Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, niestety jestem zielony jeśli chodzi o naprawę motocykla, dlatego piszę tutaj może ktoś ma jakiś pomysł, mianowicie mam problem z odpaleniem motocykla, jest to Chiński wynalazek Keeway RKF 125i, sprawdzałem już świece i pompkę paliwa wszystko, akumulator też jest naładowany, ale nadal nie mogę go odpalić, ciężko mi jest opisać co jest nie tak, dlatego wrzucam filmik. Mam nadzieję że ktoś pomoże. Dziękuję  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wendengoo napisał:

Mam nadzieję że ktoś pomoże.

mialam tak samo tyle ze w mojej yamaszce mt125 tez rozrusznik krecil ale moto nie odpalalo sprawdzilam swiece i akumulator wymienilam filtr powietrza i wyczyscilam przewod paliwowy i dalej nie dzialal a potem przyszedl moj chlopak chwile popatrzal otworzyl bak i okazalo sie ze paliwa nie mialam w baku 🙂🙂🙂 moze u cb jest podobnie 🙂🙂🙂

Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałem", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku". source: temysli.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za filmie widać że są dwie kreski paliwa, więc zakładam że paliwo jest i nie ma w nim wody czy coś.

1. czy jest iskra? Napisałeś że sprawdziłeś świece (ile to ma cylindrów?), ale co sprawdziłeś? Tylko wizualnie? Sprawdzałeś czy jest iskra na świecy?

2. Czy czuć paliwo z wydechu? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, patrys4891 napisał:

Za filmie widać że są dwie kreski paliwa, więc zakładam że paliwo jest i nie ma w nim wody czy coś.

1. czy jest iskra? Napisałeś że sprawdziłeś świece (ile to ma cylindrów?), ale co sprawdziłeś? Tylko wizualnie? Sprawdzałeś czy jest iskra na świecy?

2. Czy czuć paliwo z wydechu? 

Witam wody w paliwie nie ma, tak iskra w świecach jest, cylindrów jest niestety tylko jeden, co do wydechu nie mam pojęcia muszę sprawdzić czy coś czuć. Jestem ciekaw czy to może być wina rozrusznika bo sprawdzałem go i odkryłem takie coś. https://postimg.cc/pmvRP7jd

11 godzin temu, trampolajna napisał:

mialam tak samo tyle ze w mojej yamaszce mt125 tez rozrusznik krecil ale moto nie odpalalo sprawdzilam swiece i akumulator wymienilam filtr powietrza i wyczyscilam przewod paliwowy i dalej nie dzialal a potem przyszedl moj chlopak chwile popatrzal otworzyl bak i okazalo sie ze paliwa nie mialam w baku 🙂🙂🙂 moze u cb jest podobnie 🙂🙂🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeca była sucha, świeca nie była spalona czy też okopcona, był lekki szary nalot ale to chyba normalne przy pracy, co do zapachu paliwa, niestety nie mogę go zapalić, nie wiem czy coś tam czuć na zgaszonym silniku, muszę to sprawdzić jak wrócę z pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do działania silnika spalinowego potrzebujesz:

a) mieszankę paliwowo-powietrzną

b) iskrę zapłonową

c) kompresję w cylindrze żeby to wszystko zadziałało.

I z tego co piszesz (sucha świeca) brakuje Ci czegoś co może wybuchnąć w cylindrze. Sprawdź układ zasilania - zbiornik, przewody, gaźnik. Jeżeli świeca sucha po kręceniu kiedy nie odpalił, to nie dostaje paliwa.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KLAUDIUSZ napisał:

A moze czujnik przy stopce?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

nie jest to raczej czujnik przy stopce bo na filmie widac ze ma wbity bieg jalowy a czujnik przy stopce wyloncza silnik tylko jak jest wbity jakis normalny bieg czyli 1 2 3 4 5

Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałem", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku". source: temysli.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to raczej czujnik przy stopce bo na filmie widac ze ma wbity bieg jalowy a czujnik przy stopce wyloncza silnik tylko jak jest wbity jakis normalny bieg czyli 1 2 3 4 5

Uszkodzony czujnik powoduje ze nawet jak jest na Neutral to odcina i nie zapalisz.

Ciekawe czy tam jakis Imobilajzer jest……..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozrusznik kręci to nie stopka. Ale już cię tutaj pytano czy jest iskra na świecy? Wykręcasz świecę, podłączasz do fajki i kręcisz. Wtedy zobaczysz, byle ciemnawo było. Sprawdź to, bo iskra ro podstawa.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIedys mialem podobne problemy, sprawdzalem, ładowanie, gaznik, pompe paliwa, czyszczenie przewodów paliwowych, kabli, wtyczek, masy cewke wysokiego napiecia, wymienilem przewód do swiecy, mimo ze iskra byla to byly problemy z odpalaniem. Ostatecznie okazalo sie ze fajka swiecy miala przebicie i iskra szla tam gdzie nie trzeba. ( Mowa o motocyklu jednocylindrowym) mozesz to zaobserwowac w ciemnosciach patrzac na okolice kabli do swiecy i fajki krecac rozrusznikiem

 

A jesli brak paliwa to sprawdz w jakis sposob pompke czy pompuje, niestety ciezko mi cos powiedziec bo jaki rodzaj pompy paliwa jest w twoim motocyklu. A ten keeway posiada gaznik czy wtrysk?

Edytowane przez chevy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...