Jump to content

Surowe Kary Za Grzechy Na Drodze

Damian85
 Share

Recommended Posts

2 godziny temu, jonaszko napisał:

Ha, ha, ha, rozbawiłeś mnie do łez. Pracownik, zatrudniony na etacie, płaci za przedsiębiorców. 🤣 No to zobaczmy. Pracownik, nawet jak nic przez cały miesiąc, będzie tylko pierdział w stołek, to i tak pensje dostanie. Nawet zus zapłaci pracodawca. Jak pójdzie na urlop, to też kasę dostanie. Zus, też pracodawca zapłaci a pracownik dostanie z góry ustaloną kasę. Mały, zwłaszcza prowadzący jednoosobowo działalność przedsiębiorca, nie dostanie nic, jak nic nie zrobi. Zus, musi zapłacić. Pójdzie na urlop, nie zarobi nic, zus musi zapłacić. Jeżeli jeszcze jego wynagrodzenie zależy od prowizji, to już masakra.

Nie chcę Cię obrażać ale to co piszesz ... samo się komentuje.
Może kolejny raz Ci narysuję. Pracodawca płaci za pracę. Płaci tyle ile może, ile chce, tyle ile rynek wskazuje, tak aby mu się opłacało. Za pracę wykonaną przez pracownika. Z tego wynagrodzenia za pracę, trzeba odprowadzić proporcjonalnie potężne siano. I nie jest ważne, że ktoś Ci makaraon na uszy nawinał (tak nazwał), że cześć z tej kasy płaci pracodawca a część pracownik. Po prostu całość danin to jest koszt pracy. Pracy pracownika.
Przykładowo jeżeli pracodawca skalkulował, że pracownik może go kosztować 5kzł/miesiąc to faktycznie pracownik dostaje za tak skalkulowaną pracę 3013zł. 
Urlop? No kurła przecież to też jest z góry skalkulowane przez pracodawcę. Wiadomo ile jest dni pracujących i ile z tych dni pracujących pracownik jest na urlopie. No chyba, że pracodawca debil - może nie wiedzieć 😄. L4? to też pracodawca sobie statystycznie kalkuluje. No chyba, że jak wcześniej - debil.
Wracając do kosztów pracy - określenie, że pracodawca dodatkowo coś płaci jest dla ... debili. Tych samych, którzy twierdzą, że dodatkowe opodatkowanie czegokolwiek (modne ostatnio opłaty a nie podatki :D) dotyczy przedsiębiorców a nie klienta końcowego. VAT wg Ciebie też może płaci przedsiębiorca bo on fizycznie go rozlicza z fiskusem?

3 godziny temu, konrad1f napisał:

aaa czyli ból dupy, że innych teraz stać na chociaż część tego co potrzebują

jak już pisałem - płacę podatki również na Ciebie. na dofinansowania przedsiębiorców, na ich zusy itp. i to jest dla mnie jeszcze większa patola niż promil wydatków z pincetplus dla niepracujących alkoholików.

aby zobrazować proporcje pracujących do niepracujących wrzuć lepiej przedział wieku od 0 do 100lat. może jeszcze bardziej się podniecisz

Ból dupy to raczej przebija ze wszystkiego co piszesz...frustracja najwyraźniej Ci nie pozwala spokojnie żyć, cóż może warto wybrać sie do psychologa, zamiast robić psychodramę na forum motocyklistów ? Rozumiem, że płacisz dziesiątki milionów pln rocznie podatków, tak żeby dla wszystkich starczyło, dla przedsiębiorców, upadającego ZUS-u, na szkoły, szpitale, żłobki i przedszkola...

A tak poważnie, to wg tego co piszesz to w życiu poza włosami nic Ci nie wyszło, coż, pozostaje współczuć i trzymać kciuki za to, że może bedzie lepiej. A jak nie podoba Ci się kapitalizm to na pewno w Korei Pln przyjmą Cię z otwartymi ramionami (tyle że zapewne w obozie reedukacyjnym)

download.png

nie wiem czy rozumiesz. ale tak ... właśnie tacy jak ja płacą największe podatki. i owszem - pewne rzeczy bolą. ale spokojnie, dziękuję za troskę - jakoś sobie daję radę 😉

co do "dramy" i frustracji - spójrz na swoje posty o finansowaniu "patologii" i obiektywnie oceń (chociaż spróbuj) stopień pogardy, którą darzysz innych 😉

Edited by konrad1f

W dniu 28.07.2021 o 22:34, Agnes85 napisał:

Konfiskata pojazdu za jazdę po pijaku powinna być wprowadzona, dożywotnia renta w tym przypadku również ale co w sytuacji gdy podróżujesz nie swoim autem?

