Skocz do zawartości

syberia w styczniu pod namiot?


motif
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podziwiam "szaleńców" porywających się na takie imprezy ale ... w życiu i za żadne pieniądze nie pojechałbym w takie rejony zimą, nawet najbardziej wypasionym moto. Pamiętam za studenckich czasów kumpel z akademika wypuścił się w grudniu z domu do akademika motocyklem na sylwka. AWO-Simsonem, 150km. Ubrany we wszystko co miał w domu, + wyłożony gazetami w nogawkach, rękawach i na klacie z przodu. Po 50km już wiedział że zrobił najgłupszą rzecz w życiu, po kolejnych 20 zaczął padać śnieg z deszczem i gołoledź się zaczęła robić. Jak dojechał tośmy go we 4-ech z moto zdejmowali bo skórzane (kurtka i spodnie) tak naciągnęły wody i zamarzły że przypominały zbroję. Wydukał jedynie

Cytat

"o kkur*a...."

Herbata ze spirytusem co to go miała na nogi postawić niestety skutek odniosła dokładnie odwrotny. Do dziś obstajemy w przekonaniu że chyba przesadziliśmy z herbatą.

Edytowane przez Piasek80
  • Haha :) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Taurus 61 napisał:

Sa ludzie ktorym snieg i mroz nie przeszkadza 😉 

 

media.media.1df43c93-4b84-45e0-acc7-df285ca370cd.original1024.thumb.jpg.c6f53d113f3d47335fbfc68324860b50.jpg

To jest raczej inny rodzaj turystyki. Latem człowiek się delektuje, jazda jest przyjemnością. Tu mamy wyzwanie, walkę z przeciwnościami, próba sił i udowodnienia sobie, że dam radę. 

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2021 o 02:21, motif napisał:

ktoś chętny może?  jadę na nowej tenerze.

Wiem, ze temat aby obudzi forumale, pamoetal bym, ze na Syberi czlowiek nie stoi na poczatku lancucha pokarmowego 🤣

Spiacpod namiotem, mozna po prostu stac sie pozywieniem dla jakiegos albo tygryska, albo niedzwiadka, W ostatecznosci dla kilka wilkow  🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat woze swoje sprzety na przyczepie, bo na bus'a mnie zwyczajnie nie stac !  🤣

Powod b. prosty, przejazd autostrada rujnuje opony i po dotarciu na miejsce trzeba zalozyc nowa a pytanie bedzie ile trzeba na nia czekac, a urlop leci ! 

 

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wujaszek 30 lat temu był u jakiś tam swoich znajomych i temu kupił w Brześciu (Obecna Białoruś ) oponę do jawy i wracał z nią (ta jawą ) do Poznania , przełożoną przez szyję i jedną rękę 😉

a jedyna autostrada jaka wtedy była to kawałek za Koninem do Poznania jakieś 50 km 😉 

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 12/10/2021 at 10:07 PM, cezsek said:

Napisał ten, co wozi moto furgonem...

jesli to jest do mnie skierowane to "powiem" tobie tak w tajemnicy , ja jeszcze nie mialem wlasnej przyczepy na motorki , nie wspomne o furgonie 😁 . A jedyny raz jak transportowalem moj motorek furgonem to bylo , jak lozysko tylnego kola oddalo ducha , a ten furgon to bylo ADAC 😄.Co do samej jazdy w sniegu , dalem tylko przyklad innych , ktorym snieg nie przeszkadza.
Ps.Ja kupuje motorki po to zeby moje cztary litery wozily z miejsca  A  na  miejsce B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ub. roku spotkałem człowieka, ok 70L "dziadzio" co od 20tu podróżował po Europie MZ`ką. Ostatnie 5 lat kiedy to już przeszedł na emeryturę - zrobił nią 80 tyś km a w trasie jest 10 m-cy w roku. Na bocznych kufrach nalepki z Portugalii, Norwegii, Grecji.

A my tu (pizdeusze) 😉 moto po kilkadziesiąt tysięcy i ciężko wygospodarować jeden weekend żeby wyskoczyć gdzieś dalej niż 50km od domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...