Skocz do zawartości

Suzuki gsxr 1000 k1 problem


Lybcia221188
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni mam problem z moim k1. Mianowicie przy zabawie powyżej 5 tys ( do odcinki) np przy dojeżdżaniu do skrzyżowania silnik gaśnie , przy próbie odpalenia bez dodania gazu efekty marne a przy dodaniu odpala ale bardzo przerywa, czasem strzeli w tłumik i przez kilkaset metrów czasami kilka km i więcej nie może się uspokoić. Po przejechaniu kilku km wszystko wraca do normy ale po przekroczeniu opisanych obrotów znów powtórka. Dodam ze gdy zabawa jest przednia i wskazówka obrotomierza blisko końca i spada do 5 tys a później znów do góry to pojawią się mała przydławka ale bez problemu można kręcić dalej. Świece nowe irydowe miesiąc temu , filtr powietrza również. Dziś nowy filtr paliwa. Przy jeździ do 5 tys nic się nie dzieje , silnik pracuje rowno , trzyma obroty wszystko działa jak należy. Pytanie brzmi ? pompa się kończy czy może cos innego. Dzięki za odpowiedzi. LWG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam zastany TPS. Wykręć go i sprawdź czy jak płaskim śrubokrętem przekręcasz potencjometrem wewnątrz, to czy sprężyna bez oporu cofa go od razu do pozycji wyjściowej, czy jednak wraca powoli i z oporem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdzę jutro, dziś niestety mnie nie ma i nie mam jak. Dodam ze to nie stało się od razu , wcześniej też potrafiła przygasnąc np po ostrej jeździe i zejściu bez gazu na biegu jałowym ale bardzo żadko. Z czasem się pogorszyło a teraz pomimo tyłu wymian to przesada. A i dodam ze wcześniej jeździłem właśnie w granicach 5-6 k obrotów. Ale ewentualne inne pomysły miłe widziane. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawdziłem czujnik. Żeby cofnoł się po przekręceniu śrubokrętem to rtlko sen. A oozatym jest tak wyrobiony ze śrubokrętem ciężko było znaleźć miejsce w którym można nim zrobić chociaż ruch. Mam pytanko czy ten czujnik pasowałby od 750 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2021 o 10:20, Lybcia221188 napisał:

. Świece nowe irydowe miesiąc temu , filtr powietrza również. Dziś nowy filtr paliwa.

po wymianie filtru moze sada lambda gupiec to taki czujnik analizujacy spaliny w rurze i ona dobiera ilosc mieszanki paliwowo powietrznej jak zgupiala to bycmoze nie daje wogle paliwa i silnik gasnie sprubuj moze wgrac nowe mapy wtrysku i wtedy moze sie cos poprawi

Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałem", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku". source: temysli.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...