Jump to content

Surowe Kary Za Grzechy Na Drodze

Damian85
 Share

Recommended Posts

Już widzę jak najebany do nieprzytomności Józek beneficjent programów socjalnych gratem za 500zł powoduje wypadek i ma płacić rentę i jego szydercze teksty typu żeby się komornik ustawił w kolejce bo on nic nie ma a rządowe pińcet i inne są nie do ruszenia i dalej baluje i jeżdzi po flaszeczkę bo co mi zabiorą hehehe lub ta sama sytuacja jeśli chodzi o mandaty....a normalny człowiek jadąc za szybko odrobinę będzie w dupie jak zwykle bo maja mu co zabrać jak zwykle patusy będą się śmiać i będzie po staremu och brak słów....

• Thanks! 1

Nie za "grzechy", bo wykrywalność innych zdarzeń się nie poprawi, tylko za "prędkość", bo cała reszta jest "za trudna" żeby ją egzekwować.

Z zabierania pojazdów już się wycofali, bo suweren by się mógł obrazić. Taką to mamy rzeczywistość. Zresztą jak się popatrzy w statystyki wypadków to można zobaczyć, że sprawców po procentach (i to nie bardzo wiadomo po jakich, bo nie ma takich statystyk) było tylko 6% ogółu więc stawianie tez jak to będzie bezpiecznie to już demagogia.

Edited by baart

W 2020 było 23540 wypadków, z czego 2540 brały udział osoby pod wpływem (co nie znaczy że alkohol był przyczyną, ale to jest na dłuższą dyskusję). W przyczynach dominują (i to tak srogo) nieustąpienie pierwszeństwa wraz z trochę już mitycznym niedostosowaniem prędkości do warunków. Wypadków w których to kierujący pojazdem był na bani było nieco ponad 1500.

Nieustąpienie pieszemu na przejściu 2318, a niezachowanie bezpiecznej odległości 1535.

Chodzi o wypadki ogółem.

Edited by Bimbak
  • Thanks! 1

Łejery... od dawna wiadomo, że wszystko po to by budżet się zgadzał, co nie zmienia faktu iż osobiście jestem za wyższymi karami dla osób jadącymi pod wpływem ( czy zabiły 1 osobę na rok czy 100). Uważam, że jest tyle nieszczęśliwych sytuacji w życiu (wypadek, choroba itd) na które wpływu nie mamy to dlaczego dokładać kolejne.

obecny "rząd" dał patologii 500+, a ta z ekstazą zaklaskała w łapki i ruszyła w jeszcze większe tany bo hajs za darmo się dostaje, a podatnicy (czyli frajerzy w tym kontekście) składają sie na tą nieustającą imprezę. Przecież taki menel do pracy nie pójdzie bo po pierwsze nie ma kiedy wytrzeźwieć a po drugie to po co ma pracowac jak ma 5-6 dzieciaków za które dostaje pogłówne? 

Moim zdaniem, warto by jazdę po pijanemu powiązać z zawieszeniem świadczeń socjalnych na jakiś okres czasu, wtedy dopiero byłaby odczuwalna reakcja takich patusów. Zabieranie im jakichs smieci na kołach, często bez OC itd, nie ma najmniejszego sensu.

• Thanks! 1
  • Confused 1

download.png

8 minut temu, Hero napisał:

Moim zdaniem, warto by jazdę po pijanemu powiązać z zawieszeniem świadczeń socjalnych na jakiś okres czasu, wtedy dopiero byłaby odczuwalna reakcja takich patusów. Zabieranie im jakichs smieci na kołach, często bez OC itd, nie ma najmniejszego sensu.

To jest niezła myśl 

1 godzinę temu, Bimbak napisał:

W 2020 było 23540 wypadków, z czego 2540 brały udział osoby pod wpływem (co nie znaczy że alkohol był przyczyną, ale to jest na dłuższą dyskusję). W przyczynach dominują (i to tak srogo) nieustąpienie pierwszeństwa wraz z trochę już mitycznym niedostosowaniem prędkości do warunków. Wypadków w których to kierujący pojazdem był na bani było nieco ponad 1500.

