Skocz do zawartości

Strzelanie z gaźnika po wymianie głowicy


deroy1994
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnimi czasy kolega (mechanik) wymienił mi w motocyklu 110 atv głowicę wraz z cylindrem na nowe i od tamtego czasu zaczęły się problemy strzelania z gaźnika. Kiedy odpalę motocykl i jest na wolnych obrotach nic się nie dzieje natomiast po dodaniu gazu zaczyna strzelać w gaźniku jakby jakieś petardy. Z początku myślałem iż to wina gaźnika lecz po zakupie nowego problem dalej się powtarza. Jadąc nim na jazdę testową zauważyłem, że strasznie go dławi/muli i tak jakby przygasa. W czym może tkwić problem owego strzelania i tracenia mocy podczas jazdy ? Kolega mówi, że przyczyną może być łańcuszek rozrządu lecz na starej głowicy normalnie jeździł bez owych problemów tyle że nie było takiej kompresji jak jest teraz. Orientuje się ktoś z was jak rozwiązać owy problem/y ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kiler napisał:

takie strzelanie w gaźnik często (oczywiście nie zawsze ) wskazuje na źle ustawiony zapłon . . na czym on może być przestawiony to nie wiem bo nie znam tego silnika ale może warto to skontrolować

 

Sądzisz iż może to być wina owego łańcuszka rozrządu ? Silnik to moretti 110 atv 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kiler napisał:

Nie wiem skąd tam silnik czerpie informacje  o obrotach wału ale tak na logikę biorąc powinien brać je z wału  więc łańcuszek NIE POWINIEN mieć na to wpływu

A wiec w czym może tkwić przyczyna owych strzałów oraz tego duszenia/przycinania podczas jazdy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam coś innego. Ile kosztowała ta głowica? Budżetowy produkt? Te z przedziału 80 - 150 zł nie mają fabrycznie docieranych zaworów. Trzeba to rozebrać, dotrzeć, najlepiej sprawdzić szczelność i złożyć. 

 

Jeśli skład mieszanki paliwowo-powietrznej prawidłowy to raczej tu bym szukał przyczyny. Nie za bardzo jest możliwość regulacji zapłonu w tym silniku 🤔

Pozdrawiam,

 

LuK444Sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LuK444Sz napisał:

Podejrzewam coś innego. Ile kosztowała ta głowica? Budżetowy produkt? Te z przedziału 80 - 150 zł nie mają fabrycznie docieranych zaworów. Trzeba to rozebrać, dotrzeć, najlepiej sprawdzić szczelność i złożyć. 

 

Jeśli skład mieszanki paliwowo-powietrznej prawidłowy to raczej tu bym szukał przyczyny. Nie za bardzo jest możliwość regulacji zapłonu w tym silniku 🤔

Głowica była kupowana w sieci sklepów motomax i dałem za nią +/- 150 zł (nie pamiętam dokładnie). Szczelność zaworów była sprawdzana poprzez nalanie benzyny na głowicę i nic nie przeciekało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie. Niedawno w moim motocyklu zipp pro 50 (zmieniony na 125) z silnikiem moretti 125 została wymieniona głowica wraz z cylindrem + tłok i od tamtej pory zaczęły się problemy. Motocykl ma problemy z odpalaniem jednak gdy już chwyci to na wolnych obrotach chodzi sobie normalnie lecz gdy dodam więcej gazu zaczyna strzelać w okolicach gaźnika (wydaje mi się, że w gaźniku) – dźwięk tak jakby petardy/kapiszony. Wsiadam na motocykl i próbując jechać po kilku metrach zaczyna tracić moc/dławi się i gaśnie. Muszę odczekać chwilę i znów odpali lecz wciąż ten sam problem/y. Myślałem, że to łańcuch rozrządu i wymieniłem go na nowy wraz z napinaczem. Ustawianie zapłonu wygląda tak iż na magnecie mam literę T w okienku i kropka pokrywa się z wycięciem na głowicy lecz po czasie jak chwilę pochodzi, kropka przeskakuje kilka mm do góry i tak w kółko (ja ustawiam na równo, pochodzi i znów przeskakuje). Cylinder, głowica, tłok + gaźnik kupione nowe. Wie ktoś w czym może być problem, że tak się dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...