Jump to content

Opowiesci o egzaminach kat. B

ks-rider
 Share

Recommended Posts

Mam nowe miejsce pracy, wszystko poszlo ku lepsiejszemu z wyjatkiem publiki - czytaj kursantow !

98 % ludzie z urzed)u pracy ( Arbeitsamt ) w wiekszosci nie rozumieja nic choc trafiaja sie tez tacy ktorzy jakos tam komunikacyjne rozmawiaja.

Szkola zgarnia kasiore aby nie powiedziec goli bez mydla 🤣 Oczywiscie naleze do tego aparatu ale jestem na samym koncu lancucha pokarmowego 🤣.

Normalnie wyglada ( powinno wygladac ) to tak, ze szkole i gdy zglosze w biurze kursanta, biuro wystepuje o egzamin - to tak w teori !  🤣

W praktyce biuro zglasza egzamin aja dowiaduje sie ( np. dzisiaj, ze kursant ma egzamin w Poniedzialek 🤣 ) JAk na razie szkolenie wyglada tak, ze z 3 - 4 szkolacych probowalobez wiekszych sukcesow nauczyc ich czegokolwiek ale nie nauczyli ich generalnie niczego. 

I tu wkraczam do akcji ja 🤣 ktorego zadaniem jest  ( np. ) w 90 min przygotowac kandydata do zdania egzaminu ! 🤣 Umowmy sie jednak, ze ja nie jestem Harry Potter wiec moje mozliwosci sa ograniczone !  🤣.

Dzisiaj mialem 2 egzaminy. 

1. Jeden syryjczyk ( mlody ) i
  2. 35 letnia laska, ze palce lizac ! Jednym slowem   💣 

Kolo juz na poczatku egzaminu mial problemy z wlaczeniem swiatla przeciwmglowego ( tak wiem, trzeba politecznike skonczyc ). Pokazywalem mu wczoraj i dzisiaj ranio, niestety nie doszlo !

Parkowanie wygladalo karastrofalnie ale jakos mu sie udalo. Na autostrade jakos wjechal, ale mial zmienic pas ruchu i niestety nie byl za szybki. Efektem bylo przejechanie ciaglej lini 1,5 m po jej rozpoczeciu. Egzaminatorka ( kolezanka z ktora robilem kurs na szkolenie kat. A - tez byla faaaajna - ale b. w porzadku ) dala mu jeszcze szanse ale ten bez komendy zmienil pas ruchu nasrodkowy, przejezdzajac ciagla linie wiecnie bylo juz Paniebozezmilujsie !  Pomine juz, ze kolo blagal o jeszcze jedna szanse !  🤣. Egzamin trwal ca. 10 min

Panna byla tak zesterssowana, ze wogole nie mogla odpalic auta ( automatic ) Zaparkowala pieknie ale polegla na pierszenstwie z prawej ! 

Raptem w 5 - tej minucie !

Teraz jechalem z czornym, ktory jak wspomnialem ma egzamin w Pon. Tez nie mogl przez ponad 5min odpalic auta, gdybym mu nie podpowiedzial, to najprawdopodobnie nie ruszyli bysmy z miejsca. W ciagu 80 min oblal tak z 10 razy. NA koniec patam, co powie, a on na to, ze bylo 

O'la,La

Odpowiedzialem, ze jezeli tak uwaza, to tak bylo, zabralem sie i poszedlem ( 3 oblene egzaminy na manualu, nastepny na automacie !  🤣

🙂

• 2 weeks later...

Jedyneco kazdy musi miec wyjezdzone, to 

5 Landstraße

4 Autostrady

3Nocne

Tyle, ze najpierw trzeba do tego dojsc aby zostac dopuszczonam do tych jazd 🤣

W Czwartej 3 nowe egzaminy i wszystkie beda oblane.......