Nieustąpienie pieszemu na przejściu 2318, a niezachowanie bezpiecznej odległości 1535.

Chodzi o wypadki ogółem.

ale Ci na bani również albo zazwyczaj nie ustąpili albo mitycznie nie dostosowali prędkości. i niekoniecznie skutek byłby inny gdyby byli 100% trzeźwi. oczywiście gdy ktoś jest najebany jak szpadel, nic nie widzi i nie potrafi zachować pożądanego kierunku jazdy to ryzyko rozwalenia się/kogoś jest spore. ale nie mówię o dwóch promilach.

poza tym widzę, że ludzie nie są zupełnie świadomi ilu ludzi jeździ bądź pod lekkim wpływem, bądź będąc po prostu najebanymi. i im się udaje nie spowodować wypadku ani być złapanym.

31 minut temu, Hero napisał:

obecny "rząd" dał patologii 500+, a ta z ekstazą zaklaskała w łapki i ruszyła w jeszcze większe tany bo hajs za darmo się dostaje, a podatnicy (czyli frajerzy w tym kontekście) składają sie na tą nieustającą imprezę. Przecież taki menel do pracy nie pójdzie bo po pierwsze nie ma kiedy wytrzeźwieć a po drugie to po co ma pracowac jak ma 5-6 dzieciaków za które dostaje pogłówne? 

kolejny "aspirujący" do klasy średniej mający ból dupy o drobne. znasz tych ludzi? znasz tych "patusów"?. a może się z tej patologii wywodzisz? wszyscy opowiadają o patologii biorącej kasę gdy sami przyklejają ją bez szemrania mimo bycia "przeciwnym rozdawnictwu".

Bo statystyki są zero-jedynkowe. Złapany pod wpływem albo trzeźwy. A ja chętnie zobaczylbym rozkład - ilu konkretnie z jakim stężeniem wpada. Ilu jest takich legalnych, do 0.2 promila ale niezerowych. A ilu zerowych. Powiedzmy na milion skontrolowanych.

32 minuty temu, konrad1f napisał:

kolejny "aspirujący" do klasy średniej mający ból dupy o drobne. znasz tych ludzi? znasz tych "patusów"?. a może się z tej patologii wywodzisz? wszyscy opowiadają o patologii biorącej kasę gdy sami przyklejają ją bez szemrania mimo bycia "przeciwnym rozdawnictwu".

Idąc tokiem Twojego myslenia to mogę napisać kolejny wyznawca jedynej i słusznej partii...

i odpowiadając na pytanie tak znam całe mnóstwo takiej patologii i jest tak jak pisze kolega Hero niestety i nie nie biorę nic od tego chorego państwa jestem tym co dokłada do tego pojebanego pomysłu żeby patusom żyło się lepiej kolejny raz powtarzam niech dają na dzieci ale tym co dają coś od siebie np.pracują a nie wiecznie balują i klepią dzieci...i nie są to drobne dla mnie niestety a w "klasie średniej" według naszego nierządu i chyba Ciebie to już dawno jestem ale nie bój nic niedługo bedziecie mogli mnie i nie tylko w majestacie nowego tfu ładu rozkułaczyć....

Edited by farmi

statystycznie - powiedz mi ilu jest tych rodzin przez Was nazwanych patologicznymi, gdzie ani jedno z rodziców nie pracuje (chociażby na czarno). ile ich jest w stosunku do rodzin ogółem pobierających świadczenie? wyobraź sobie, że ja również się do tego dokładam (i proporcjonalnie dokładam się chyba najbardziej jako pracujący na etacie, rozliczający się sam, nie korzystam z żadnych ulg ani dopłat). i w ogóle nie boli mnie, że ta jak to określiłeś "patologia" bierze te drobne. bo w skali całego "programu", beneficjentami są w głównej mierze statystyczne rodziny - również "klasa średnia", która najbardziej płacze i ma największy ból dupy a w zasadzie wychodzi na tym najlepiej.

