Jump to content

Surowe Kary Za Grzechy Na Drodze

Damian85
 Share

Recommended Posts

Nie wiesz? Poszukaj na onecie czy interii i zacytuj

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Konrad Ci wytłumaczy. Nie tylko tobie bo jak widać grono eksperckie też za wiele nie wie

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

co do prędkości na ekspresowych i na autostradach - jazda z przepisową prędkością jednak czasem mocno boli. np. dzisiaj ponad 700km S5/A4 z przyczepką 😄

jakie pojazdy mogą jeździć ekspresowymi i autostradami wynika wprost z definicji w ustawie.

prędkości minimalne nie są określone.

już kiedyś (może nawet kilkukrotnie) na forum był opisywany przykład przewożenia na motocyklu dziecka do siódmego roku życia na autostradzie. możesz i wręcz wg przepisów należy utrzymywać prędkość do 40km/h 😉

9 godzin temu, konrad1f napisał:

już kiedyś (może nawet kilkukrotnie) na forum był opisywany przykład przewożenia na motocyklu dziecka do siódmego roku życia na autostradzie. możesz i wręcz wg przepisów należy utrzymywać prędkość do 40km/h

teoretycznie jakby ktoś się bardzo na ciebie uparł i jechał za tobą z 40km z rejestratorem i rejestrował że jedziesz prawym 70 km/h to może i by zrobili ci z tego tą prędkość utrudniająca jazdę innym uczestnikom , ale komu by się chciało ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

W dniu 6.01.2022 o 01:27, konrad1f napisał:

sprawa karania mandatem za brak ważnego badania technicznego. zacząłem drążyć i jakbym miał dejavu - przecież kiedyś już też tego szukałem i pewnie gdzieś tu na forum wrzucałem 😀

jako, że nie ma określonej bezpośrednio kary za niedochowanie obowiązku poddania pojazdu badaniu technicznemu ani w taryfikatorze (rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń), ani w samym kodeksie wykroczeń można za to karać na podstawie Art. 96. § 1. Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.

czyli jak wyżej napisane ( @ernestZL )- nic się nie zmieniło, do 500zł

Art. 96. § 1. W postępowaniu mandatowym można nałożyć grzywnę
w wysokości do 500 zł, a w przypadku, o którym mowa w art. 9 § 1 Kodeksu
wykroczeń – do 1000 zł.

Panie prawnik, zapomniałeś o art 97kw. A to właśnie z niego można karać za brak przeglądu. Następnym razem bardziej się postaraj bo wprowadzasz w  błąd. Wiem, wiem, zaraz odwrócisz kota ogonem i mi napiszesz, że mowa o mandatach🤣

Art.  97.  [Naruszenie przepisów o bezpieczeństwie lub porządku w ruchu drogowym]

Uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także właściciel lub posiadacz pojazdu, który wykracza przeciwko innym przepisom ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym lub przepisom wydanym na jej podstawie,

podlega karze grzywny do 3000 złotych albo karze nagany.

6 godzin temu, jonaszko napisał:

Panie prawnik, zapomniałeś o art 97kw. A to właśnie z niego można karać za brak przeglądu. Następnym razem bardziej się postaraj bo wprowadzasz w  błąd. Wiem, wiem, zaraz odwrócisz kota ogonem i mi napiszesz, że mowa o mandatach🤣

Art.  97.  [Naruszenie przepisów o bezpieczeństwie lub porządku w ruchu drogowym]

Uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także właściciel lub posiadacz pojazdu, który wykracza przeciwko innym przepisom ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym lub przepisom wydanym na jej podstawie,

no przecież sam zacytowałeś mojego posta, w którym na samym początku jest napisane: "sprawa karania mandatem za brak ważnego badania technicznego."

przecież o tym głównie tu rozmawiamy. o nowym taryfikatorze. o mandatach drogowych.

po cóż miałbym cytować przepisy z Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia opisujące kwoty grzywien w postępowaniu mandatowym gdyby nie chodziło o ... postępowanie mandatowe?

