Skocz do zawartości

Gażnik/Nieszczelnosc


ŻueskaSwift125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z silnikiem WSK 125 , mianowicie Podczas pracy silnika po prostu parę razy potrafił zgasnąć w taki sposób jakbym wyciągnął fajkę ale nie myslałem że to może być jakas przyczyna aż do czasu gdy zgasł i juz nie odpalił. Obecnie posiadam fajkę z kontrolką diodową i jak założyłem na Świecę to iskry niestety nie było , po zmianie cewki iskra wróciła tylko pojawił się nowy problem a jest nim nie pobieranie paliwa z gażnika , jeżeli wleje kielicha benzyny przez głowice to zagada a inaczej nie ma szans, dodam jeszcze że króćciec od strony głowicy jest zagięty oraz trochę się rusza.. Podpowie ktos? wina bardziej gaznika czy króćca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby paliwo zpstalo zassane z gaznika do silnika to musi wystapic ssanie w odpowiednim momencie cyklu pracy silnika, wiec pierwsze pytanie czy jesli kopiesz z reka przylozona do wlotu gaznika to czy czyjesz jakies ssanie?

Wszystkie elementy laczace gaznik z silnikiem musza byc pewnie zamocowane i 100% szczelne, zeby to wlasciwie dzialalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam M. napisał:

 

Szczerze nie sprawdzałem tego, jutro tak sprawdzę , tylko nie pokoi mnie ten króćczec który nie dochodzi do końca główki celindra i jest szczelina minimalna

Edytowane przez ŻueskaSwift125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króciec nie musi dochodzić do cylindra. Istotne by szczelnie i ciasno przylegał na mocowaniu do cylindra. Tak samo gaźnik, musi szczelnie stykać się z z króćcem. Moim zdaniem masz zatkany gaźnik. Sprawdzałeś go? Jeśli wszystkie kanały są drożne to sprawdź poziom paliwa. Jak będzie za niski to też silnik nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Adam M. napisał:

Zeby paliwo zpstalo zassane z gaznika do silnika to musi wystapic ssanie w odpowiednim momencie cyklu pracy silnika, wiec pierwsze pytanie czy jesli kopiesz z reka przylozona do wlotu gaznika to czy czyjesz jakies ssanie?

Wszystkie elementy laczace gaznik z silnikiem musza byc pewnie zamocowane i 100% szczelne, zeby to wlasciwie dzialalo.

Właśnie teraz to robiłem i jest normalne ssanie tak jak powinno być, spróbuję rozebrać gaźnik i go przedmuchać 

7 godzin temu, HD1940 napisał:

Króciec nie musi dochodzić do cylindra. Istotne by szczelnie i ciasno przylegał na mocowaniu do cylindra. Tak samo gaźnik, musi szczelnie stykać się z z króćcem. Moim zdaniem masz zatkany gaźnik. Sprawdzałeś go? Jeśli wszystkie kanały są drożne to sprawdź poziom paliwa. Jak będzie za niski to też silnik nie ruszy.

Teraz zamierzam go właśnie rozkręcić i przedmuchać, możliwe że jest zatkany i możliwe ze dysza również 

Silnik już pracuje tak jak powinnien, przeczyna to zatkana dysza, dzięki wam za podpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zaczęło się tak dziać gdy rozkręciłem cały gażnik i go wyczyscilem ponieważ była zatkana dysza po założeniu gażnika silnik odpalił za pierwszym razem i pracował normalnie , na następny dzień zaczęło już zalewać cały czas Świece i tak jest do dzis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po wymianie pływaka nie ma wycieków paliwa (nic na ten temat nie napisałeś) i silnik zapala a dopiero następnego dnia coś nie gra to należy:

- sprawdzić uszczelniacze  na wale czy są miękkie i dobrze dolegają do czopów. Najczęściej problem jest od strony zapłonu. 

- wymień kondensator, który po nagrzaniu się w czasie pracy silnika może dostać przebicia. W konsekwencji pojawią się problemy z iskrą (zaniki) i jej zalewanie.

- sprawdź połączenia przewodów w iskrowniku i układzie elektrycznym - przewód i styki w stacyjce odp. za wyłączanie zapłonu

Nieszczelności między połówkami karterów powodowały by problemy non stop z odpaleniem i to mniej prawdopodobna ewentualność w twoim przypadku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...