poza tym jak chcesz podyskutować o "patologii 500+" to są od tego inne tematy

a kolega Hero oczywiście spierdolił kolejny temat swoimi wysrywami

powiedzcie mi - może bardziej adekwatnie do tego tematu - czym się różni najebany ojciec z patologicznej rodziny zabijający Wasze dziecko na przejściu dla pieszych jadać rozjebanym passeratti od najebanego Durczoka, Hajty czy innego Najsztuba w drogiej furze. otóż tym , że "patus" pójdzie siedzieć a pozostali wymienieni zrobią z Waszego dzieciaka w sądzie winnego. To jest właśnie patologia i pierdoły, które tu wypisujecie.

• Thanks! 4

39 minut temu, konrad1f napisał:

aaa - weźmy jeszcze pod uwagę to, że niektórych osobników pod wpływem wrabia się w sprawstwo ponieważ ... są pod wpływem 😉

Nie jestem teraz pewien, ale z tego co pamiętam, policyjne statystyki takiego sprawstwa wtórnego - spowodowanego przez alkohol - nie uwzględniają, tzn  jest tak jak w podanych statystykach że w 2020 r. z 2540 wypadków z udziałem ludzi pod wpływem, sprawców pod wpływem było trochę ponad 1500.

1 godzinę temu, konrad1f napisał:

Ja nie muszę nigdzie aspirować, mam od lat swoja firmę, stać mnie na wszystko czego potrzebuje, a że nie mam pokręconych wymagań to nadal będzi mnie stać.

Natomiast nie podoba mi się to, że płacąc coraz wyższe podatki utrzymuję bandę pasożytów, którzy nic nie wnoszą do wspólnego dobra społecznego poza niebeskimi kartami i częstymi wizytami członków rodziny na Sor-ach w wyniku zatruć alkoholowych, pobić, czy usiłowań zabójstw. 

Pod koniec studiów i przez jakiś czas później wielokrotnie towarzyszyłem kuratorom i komornikom i z pewnością widziałem i wiem wiecej o patologiach, niż Tobie kiedykolwiek uda się dowiedzieć zza bezpiecznego biureczka z klawiaturą. Gdybyś coś wiedział, to byś nie pisał takich bzdur.

A to ku zobrazowaniu jak się mają proporcje pracujących i pasozytujących :

https://biznes.interia.pl/praca/news-na-1000-polakow-przypada-819-osob-ktore-nie-pracuja,nId,5367852

Edited by Hero

download.png

Ja uważam, że właśnie jak ma się powyżej tej 3 dzieci to najzwyczajniej w świecie bardziej opłacalne jest siedzenie w domu z dziećmi niż oddanie je do płatnego żłobka czy przedszkola, dojdzie dojazd do pracy (koszt) dotyczy to sytuacji tylko gdy nie mamy z kim dzieci zostawić no i oczywiście jeśli zarabiasz sporo. 3x1200zł opieka to masz 3600tyś.zł miesięcznie a daj jeszcze dziecko na jakieś dodatkowe zajęcia...dla mnie to kalkulacja. Płatne przedszkole bo nie myśl sobie, że tak łatwo w normalnej rodzinie zapisać dziecko do przedszkola, brak miejsc.

W dniu 30.07.2021 o 07:50, baart napisał:

Z zabierania pojazdów już się wycofali, bo suweren by się mógł obrazić.

Według ostatnich informacji, to będą też zabierać auta, tylko mają to wdrożyć ciut później. Najpierw będą zmiany z wysokimi mandatami, większą liczbą punktów karnych, zlikwidowaniem kursów gdzie można "kasować" punkty + kasacja punktów dopiero po 2 latach itd.

Myślę, że to jakiś wpływ będzie miało na ludzi. Jak mały, pryszczaty skurwysynek jadący starym gruzem dostanie mandat na 4-5 tysiaków, to się później 2 razy zastanowi "czy warto".

