Jump to content

Surowe Kary Za Grzechy Na Drodze

Damian85
 Share

Recommended Posts

1 godzinę temu, michoa napisał:

chciałbym zobaczyć u was na autostradzie w czasie ulewnego deszczu , śnieżycy albo serio cięzkich warunków jak jedziecie 120 😄 

są dni że na autostradzie 40km/h to jest optymalna prędkość serio.........

ja w zeszłym roku 2 razy to przerobiłem -raz śnieżyca i oblodzenie i jadąc kaczką po autostradzie koło częstochowy 50km/h prawym pasem byłem na niej najszybszym pojazdem , nikt mnie nie wyprzedził przez 10 km a lewy pas był wolny , ale było bialusienko , 5 rano , nawet kolein nie było .........

a raz jak truckiem wracałem z mazur z upalania quada i była nawałnica z piorunami i ulewnym deszczem , na autostradzie A2 jechałem 40 i może ze 3 samochody mnie wyprzedziły 😄 wycieraczki na 2 nie ogarniały , nic nie było widać plus mega porwisty wiatr i pioruny.....

Misiek, totalnie pomyliles pojecia !  Mowa o normalnych warunkach atmosferycznych !

W Grudniu wracalem o 22:00 z wiochy oddalonej od mojej o 34 km. Zaczal padac taki sniag, ze jeszcze takiego nie widzialem. Zwykle jade tam 80 km/h tym razem zmniejszylem predkosc do 30 km/h, bo nie bylo widac absolutnie nic ! 

Jezeli warunki atmosferyczne sie pogarszaja, to oczywiscie masz prawo zmniejszec predkosc i absolutnie nikt nie bedzie nikogo zmuszal do utrzymania predkosci jaka przewiduje prawodawca podczas optymalnych warunkow.

Malo tego !  W przypadku mgly i spadku zakresu widocznosci do mniej niz 50 m zasranym obowiazkiem kazdego kierowcy jest zwolnienie do 50 km/h i wlaczenia swiatla przeciwmglowego ( mgielnego - jak to sie kiedys mowilo ).

Malo tego, jezeli wlaczysz w/w swiatlo i jedziesz z wieksza predkoscia niz 50 km/h to pozna z takim kierowca pojechac jak ze stadem dzikich swin !

Przyklad

Mgla z widocznoscia ponizej 50 m, Wlaczasz przeciwmglowe i jedziesz. Po jakims czasie mgla sie rozplywa. Dodajesz wiec gazu ale zapominasz wylaczyc przeciwmglowego. Zostajesz zlapany powiedzmy z predkoscia 120 km/h

W przypadku gdy pani pana polizmeistra nie zrobola mu wieczorem dobrze galy i ma zly humor wylapujesz przekroczenie predkosci o 70 km/h w zwyz. PJ idzie sie kopulowac na conajmniej 3 miechy. Nie wiem jaka kara pieniezna obowiazuje od Stycznia ( nie chce mi sie szukac ) - do konca 2021 r bylo 600 Jurkow.

Jeszcze fajniej jest, gdy trafia na kogos, kto wlasnie zrobil PJ i ma okres probny. NA dziendobry ma seminarium za 500 Jurkow, cofniete PJ i przedluzenie okresu probnego z 2 na 4 lata. Normalnie cod, miod i maliny + orzeszki !  

🙂

2 godziny temu, konrad1f napisał:

nie znam niemieckiego i nie bardzo potrafię poruszać się po niemieckich przepisach dlatego nie jestem w stanie sprawdzić tego bezpośrednio w źródle

w necie znalazłem po polsku np. taki komentarz. czy możesz się do niego odnieść?

obraz.thumb.png.ab487d122214f5227536654f97407a7f.png

czy są jakieś inne przepisy, które regulowały by ogólną prędkość minimalną na autostradzie?

przejrzałem z pomocą translatora § 3 oraz § 18  StVO i nic o minimalnej prędkości na autobahnie nie znalazłem

wnioskuję z tego, że jest podobnie jak w pl tyle, że różnią się prędkości konstrukcyjne pojazdów, które mogą na autostradę wjechać.

z resztą jest jeden przepis w StVO [§ 3 (1)], który np. wymusza mniejszą prędkość, tj. max. 50km/h w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza - widoczności na odległość poniżej 50m na skutek opadów deszczu/śniegu czy mgły, zapewne niezależnie od drogi po której jedziemy. jest tam również napisane, że prędkość należy dostosować w szczególności do drogi, natężenia ruchu, widoczności i warunków pogodowych, a także możliwości osobistych oraz właściwości pojazdu i ładunku.

§ 3 StVO mowi, ze bez wazneggo powodu jazda z mala predkoscia ktora mogla by utrudniac ruch / poruszanie sie innych pojazdow w ruchu publicznym jest zabroniona ! To tak w wolnym tlumaczeniu.

Generalnie chyba nigdzie nie podaje sie predkosci minimalnej poza autostradami i drogami expresowymi czy szybkiego ruchu. 

Podaje tez, ze w warunkach niedostatecznej widocznosci kierujacy jest zobowiazany do zmniejszenia / zredukowania predkosci do takiej aby mogl zatrzymac pojazd w polowie drogi jaka jest widoczna ( chodzi o to aby ruch z naprzeciwka nie wpadl na czolowke ) 

🙂