Skocz do zawartości

Przedłużająca się naprawa gwarancyjna co robić ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W lipcu 2019 roku kupiłem motorower romet ogar 202Fi. Wszystko hulało gładko był serwisowany. Zaczął gasnąć i nie odpalał więc zawiozłem go do serwisu naprawiono to szybko ale  nie wpisano tego do książki serwisowej ani nie dostałem pokwitowania na to że zostało to zrobione głupio zrobiłem bo przymrużyłem na to oko. Teraz zaczął mi rozładowywać akumulator i przestały świecić światła więc znowu zawiozłem go w maju  do serwisu obok miejsca gdzie go kupiłem cierpliwie czekałem minęły 2 tygodnie więc dzwoniłem do nich i jeździłem ale oni mi wciskają kit że nie ma regulatora napięcia do niego i nic nie mogą zrobić a motorower stoi już kolejny miesiąc co mam robić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprecyzuj co oznacza "serwis obok miejsca gdzie kupiłeś". tzn. wyjaśnij, dlaczego nie oddałeś na naprawę gwarancyjną do salonu sprzedaży?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że "serwis obok miejsca, gdzie kupiłem", to serwis przysalonowy, czyli autoryzowany.

Przeczytaj warunki gwarancji (ile czasu mają na naprawę). Nie mogą go trzymać w nieskończoność, bo jeśli motoroweru z jakiegoś powodu nie ma możliwości naprawić, przysługuje Ci wymiana na inny, sprawny. Zakładając, że Ty też warunki spełniłeś, robiąc wymagane, okresowe przeglądy. A brak wpisu za poprzednią naprawę gwarancyjną raczej znaczenia w tej sytuacji mieć nie będzie. Niestety, jeśli serwis będzie ciągnął gumę, pozostaje Ci sądowe dochodzenie praw, czyli "jestem w czarnej dupie". Zorientuj się, jak w Twoim mieście funkcjonuje Rzecznik Praw Konsumenta.

To, że nie ma do niego regulatora napięcia, to wcale nie musi być kit. Tylko smutna, chińska rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grizzli napisał:

To, że nie ma do niego regulatora napięcia, to wcale nie musi być kit. Tylko smutna, chińska rzeczywistość.

eee w chińszczyżnie ogrom części jest zamienna , trudniej teraz o części do poloneza niż czegokolwiek chińskiego jeśli chodzi o motoryzację

generalnie w gwarancji będzie zapis ile mogą trzymać ale jak trzymają dłużej tylko , sądy , prawniki itp a prawdopodobnie skończy się tak że jak im założysz sprawę to oni ci go oddadzą byle jak naprawionego żeby zakończyć proces ..........potem jak ci się znowu zepsuje to namierz tylko inny serwis 😄

 

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jeszua napisał:

sprecyzuj co oznacza "serwis obok miejsca gdzie kupiłeś". tzn. wyjaśnij, dlaczego nie oddałeś na naprawę gwarancyjną do salonu sprzedaży?

jsz

To znaczy że obok salonu znajduje się serwis zajmujący sie naprawami gwarancyjnymi motocykli zakupionych w tym salonie 

4 godziny temu, michoa napisał:

eee w chińszczyżnie ogrom części jest zamienna , trudniej teraz o części do poloneza niż czegokolwiek chińskiego jeśli chodzi o motoryzację

 

 

 

Tak ale część nie może być zamienna i musi przyjść z siedziby rometa a przychodziła już pare razy ale z tego co mi powiedzieli to że nie pasuje lub przychodzi od jakiegoś quada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, michoa napisał:

eee w chińszczyżnie ogrom części jest zamienna , trudniej teraz o części do poloneza niż czegokolwiek chińskiego jeśli chodzi o motoryzację

jedyny problem polega na tym że mimo że każdy wie że (przykładowo) część firmy xxxxx o numerze 84745638475456383) jest taka sama jak firmy yyy o numerze 0384674564895904473 jest identyczna to w serwisie gwarancyjnym ma być założone tylko firmy xxxxx o numerze 84745638475456383 i żadna inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kiler napisał:

jedyny problem polega na tym że mimo że każdy wie że (przykładowo) część firmy xxxxx o numerze 84745638475456383) jest taka sama jak firmy yyy o numerze 0384674564895904473 jest identyczna to w serwisie gwarancyjnym ma być założone tylko firmy xxxxx o numerze 84745638475456383 i żadna inna

Dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Anonim45 said:

To znaczy że obok salonu znajduje się serwis zajmujący sie naprawami gwarancyjnymi motocykli zakupionych w tym salonie 

z punktu widzenia prawnego istotne jest, czy to ta sama firma, ew. (chyba) czy w zakresie napraw reprezentuje gwaranta, a nie czy jest obok. jeśli - nawet za skierowaniem czy poradą sprzedawcy - poszedłeś naprawiać do nieautoryzowanego punktu, to nie jest to naprawa gwarancyjna i automatycznie nie przysługują Ci z tego tytułu żadne uprawnienia. a np. limit czasu naprawy jest wpisany właśnie w uprawnienia gwarancyjne. więc sprawdź z łaski swojej, jeśli oczekujesz porady w tym zakresie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...