Jump to content

Recommended Posts

Witam. Jestem tu nowy i dopiero zaczynam swoją przygodę z motocyklami. Posiadam skórzany kombinezon tschul 545 i tu mam pytanie odnośnie tego czy do takiej kurtki można dobrać spodnie jeansowe aby je razem spiąć suwakiem? 

cześć, myślę że najlepiej zrobisz jak pójdziesz do jakiegoś sklepu stacjonarnego z odzieżą motocyklową i Tobie doradzą bo to wszystko się szybko zmienia, a innym rozwiązaniem jest pójście do krawcowej i  Ci wszyje pasujący suwak żeby sie "spiąć" , pozdro 🙂

8 godzin temu, GaLciaK napisał:

... a innym rozwiązaniem jest pójście do krawcowej i  Ci wszyje pasujący suwak żeby sie "spiąć" , pozdro 🙂

i wszystko w tym temacie. Mam dwie kurtki skórzane i spodnie jeans. Wszyłem zamki i tak używam od kilku lat.

No tak, tylko kurtki z kombinezonu sportowego są dosyć krótkie więc przy przeróbce trzeba dać jakąś wstawkę z rozciągliwego materiału i dopiero suwak. A czy twoje kurtki nie są zbyt krótkie?

17 godzin temu, jarenty napisał:

i wszystko w tym temacie. Mam dwie kurtki skórzane i spodnie jeans. Wszyłem zamki i tak używam od kilku lat.

mialem na mysli zeby spiac kurtke oraz spodnie typowe motocyklowe 

Kurtki są motocyklowe ale nie od kombinezonu. Spodnie jeans, motocyklowe, gruby materiał, ochraniacze kolan, bioder, miejscowo podszyte kevlarem.

A ogólnie to jak będą zamki to możesz spiąć co się da. Oryginalne zamki często są wszywane z bardzo elastycznym materiałem. Daje to swobodę ruchów.

Edited by jarenty

A te jeans'y to chociarz motocyklowe, czy takie zwykle ? 

🙂

Edited by ks-rider

Godzinę temu, jarenty napisał:

...  Spodnie jeans, motocyklowe, gruby materiał, ochraniacze kolan, bioder, miejscowo podszyte kevlarem.

25 minut temu, jarenty napisał:

Pytalem zalozyciela tematu 

🙂

Dostałeś całą masę wartościowych odpowiedzi, jak zwykle na tym forum 🤭.

Kurtki sprzedawane oddzielnie są dłuższe i bez problemu zepnie się je z jeansami. W przypadku Twojego kombi musisz... pokombinować. Przede wszystkim poszukaj jeansów z wysokim stanem (wybrane modele Mottowear, może coś z Freestar albo Spidi). Koniecznie przymierz kilka par w paru sklepach i na zakupy wybierz się z kurtką.
Nie ma potrzeby wszywania suwaka do spodni. Sprawdź symbol na wózku suwaka w kurtce i pokaż to oznaczenie w sklepie. Bardzo prawdopodobne, że masz suwak YKK 8V lub 8VS. Dokupisz sobie pas łączący (np. Rebelhorn) z takim samym zamkiem, a w ten pas wplatasz potem pasek od portek i voila!

Edited by Arcer

W dniu 26.11.2021 o 20:47, Arcer napisał:

W dniu 26.11.2021 o 20:47, Arcer napisał:

Dzięki Arcer. A takie pytanie mam jeszcze do was, czy istnieje jakaś bielizna termo pod kombinezon która by ochraniała przed zbyt intensywną wentylacją (zimnym wiatrem który dostaje się przez perforacje)?

Coś z wełną merynosa. Kupiłem, ale nie zdążyłem jeszcze przetestować. Zdam relację po testach.

Na forum jest gdzieś temat. Poszukaj.