Skocz do zawartości

[ROZ] Nie działa prędkościomierz


Spider37222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj zakupiłem piaggio x10 125cc z problemami. 

Nie działa prędkościomierz, pali się ABS i asr. 

W dniu dzisiejszym rozebrałem przód i sama pompa kwalifikuje się do wymiany gdyż ktoś majstrował przy elektronice nie zakładając pokrywy ochraniającej elektronike(korozja na procesorach) zamówiona druga (używana). 

W tylnym kole jest impulsator który daje sygnał do komputera o prędkości (tak mi się wydaje) U mnie jest odłączony a sam kabelek leży luzem pod siedzeniem. Wie ktoś może gdzie on jest podłączony? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz znalezc instrukcje do tego skutera, lub zapisac sie na jakies forum skuterowcow, jak znam zycie to kabelek jest odlaczony bo pompa ABS nie dziala i po podlaczeniu robi balagan w elektronice skutera ktory w tej sytuacji nie chce zadzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcji lub sam naprawiam  właśnie też nie mogę znalesc w internecie. 

Jutro otrzymam pompę i chciałbym ją wymienić lecz w dalszym ciągu nie wiem gdzie jest wtyczka do podłączenia tego przewodu a tym bardziej że sam przewód który jest w bagażniku luzem ma ok. 50cm długości. 

Może ktoś dysponuje taką instrukcja do tego modelu. Byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qadrat napisał:

Czyli czujniki ABS pewnie usunięte?

Czujniki są na miejscu z przodu i z tyłu. Przy tylnym czujniku ABS minimalnie wyżej lub niżej jest czujnik który sczytuje dane z małej tarczki przy kole więc to będzie od prędkości (odłączony). Na filmikach z yt z prezentacji skutera widziałem że wtyczka jest podłączona więc używana w 125 ale gdzie to nie mam pojęcia. 

Edytowane przez Spider37222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia. Wymiana pompy ABS i odpowietrzenie rozwiązała wszystkie problemy. Odnosnie czujnika prędkości który znajdował się w tylnym wahaczu - zostaje nie podłączony gdyż w 125cc sygnał pobierany jest z czujników ABS(jeżeli posiada ABS i asr) jeżeli nie to sygnał idzie z ww czujnika. Dziękuję za pomoc a moje rozwiązanie problemu może w przyszłości komuś pomóc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...