Nietoleruje jazdy po pijaku czy innych używkach.

Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !

To moze zaproponuj co zrobisz w przypadku, gdy prowazadzy nie jest wlascicielem pojazdu ktory prowadzi.

opcja A - wlascicielem jest bank

opcja B towarzystwo leasingowe

opcja C inna osoba 

W dniu 29.07.2021 o 11:51, konrad1f napisał:

ale co przesada? co jest złego w prowadzeniu auta/moto po dwóch piwkach (oprócz niestety! niezgodności z obecnym stanem prawnym)?

Tyle tych uprawnien narobiles a do prostych badan naukowych nie doszedles.

Zainteresuj sie, odjakiego stezenia alkoholu we krwi zaczynaja sie worganizmie zmiany, to sporo wyjasnia a co wazniejsze pozwala zrozumiec. W Niemczech kiedys moglem jezdzic z 0,8 promila ale po reformie podparta wynikami badan naukowo medfycznych zpstalo to zmienione wlasnie do 0,5 promila bez wykonania bledu w sztuce prowadzenia.

🙂

37 minut temu, konrad1f napisał:

nie wiem czy rozumiesz. ale tak ... właśnie tacy jak ja płacą największe podatki. i owszem - pewne rzeczy bolą. ale spokojnie, dziękuję za troskę - jakoś sobie daję radę 😉

co do "dramy" i frustracji - spójrz na swoje posty o finansowaniu "patologii" i obiektywnie oceń (chociaż spróbuj) stopień pogardy, którą darzysz innych 😉

Czyli teraz mamy licytację kto płaci wyższe podatki ? no super, ide po popcorn i bedę kibicował...

A co do finansowania patologii - nie ma tu żadnej pogardy, jest proste i chłodne opisywanie faktów z jakimi miałem i czasem mam do czynienia, dlatego nie widzę tutaj żadnego powodu do nadinterpretacji tego co napisałem. 

Jeśli jeszcze tego nie wiesz to Ci wyjaśnię - głosy oddawane przez patologię niestety ważą tyle samo co głosy oddawane przez zaharowanego hutnika czy nauczyciela, ale w przeciwieństwie do nich patologia dostaje hajs od aktualnego rzadu za to tylko, żeby głoswali na pislam. Oczywiście cały socjal jest finansowany przez podatników, którzy chcac nie chcąc utrzymują pasożytów, nie wnoszących nic konstruktywnego do społeczeństwa. Mówię o ludziach, którzy maja w dupie szukanie pracy, aktywizację zawodową, kursy prowadzone przez Urzedy Pracy itd, po co im to skoro maja 500+ oraz całą masę innych finansowych wsparć od państwa? 

Edited by Hero

download.png

38 minut temu, ks-rider napisał:

To moze zaproponuj co zrobisz w przypadku, gdy prowazadzy nie jest wlascicielem pojazdu ktory prowadzi. 

opcja A - wlascicielem jest bank

opcja B towarzystwo leasingowe

opcja C inna osoba 

a co zrobi np właściciel firmy  którego pracownik w trasie się napił (na bazie fakt - można mieć alkomat i takiego nie wypuścić)  i mu za to zabrali to naczepę czy np nowiutką koparkę ?

Godzinę temu, Hero napisał:

Czyli teraz mamy licytację kto płaci wyższe podatki ? no super, ide po popcorn i bedę kibicował...

A co do finansowania patologii - nie ma tu żadnej pogardy, jest proste i chłodne opisywanie faktów z jakimi miałem i czasem mam do czynienia, dlatego nie widzę tutaj żadnego powodu do nadinterpretacji tego co napisałem. 