W dniu 10.01.2022 o 01:43, konrad1f napisał:

.....przewożenia na motocyklu dziecka do siódmego roku życia na autostradzie. możesz i wręcz wg przepisów należy utrzymywać prędkość do 40km/h 😉

He, he,  dziki kraj, skoro na autostradzie dopuszalna jest jazda zpredkoscia 40 km/h  🤣

U mnie na wsi wolno wjechac na autostrade gdy pojazd ma wpisane w papiery BBH wieksze niz 60 km/h 🤣

🙂

10 minut temu, ks-rider napisał:

He, he,  dziki kraj, skoro na autostradzie dopuszalna jest jazda zpredkoscia 40 km/h  🤣

U mnie na wsi wolno wjechac na autostrade gdy pojazd ma wpisane w papiery BBH wieksze niz 60 km/h 🤣

🙂

rozwiń proszę skrót BBH

czy w niemieckim odpowiedniku polskiego kodeksu drogowego jest wpisana prędkość minimalna poruszania się po autostradzie?

21 minut temu, ks-rider napisał:

🙂

W Polsce prawo dopuszcza jazdę autostrada pojazd, który min spełnia warunek minimalnej prędkości 40km/h. Mozna z tego wysnuć, że poruszanie się po autostradzie z prędkością mniejszą niż 40 km jest niedopuszczalne oczywiście mówimy o normalnych warunkach jazdy. Ale ja tam instruktorem nie jestem, to mogę sie mylić😄

30 minut temu, konrad1f napisał:

rozwiń proszę skrót BBH

czy w niemieckim odpowiedniku polskiego kodeksu drogowego jest wpisana prędkość minimalna poruszania się po autostradzie?

B - Beaurad  ( Ustawowo ) 

B - Bedingte ( Wymagana  ) 

H - Höchstgeschwindigkeit ( predkosc maxymalna )

TAk jak podalem w Papierach pojazdu musi byc wpisana predkosc < 60 km/h 

🙂

Edited by ks-rider

czyli to są dwa różne tematy

zakładam (nie jestem pewien - tak wnioskuję z Twoich informacji), że odpowiednik pojazdu samochodowego w niemieckim kodeksie powinien mieć możliwość rozwinięcia prędkości co najmniej 60km/h. ale nie jest to tożsame z minimalną prędkością obowiązującą na autostradzie - a o to właśnie pytałem. to jeszcze raz - czy jest określona minimalna prędkość poruszania się po autostradzie?

Panie prawnik, zapomniałeś o art 97kw. A to właśnie z niego można karać za brak przeglądu. Następnym razem bardziej się postaraj bo wprowadzasz w  błąd. Wiem, wiem, zaraz odwrócisz kota ogonem i mi napiszesz, że mowa o mandatach

Ha ha „kara nagany” ……… kto to wymyśla?!?!

4 minuty temu, KLAUDIUSZ napisał:

a to jest chyba "od zawsze". i bajka. jak umiesz wzbudzić litość u sędziego to może wytargujesz taką karę 😛

8 minut temu, konrad1f napisał:

czyli to są dwa różne tematy

zakładam (nie jestem pewien - tak wnioskuję z Twoich informacji), że odpowiednik pojazdu samochodowego w niemieckim kodeksie powinien mieć możliwość rozwinięcia prędkości co najmniej 60km/h. ale nie jest to tożsame z minimalną prędkością obowiązującą na autostradzie - a o to właśnie pytałem. to jeszcze raz - czy jest określona minimalna prędkość poruszania się po autostradzie?

Konrad, myslisz zbyt skomplikowanie !  🤣

Minimalna predkosc na autostradzie to 60 km/h ale nie mozesz wjechac na nia pojazdem ktory ma wpis w papierach, ze rozwija 60 km/h. Musi byc conajmniej 61 km/h ( dlatego np. wszystkie dzwigi  samobiezne sa pudowane tak, aby osiagnely predkosc conajmniej 61 km/h. Za zwyczaj koncza na 63 km/h 🤣

Nie jest tez istotne jaka faktyczna predkosc rozwijaja w praktyce czy zyciu codziennym, decydujacy jest wlasnie wpis.