W końcu Polacy w Niemczech z jakiegoś powodu jeżdżą przepisowo - setki/tysiące euro kar działają na nich bardzo uspokajająco. To samo będzie w Polszy, gdy zaczną się sypać większe mandaty, bo obecny limit to jest śmich na sali, na to stać każdego pryszczatego skurwysynka w gruzie.

25 minut temu, Damian85 napisał:

Według ostatnich informacji, to będą też zabierać auta, tylko mają to wdrożyć ciut później. Najpierw będą zmiany z wysokimi mandatami, większą liczbą punktów karnych, zlikwidowaniem kursów gdzie można "kasować" punkty + kasacja punktów dopiero po 2 latach itd.

Myślę, że to jakiś wpływ będzie miało na ludzi. Jak mały, pryszczaty skurwysynek jadący starym gruzem dostanie mandat na 4-5 tysiaków, to się później 2 razy zastanowi "czy warto".

W końcu Polacy w Niemczech z jakiegoś powodu jeżdżą przepisowo - setki/tysiące euro kar działają na nich bardzo uspokajająco. To samo będzie w Polszy, gdy zaczną się sypać większe mandaty, bo obecny limit to jest śmich na sali, na to stać każdego pryszczatego skurwysynka w gruzie.

za to "pryszczate skurwesynki" robiące w IT dalej będą zapie**alać 😄

W dniu 30.07.2021 o 14:05, Hero napisał:

Ja nie muszę nigdzie aspirować, mam od lat swoja firmę, stać mnie na wszystko czego potrzebuje, a że nie mam pokręconych wymagań to nadal będzi mnie stać.

Natomiast nie podoba mi się to, że płacąc coraz wyższe podatki utrzymuję bandę pasożytów, którzy nic nie wnoszą do wspólnego dobra społecznego poza niebeskimi kartami i częstymi wizytami członków rodziny na Sor-ach w wyniku zatruć alkoholowych, pobić, czy usiłowań zabójstw. 

Pod koniec studiów i przez jakiś czas później wielokrotnie towarzyszyłem kuratorom i komornikom i z pewnością widziałem i wiem wiecej o patologiach, niż Tobie kiedykolwiek uda się dowiedzieć zza bezpiecznego biureczka z klawiaturą. Gdybyś coś wiedział, to byś nie pisał takich bzdur.

A to ku zobrazowaniu jak się mają proporcje pracujących i pasozytujących :

https://biznes.interia.pl/praca/news-na-1000-polakow-przypada-819-osob-ktore-nie-pracuja,nId,5367852

aaa czyli ból dupy, że innych teraz stać na chociaż część tego co potrzebują

jak już pisałem - płacę podatki również na Ciebie. na dofinansowania przedsiębiorców, na ich zusy itp. i to jest dla mnie jeszcze większa patola niż promil wydatków z pincetplus dla niepracujących alkoholików.

aby zobrazować proporcje pracujących do niepracujących wrzuć lepiej przedział wieku od 0 do 100lat. może jeszcze bardziej się podniecisz

Następny przepis.  Każdy gnojek do 45 roku życia pracujący w IT musi oddać 70% zarobków na partię matkę. Ja bym to poparł. To logiczny pomysł. 

Mnie to rozwala jak ludzie dobrowolnie przyjmują nakładanie na nich samych takie baty. I nie rozumieją że jeżeli władza raz coś zabierze to nigdy nie odda. A brak sprzeciwu jest zachętą do dalszej zabawy. Kręci jeden z drugim bat na własny tyłek i jeszcze dumny jest 🙂

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

11 minut temu, ernestZL napisał:

Następny przepis.  Każdy gnojek do 45 roku życia pracujący w IT musi oddać 70% zarobków na partię matkę. Ja bym to poparł. To logiczny pomysł. 

Mnie to rozwala jak ludzie dobrowolnie przyjmują nakładanie na nich samych takie baty. I nie rozumieją że jeżeli władza raz coś zabierze to nigdy nie odda. A brak sprzeciwu jest zachętą do dalszej zabawy. Kręci jeden z drugim bat na własny tyłek i jeszcze dumny jest 🙂

nowoczesne, "bezpieczne", ekologiczne społeczeństwo 😢