Skocz do zawartości

Nie co jak i gdzie tylko KIEDY? ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma czegoś takiego jak "miesiące z obniżkami na ciuchy motocyklowe". Upatrz sobie konkretne modele danych kasków / ciuchów i szukaj po różnych sklepach. Nieraz różnica na danym modelu kasku może wynosić kilka stówek jak przejrzysz sklepy. Dla przykładu dwa lata temu kupiłem kask Airoh za 899 zł gdzie jego standardowa cena wynosiła prawie 1200 zł. Akurat trafiłem na dobrą promocję w danym sklepie i jeszcze miałem kupon na 50 zł bo jestem tam klientem od lat i dają takie kupony na urodziny.
Warto też zainteresować się lumpeksami bo tam często za kilka zł masz fajne motocyklowe ciuchy, które są warte dużo więcej. Przykład: moja kobieta jeździ w kurtce tekstylnej BMW Rallye, która została kupiona w lumpie za 50 zł a jej realna wartość to jakieś 1300 zł. Ja z kolei za 30 zł kupiłem spodnie tekstylne Held z minimalnym rozdarciem na nogawce (około 2 cm do zeszycia). Dokupiłem protektory i za 8 dyszek mam gacie, które są warte około 7 stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Qadrat napisał:

Nie ma czegoś takiego jak "miesiące z obniżkami na ciuchy motocyklowe". Upatrz sobie konkretne modele danych kasków / ciuchów i szukaj po różnych sklepach.

 

Jak wychodzi nowa kolekcja to nie ma przecen na starą podobnie jak w zwykłych sklepach odzieżowych?

Czytałem, że jesienią do początku nowego roku bywają wyprzedaże starych kolekcji ale jeszcze chciałem poznać więcej opinii na ten temat. Na przyszły sezon chcę kupić motocykl i nie wiem czy już się rozglądać czy na spokojnie w przyszłym roku za ciuchami. W każdym razie pomysł za wybraniem konkretnych modeli i następnie sprawdzanie cen godny uwagi.

6 godzin temu, F.I.P. Berek napisał:

Louis ma okresowe obniżki - zawsze w okresie około świątecznym (ale w trakcie roku również).

Dzięki sprawdzę.

Duże różnice są pomiędzy kaskami ze średniej a wyższej półki jeśli chodzi o bezpieczeństwo czy to trochę jak ze zwykłymi ciuchami i od pewnej kwoty praktycznie dopłaca się tylko za markę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to ostatnie pytanie nie jest łatwo miarodajnie odpowiedzieć. Aczkolwiek wyższa półka to przeważnie lepsze materiały i testy bezpieczeństwa... Warto zwiększyć swoje szanse - chociaż nic nie zrekompensuje braku szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, StaregoSzukam said:

Duże różnice są pomiędzy kaskami ze średniej a wyższej półki jeśli chodzi o bezpieczeństwo czy to trochę jak ze zwykłymi ciuchami i od pewnej kwoty praktycznie dopłaca się tylko za markę?

Wedlug mnie kask powinien byc "najlepsza rzecz" jezeli chodzi bezpieczenstwo. Sam mialem nieprzyjemnosc przetestowac na wlasnej skorze"glowie" w zeszlym roku nowo zakupiony kask z  wyzszej polki.Kask z lewej strony byl zlamany i wcisniety do srodka na okolo 6cm. jednak od srodka byl nienaruszony.Spelnil swoje zadanie , z tego to powodu zakupilem taki sam kask.

Edytowane przez Taurus 61
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Taurus 61 napisał:

Wedlug mnie kask powinien byc "najlepsza rzecz" jezeli chodzi bezpieczenstwo.

 

Zgadzam się, że kask jest najważniejszy ale z pewnością od pewnego poziomu jakość rośnie nieproporcjonalnie do ceny lub wcale. Arai ma np. w ofercie kask za 15000zł... Znalazłem informacje o firmach, które testują kaski. Nie wiadomo na ile rzetelnie ale trudno o inny punkt zaczepienia więc pewnie poszukam po prostu wśród firm, które mają wysokie noty w tych testach.

  • Puknij się w garnek 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...