Skocz do zawartości

Przesiadka z litra na skuterka


Adam1974
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Grupa skuterów 250-350ccm ma chyba najbardziej optymalnie dobrany kompromis poręczność/osiągi.

Rozejrzałbym się za typowymi w tej klasie yamahami x-max, kymco np downtown czy Honda forza.

Tylko że wtedy raczej rejon górnej granicy założonego budżetu…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tommo napisał:

A jest jakiś sportowy skuter na rynku który da trochę emocji?

We Włoszech, Hiszpanii kolesie mają tak porobione skutery i tak nimi latają, ze nie wątpię iż przysparzają im emocji. Jak jeżdżę maxi po Majorce to też ubaw po pachy. Myślę, ze sporo siedzi w głowie, że skuter to kibel do bezrefleksyjnego osiągania punktu B po opuszczeniu punktu A. Poza tym u nas większość uzyszkodników skuterków to typowi właśnie skuterowi "przemieszczacze".

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

176cm. Wybor to albo 50 lub ponad 250. Czytajac wypowiedzi 50 chyba odpuszcze i kupie cos powyzej 125. Jak kolega wyzej pisal 125 sa w cenie bo mozna jezdzic na kat b. Nam do handlarza w miejscowosci Mizerow cos ok 80 km to w wekend podjade, poogladam, przymierze.Beverly sa rozne silniki300-350-500 Poczytam ktory najlepszy(pewnie500:))Trojkolowiec mi nie pasuje.Dwa jednoslady mijaja sie u mnie z celem. Takim skuterem powiedzmy 300 tez na caly dzien moge sie wybrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Jest znaczna różnica w kulturze pracy 350-tki i 500-tki. Beverly 300, a tak naprawdę 278 też jest niezłym wyborem - z tym samym silnikiem latają Vespy GTS. W porządku są również Hondy SH300. No i są oczywiście Kymco i SYM, które można wyrwać sporo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, _Monter_ napisał:

We Włoszech, Hiszpanii kolesie mają tak porobione skutery i tak nimi latają, ze nie wątpię iż przysparzają im emocji. 

Ale niestety to świadczy o tym że na rynku nie ma naprawdę szybkich skuterów więc muszą je sobie zbudować. Dobrze rozumuję?

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tommo napisał:

Ale niestety to świadczy o tym że na rynku nie ma naprawdę szybkich skuterów więc muszą je sobie zbudować. Dobrze rozumuję?

Nie to miałem na myśli, są ładnie zrobione, ładnie gadają. 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, jeszua said:

ja się teraz zastanawiam nad jakimś trzykołowym, ceny takiego piaggio mp3 są całkiem znośne (nie wiem jeszcze jak stan tych z ogłoszeń), a przy moich warunkach klimatycznych (zimy ledwo co, za to czasami chłodno i sporo deszczów) taki nieco stabilniejszy wydaje się dobrym pomysłem na dojazdy do biura. jak już będę musiał znów dojeżdżać

jsz

Kolega z pracy kupił sobie takiego piaggio mp3 fabrycznie nowy.Po okolo 16tys.przebiegu  przednie zawiasy byly do wymiany.Kosztami  naprawy  nie byl oczarowany , a raczej 😖🤯

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qadrat napisał:

Pytałeś o szybkie skutery to napisałem, że są. Taka SRV kręci 5s do setki i prędkość max coś koło 200 km/h. Jak na skuter to chyba dobry wynik. 

No tak. Jak na skuter. A co byś powiedział o motocyklu który ma 73 konie i waży 235 kg?

Jakby był jakiś lekki, nieduży skuter z jebnieciem to może bym sobie kupił taką zabawkę 😬

 

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tommo napisał:

No tak. Jak na skuter. A co byś powiedział o motocyklu który ma 73 konie i waży 235 kg?

 

A co mam powiedzieć? W garażu mam motocykl co ma 60 KM i waży coś koło 230 kg. I powodów do narzekania nie mam 🙂

A takimi skuterami o pojemnościach >800 ccm chętnie bym się przejechał bo to musi fajnie jeździć. Zwłaszcza, że są na przekładni cvt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...