Skocz do zawartości

Pierwszy motocykl, blokowanie motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, niedawno zdałem prawo jazdy na A2 i poszukuje maszynki do 8000zł. Jaka jest lepsza opcja? Kupić motocykl typu suzuki gs500f(który w standardzie mieści sie na A2) czy motocykle typu sv650s, bandit 650s, gsx650f i je zblokować bądź kupić zblokowane?

Głównym problemem u mnie jest wzrostu, mierze 195cm wzrostu i nie chcę wyglądać na motocyklu jak na dziecięcym rowerku i zarówno chce wygodnie jeździć. 

Jeśli rozważalbym opcje blokowania mocy, z jakim czasem oeaz kosztami musiałbym się liczyć? 

(Jak macie jakieś propozycje które mógłbym rozważać jako pierwszy motocykl to chętnie zapraszam do komentowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Szarayy napisał:

Hej, niedawno zdałem prawo jazdy na A2 i poszukuje maszynki do 8000zł. Jaka jest lepsza opcja? Kupić motocykl typu suzuki gs500f(który w standardzie mieści sie na A2) czy motocykle typu sv650s, bandit 650s, gsx650f i je zblokować bądź kupić zblokowane?

nie rozumiem po co robiles a2 skoro w tej samej cenie mozna zrobic pelne a i sie nie przejmowac zadnymi ograniczeniami i blokowaniem mocy nawet jak sie nie czujesz na silach zeby zaczac od jakiejs r1 to i tak mogles zrobic a zamiast a2 a kupic sobie nawet motocykl o pojemnosci 125 mililitrow szesciennych

no chyba ze bales sie robic kurs na wiekszym moto bo nie byles pewny czy ogarniesz to w takim razie spoko

Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałem", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku". source: temysli.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, trampolajna napisał:

nie rozumiem po co robiles a2 skoro w tej samej cenie mozna zrobic pelne a i sie nie przejmowac zadnymi ograniczeniami i blokowaniem mocy nawet jak sie nie czujesz na silach zeby zaczac od jakiejs r1 to i tak mogles zrobic a zamiast a2 a kupic sobie nawet motocykl o pojemnosci 125 mililitrow szesciennych

no chyba ze bales sie robic kurs na wiekszym moto bo nie byles pewny czy ogarniesz to w takim razie spoko

Wiesz co, do pełnego A brakuje mi jeszcze 4 lata więc tak niezbyt miałem ochote by czekać 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem dokładnie jak to jest, ale na logikę to raczej nie jest tak że zakładasz blokadę na motocykl i już możesz legalnie śmigać na A2.

W uprawnieniach A1 masz wyraźny zapis że moc max 35kW i stosunek macy do mocy max 0,2 kW/kg.

Teraz jak kupisz sobie coś co nie spełnia tych warunków, przerobisz (zmniejszysz moc) to jak to udokumentujesz w razie kontroli lub co gorsza w razie jakiegoś zdarzenia? 

Z tego co się orientuję to trzeba przejść całą ścieżkę żeby to zalegalizować.

Nie szedł bym tą drogą.

Poszukał bym raczej czegoś spełniającego warunki A2 i dopasowane do wzrostu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2021 o 23:03, trampolajna napisał:

nie rozumiem po co robiles a2 skoro w tej samej cenie mozna zrobic pelne a i sie nie przejmowac zadnymi ograniczeniami i blokowaniem mocy nawet jak sie nie czujesz na silach zeby zaczac od jakiejs r1 to i tak mogles zrobic a zamiast a2 a kupic sobie nawet motocykl o pojemnosci 125 mililitrow szesciennych

no chyba ze bales sie robic kurs na wiekszym moto bo nie byles pewny czy ogarniesz to w takim razie spoko

Widzisz, wydaje ci sie, ze wszystkie rozumy pozjadawszy, a nie wpadniesz na najprostszy pomysl, ze widac za mlody byl aby pelne A zrobic !  

Ogarnij  sie choc troche  ! 

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...