Skocz do zawartości

Dokumenty pojazdu w UE i poza


marloo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Planuję  wjazd na Węgry, Rumunie Turcję motocyklem zarejestrowanym na Spółkę.
Czy z Waszego doświadczenie potrzebne są jakieś dodatkowe dokumenty pojazdu, oprócz zielonej karty i dowodu? Np. dokument wypożyczenia, udostępnienia. Inne są dane w dowodzie rejestracyjnym i inne w paszporcie. Jak to wygląda w praktyce?
pozdrawiam,
Marcin
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno trzeba mieć 

 

https://www.pzmtravel.com.pl/pzminfo/upowaznienie,do,podrozowania,pozyczonym,pojazdem,,lub,przyczepa,,278.html

 

Ja bylem niedawno w Albanii autem zarejestrowanym na inną osobę i miałem upoważnienie po angielsku wydrukowane z neta, nie to z PZMu. Nikt nie sprawdzał. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upoważnienie osoby decydującej, np Prezesa Zarządu spółki czy jakiegoś dyrektora floty, co do okoliczności, sposobu i zakresu korzystania z majątku firmy. Jeżeli pojazd jest leasingowany a planujesz Turcję powinieneś mieć notarialnie potwierdzoną, pisemną zgodę właściciela, (czyli leasingu) która będzie przetłumaczona przez przysięgłego tłumacza na język turecki. Dodatkowo dokument ten musi być potwierdzony przez Ambasadę Turcji w Warszawie.

Obstawiam że w 99% przypadków nikt nawet nie zapyta o w/w ale ten 1% może sprawić że albo cię zawrócą z granicy albo będziesz miał spore problemy potem - bo pamiętaj że tą granicę będziesz przekraczał i w drodze powrotnej.

Jeżeli pojazd leasingowany to i ubezpieczony: polecam skontaktować się z Ubezpieczalnią i powiadomić pisemnie o takim fakcie żeby nie było przykrych niespodzianej natury prawnej w razie gdyby coś... z resztą i tak musisz bo na Turcję wymagana jest Zielona Karta (albo ubezpieczenie graniczne u nich wykupowane)

 

Edytowane przez Piasek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki. Moto nie jest w leasingu, tylko jest zarejestrowany na spółkę, której ja jestem właścicielem. Druknę KRS z moim nazwiskiem, napiszę upoważnienie sam sobie i tak to chyba zostawię. Najwyżej na dłużej zostanę w Rumunii. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...