Malolaty tzuning'uja swoje Mofa ( BBH 25 km/h ktore rozwijaja predkosc 120 km/h + ale nie maja prawa wjechac na autostrade, bo w papierach jest BBH 25 km/h 🤣

🙂

13 minut temu, KLAUDIUSZ napisał:

Klod, dobra, udzielam Ci kary nagany !  A co,   !   🤣

🙂

nie znam niemieckiego i nie bardzo potrafię poruszać się po niemieckich przepisach dlatego nie jestem w stanie sprawdzić tego bezpośrednio w źródle

w necie znalazłem po polsku np. taki komentarz. czy możesz się do niego odnieść?

obraz.thumb.png.ab487d122214f5227536654f97407a7f.png

czy są jakieś inne przepisy, które regulowały by ogólną prędkość minimalną na autostradzie?

przejrzałem z pomocą translatora § 3 oraz § 18  StVO i nic o minimalnej prędkości na autobahnie nie znalazłem

wnioskuję z tego, że jest podobnie jak w pl tyle, że różnią się prędkości konstrukcyjne pojazdów, które mogą na autostradę wjechać.

z resztą jest jeden przepis w StVO [§ 3 (1)], który np. wymusza mniejszą prędkość, tj. max. 50km/h w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza - widoczności na odległość poniżej 50m na skutek opadów deszczu/śniegu czy mgły, zapewne niezależnie od drogi po której jedziemy. jest tam również napisane, że prędkość należy dostosować w szczególności do drogi, natężenia ruchu, widoczności i warunków pogodowych, a także możliwości osobistych oraz właściwości pojazdu i ładunku.

1 godzinę temu, ks-rider napisał:

He, he,  dziki kraj, skoro na autostradzie dopuszalna jest jazda zpredkoscia 40 km/h  

chciałbym zobaczyć u was na autostradzie w czasie ulewnego deszczu , śnieżycy albo serio cięzkich warunków jak jedziecie 120 😄 

są dni że na autostradzie 40km/h to jest optymalna prędkość serio.........

ja w zeszłym roku 2 razy to przerobiłem -raz śnieżyca i oblodzenie i jadąc kaczką po autostradzie koło częstochowy 50km/h prawym pasem byłem na niej najszybszym pojazdem , nikt mnie nie wyprzedził przez 10 km a lewy pas był wolny , ale było bialusienko , 5 rano , nawet kolein nie było .........

a raz jak truckiem wracałem z mazur z upalania quada i była nawałnica z piorunami i ulewnym deszczem , na autostradzie A2 jechałem 40 i może ze 3 samochody mnie wyprzedziły 😄 wycieraczki na 2 nie ogarniały , nic nie było widać plus mega porwisty wiatr i pioruny.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

32 minuty temu, michoa napisał:

chciałbym zobaczyć u was na autostradzie w czasie ulewnego deszczu , śnieżycy albo serio cięzkich warunków jak jedziecie 120 😄 

są dni że na autostradzie 40km/h to jest optymalna prędkość serio.........

ja w zeszłym roku 2 razy to przerobiłem -raz śnieżyca i oblodzenie i jadąc kaczką po autostradzie koło częstochowy 50km/h prawym pasem byłem na niej najszybszym pojazdem , nikt mnie nie wyprzedził przez 10 km a lewy pas był wolny , ale było bialusienko , 5 rano , nawet kolein nie było .........

a raz jak truckiem wracałem z mazur z upalania quada i była nawałnica z piorunami i ulewnym deszczem , na autostradzie A2 jechałem 40 i może ze 3 samochody mnie wyprzedziły 😄 wycieraczki na 2 nie ogarniały , nic nie było widać plus mega porwisty wiatr i pioruny.....

i to właśnie przewidują niemieckie przepisy - jest podana konkretna prędkość maksymalna 50km/h przy warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza - gdy widoczność spada poniżej 50m. nie widzę wyłączenia z tego przepisu autobahny.