🙂

13 minut temu, kiler napisał:

kurcze teraz to nie problem ale latem może być trudne 😉

Może nie trudne ale długo trzeba być w pracy 😉 

W Lato gdy mam miec nocna jazde musze tak poukladac godziny, ze koncze o 23:00  

🙂

no i zdadzą za 12 razem i będą spoko kierowcami 😄 

nie wiem ja obserwując swoich znajomych mam wrażenie że im gorzej ktoś zdał egzamin tym dłużej  jeździ może nie tyle bezpiecznie co bez grubego przypału  serio 😄 

ziomki co pozdawały prawka za 1-2 to 90% ma już pozabierane lejce , jeden ma wypadek  z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu na koncie , punkty karne cuda

ja zdałem B chyba za 9 , punktów karnych zero , wypadek jeden z nie swojej winy , plus wtopy w rów zimą po nieudanych driftach ( bez policji i strat osób trzecich )

koleżanka zdała za 17 razem w łodzi , jeździ w jakiejś hurtowni papierniczej oplem combo , jedna parkingówka na koncie ( zarysowała kolesia przy parkowaniu równoległym i była policja ) a naparza non stop po łodzi w godzinach szczytu ( masakra , napewno nie taka jak wrocław czy warszawa ale jednak )

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

W Japoni mowia, ze kucharze ktorzyzdaja egzamin z FUGU ( ryba trujaca ) nie maja pozniej przed tym respektu i czasami wlasnie z ich strony dochodzi do smertelnych wypadkow, najlepsi sa ci co zdaja za drugim lub trzecim razem.

Problem w tym, ze urzad pracy nieplaci do usranej smierci !  Po kilku niezdanych egzaminach zaprzestaja pklacenia. Druga strona medalu to rozmowa z takimi kandydatami, ze po prostu nie nadaja sie do tego i sami rezygnuja.

🙂 

9 hours ago, nabokow said:

Sorry, ale ja jakoś nie wierzę w to, że są tacy co nie nadają się do kierowania.

to nie kwestia wiary, tylko wiedzy. nie każdy będzie dobrym kierowcą, tak jak biegaczem, pokerzystą czy sprzedawcą - kwestia indywidualnych cech (nie wnikając głębiej). teoretycznie każdego można nauczyć malować, ale... mój kuzyn próbował, okazało się po badaniach, że nie ma widzenia przestrzennego - perspektywa jest dla niego pojęciem abstrakcyjnym. no i może uczyli go rysować, za kupę kasy, i co z tego, skoro efekt żaden

teoretycznie można więc każdego nauczyć obsługiwać samochód, ale niekoniecznie będzie w stanie przekroczyć wymagany próg sprawności dla uzyskania pj

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]

22 godziny temu, ks-rider napisał:

Problem w tym, ze urzad pracy nieplaci do usranej smierci !  Po kilku niezdanych egzaminach zaprzestaja pklacenia. Druga strona medalu to rozmowa z takimi kandydatami, ze po prostu nie nadaja sie do tego i sami rezygnuja.

to żaden problem , raz obleje , olewa system bierzesz następnego przemiał jest , hajs sięzgadza 😄 wiecej dup się przewija ........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

to nie kwestia wiary, tylko wiedzy. nie każdy będzie dobrym kierowcą, tak jak biegaczem, pokerzystą czy sprzedawcą - kwestia indywidualnych cech (nie wnikając głębiej). teoretycznie każdego można nauczyć malować, ale... mój kuzyn próbował, okazało się po badaniach, że nie ma widzenia przestrzennego - perspektywa jest dla niego pojęciem abstrakcyjnym. no i może uczyli go rysować, za kupę kasy, i co z tego, skoro efekt żaden
teoretycznie można więc każdego nauczyć obsługiwać samochód, ale niekoniecznie będzie w stanie przekroczyć wymagany próg sprawności dla uzyskania pj
jsz

Napisałem o wierze ponieważ nie znam żadnych danych na temat, ale nie znam też nikogo kto chciałby jeździć a nie zdałby w końcu prawka i nie radził sobie za kierownicą. To czy lepiej czy gorzej, to już inna kwestia, ale z czasem u każdego jest coraz lepiej.

16 godzin temu, michoa napisał:

to żaden problem , raz obleje , olewa system bierzesz następnego przemiał jest , hajs sięzgadza 😄 wiecej dup się przewija ........

Tu sie zgodze, ale 

Kazdy z nas ma w urzedzie swoja kartoteke ze statystyka.....

Moze wiec sie kiedys zdarzyc, ze zostanie sie zaproszonym do urzedu aurzedniczka poprosi o zwrot upeawnien, bo zle sie szkoli----

🙂

• 2 weeks later...
W dniu 9.11.2021 o 00:21, nabokow napisał:

Sorry, ale ja jakoś nie wierzę w to, że są tacy co nie nadają się do kierowania. Jeśli już, to są tacy co nie nadają się do nauczania. Jeśli się nie mylę, to nawet w niemieckim prawie było/jest coś na ten temat.