Jeśli jeszcze tego nie wiesz to Ci wyjaśnię - głosy oddawane przez patologię niestety ważą tyle samo co głosy oddawane przez zaharowanego hutnika czy nauczyciela, ale w przeciwieństwie do nich patologia dostaje hajs od aktualnego rzadu za to tylko, żeby głoswali na pislam. Oczywiście cały socjal jest finansowany przez podatników, którzy chcac nie chcąc utrzymują pasożytów, nie wnoszących nic konstruktywnego do społeczeństwa. Mówię o ludziach, którzy maja w dupie szukanie pracy, aktywizację zawodową, kursy prowadzone przez Urzedy Pracy itd, po co im to skoro maja 500+ oraz całą masę innych finansowych wsparć od państwa? 

to, że z czymś miałeś do czynienia nie oznacza, że to jest obraz całości

poraz wtóry powtarzam Ci, że to co nazwyasz patologią to totalny margines. to nie jest 10% ani nawet 5% społeczeństwa. to właśnie zaharowany hutnik wybrał tą władzę. i po raz wtóry powtarzam - kierujesz swoją agresję nie w tym kierunku gdzie trzeba. najwięcej wałków na największe siano nie jest wśród patologii tylko na "górze" władzy i finansjery. kolejna sprawa - ciekawym jest, że jeżeli "przedsiębiorca" optymalizuje wydatki, optymalizuje podatki, korzysta z luk prawnych i podatkowych, korzysta z dofinansowań, aby zachowac w portfelu więcej kasy to jest bohaterem. ale jeśli to samo robi wielodzietne gospodarstwo domowe to jest to patologia :D

59 minut temu, ernestZL napisał:

Hero czy Ty czasem nie jesteś jakąś rodziną Jeszuy? Uaktywniłeś się w dziwnym momencie i używasz słów zarezerwowanych tylko dla niego 🙂

Taaa, od 2003 nim jestem, LOL, co za głupie pomysły masz ? Używam słów zarezerwowanych dla j. polskiego, tak sie dziwnie składa, że to mój ojczysty język...

Widzę że tutaj juz można zrobic teorię spiskową ze wszystkiego 🙂 🙂 🙂 

Ernest, zmień te leki, które bierzesz na słabsze albo bierz połowę 😛 

download.png

10 godzin temu, ernestZL napisał:

Następny przepis.  Każdy gnojek do 45 roku życia pracujący w IT musi oddać 70% zarobków na partię matkę. Ja bym to poparł. To logiczny pomysł. 

Mnie to rozwala jak ludzie dobrowolnie przyjmują nakładanie na nich samych takie baty.

Czy nie uważasz, że porównanie mandatu (czyli popełnienie wykroczenia lub przestępstwa - bo jazda po pijaku go przestępstwo) do podniesienia podatków to nie jest zbyt błyskotliwy pomysł? : )

5 godzin temu, Hero napisał:

Hero, przeca u władzy są czerwoni, socjaliści. W UE także siedzą czerwoni - to oczywiste, że będą pracować nad zrównaniem wszystkich.

Edited by Damian85

Heh, ironia losu polega na tym, że u nas nominalnie mamy prawicę u władzy ale jest ona czerwieńsza od PPR 😛 zatem tak naprawdę szkoda sobie strzępić nerwów i języka na opisywanie tych "niuansów". Moją opinię znajdziesz w mojej sygnaturce 😛

• Thanks! 1

download.png

15 godzin temu, kiler napisał:

a co zrobi np właściciel firmy  którego pracownik w trasie się napił (na bazie fakt - można mieć alkomat i takiego nie wypuścić)  i mu za to zabrali to naczepę czy np nowiutką koparkę ?

Kiler, ale to niemnie pytaj !Ale przyklad naprawde dobry !

🙂

8 godzin temu, Hero napisał:

Heh, ironia losu polega na tym, że u nas nominalnie mamy prawicę u władzy ale jest ona czerwieńsza od PPR 😛 zatem tak naprawdę szkoda sobie strzępić nerwów i języka na opisywanie tych "niuansów". Moją opinię znajdziesz w mojej sygnaturce 😛

Generalnie wejście miałeś chu*owe, ale za ten post i sygnaturkę masz u mnie piwo.

36 minut temu, ks-rider napisał:

Kiler, ale to niemnie pytaj !Ale przyklad naprawde dobry !

🙂

Przecież przy stwierdzeniu o konfiskacie napisałam, co w przypadku jazdy nie swoim autem ale co tam lepiej drążyc. Tak jak sytuacja jazdy autem firmowym jest możliwa (gratuluję odwagi) tak nikt normalny CHYBA nie dałby swojego auta komuś pod wpływem. 

Czekasz na jeden/dwa duże wypadki z pijanymi, wykorzystujesz nastrój społeczny i przy okazji walisz 1500zł za 30km/h więcej 🙂 drogówka u mnie przestanie kupować bloki w nowym budownictwie a pójdzie w większe chałupy. No ktoś ten covid musi spłacić. Te miliardy na durne testy. Lekarzy trzeba będzie zaraz opłacić. 

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!