzał to gasł bo tracił iskrę -ostygł odpalił i znowu .......

 

jak szarpie i przerywa i go zgasisz to odpala bez problemu ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...