Wierzyc nie musisz, Wszystko to kwestia wymagan egzaminu, egzaminatora oraz wymagan prawnych egzaminu.

Jak sie jest "orlem" to nigdy nie wezmie sie na klate, tylko szuka sie winy u egzaminatora albo u szkolecego. Winni sa wszyscy tylko nie osoba zdajaca -ta zawsze jest niewinna.

Tlumaczysz takiemu, ze przed wjazdem na skrzyz. o ruchiu okreznym  ma wykonac spojrzenie przez prawe ramie, podobnie przy opuszczaniu w/w skrzyzowania a ten dalej wjezdza i wyjezdza nie patrzac. Dwa razy niespojrzenie przez ramie podczas czy to lewoskretu czy prawoskretu i pozamiatane.  Zmiana pasa ruchu bez kierunkowskazu i spojrzenia w lewa czy prawa szybe boczna, pozamiatane.

Jezdze z ludzmi ktorzy mieli 20lat PJ i 7 razy na tym samym skrzyzowaniu nie zatrzymuje sie na STOP'ie.  No ale w/g Ciebie, to wina szkolacego 🤣.

W Piatek mialem egzamin kolo tak bacznie obserwowal, ze trwalo jak z tad do wiecznosci. Wszystko bylo do czasu i oblal by na tym, ze majac pierszenstwo nie opuscil skrzyzowania tylko czekal ! Chwile wczesniej jednak ustawil sie do lewoskretu w ruchu z naprzeciwka, egzamin zakonczony.

🙂

Edited by ks-rider

7 minut temu, ks-rider napisał:

Tlumaczysz takiemu, ze przed wjazdem na skrzyz. o ruchiu okreznym  ma wykonac spojrzenie przez prawe ramie

Nie znam się na egzaminach w DE  więc zapytam - po co przed rondem  patrzy się przez prawe ramię ??

3 minuty temu, kiler napisał:

Nie znam się na egzaminach w DE  więc zapytam - po co przed rondem  patrzy się przez prawe ramię ??

Masz zauwazyc ewentualnych pieszych lub rowerzystow.

🙂

• 4 weeks later...

Dzisiaj trzy egzaminy.

1. Kursant szkolony przezemnie ( jazdy specjalne ) oblal na wjezdzie na autostrade. Zamiast wjechac z predkoscia conajmniej100 km/h ten mial 80 na budziku. Z tylu nadjechalo inne auto z predkoscia wieksza i musialem zlapac za kierownice n ( na rozbiegowym ).

2. Egzamin sie nie odbyl, bo szkola nie wystawila zaswiadczenia, poszlo mailem ale ktos zapomnial przed " nazwiskiem " dodac " AL "  :mrgreen: 

3. Egzamin sie nie odbyl, bo debilny kursant zamiast czekac przed TÜV'em,
 czekal na stacji benzynowej  :mrgreen: 

🤣

• 4 weeks later...

Dzis trzy egzaminy

1. Niemiec -> jechal ladnie, tak przynajmniej skomentowala egzaminatorka. Tyle, ze przy / na przejsciu dla pieszych stala trojka dzieci i matka, dziecko wyciagnieta reka do przodu ( sygnalizacja - chce wejsc na przejscie ). Egzaminowany depnal lekko po hamulcu i uznal, ze dziecko go przepuszcza, przejechal przez przejscie ipozamiatane a mial jeszcze niecale 10 min do konca.

2. Syryjczyk -> trwalo krotko, bo miedzy 3 - cimi a 4 - tymi swiatlami. Oblal za udzielanie pierszenstwa tam, gdzie go nie bylo ( bedac na drodze z pierszenstwem ). dwa razy przejechal patrzac sie w prawo i hamujac, na trzecim wyjezdzie przepuscil inne auto, bo wydawalo mu sie, ze ono ma pierszenstwo z prawej

3. Erytreryjczyk -> ( ojciec byl kominiorz z Sandomierza ). mial wjechac na autostrade ( wjazd w prawo ) a ten zmienil pas ruchu z prawego na lewy, zmiana pasu bez kierunkowskazu, sam skret rowniez bez kierunkowskazu. ZA malo obserwacji ruchu. Drugie podejscie do tego samego wjazdu na autostrade, rowniezprzeoczyl, gdy mu palcem pokazalem, przejechal linie ciagla i pozamiatane,