Skocz do zawartości

Uszkodzona opona


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem czy dobrze trafiłem z miejscem na taki temat (jak źle to wybaczcie). Chciałbym się podzielić sytuacją, która mi się przydarzyła podczas powrotu z nad morza w rejony Wrocławia. Trasa ok 520 km. 50 km przed metą zauważyłem w lusterku jak coś mi odpada (prędkość ok 170 km/h) - droga S3 ;). Po zwolnieniu do 100 czuć było, że coś nie tak z tylną oponą. Po zatrzymaniu się zauważyłem znaczące braki w oponie tak jak widać na zdjęciach. Jechałem w dwie osoby (łączna nasza waga to 160 kg + 20 kg bagażu). Opony to Pirelli Scorpion Trail z 2015 r (miał być ostatni sezon na nich).  Motocykl Honda Varadero 1000 XL.

Poradźcie mi czy przeciążyłem opony czy może jakaś wada akurat tej opony przyczyniła się do tego. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam 🙂

20210726_170256111.jpg

20210726_1703271111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj na tacę albo idź zagrać w totka 😉

z ciekawości - jaki indeks nośności i prędkości ma owa opona? sześcioletnia opona renomowanego producenta nie powina się tak rozwarstwić. podobne przygody miałem w autach z nalewkami ale po konkretnym torowym upalaniu rwd.

swoją drogą - jeśli pasuje indeks prędkości i nośności to taka oponę sugerowałbym "zareklamować". w sensie zgłosić problem do producenta. niech przebadają co było przyczyną.

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, jonaszko napisał:

Nośność 69 to chyba za mało i tu bym szukał problemu.

do czego za mało? chyba do czołgu 😄

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

69 jest na obciążenie 325 kg przy (V) 240 km/h. Nasza masa była co prawda większa i to sporo (waga motocykla ok 240 kg) ale nie osiągaliśmy maksymalnej dopuszczonej prędkości. Czy mimo to opona i tak przez wagę dostaje tak samo po tyłku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, sawik1204 said:

69 jest na obciążenie 325 kg przy (V) 240 km/h. Nasza masa była co prawda większa i to sporo (waga motocykla ok 240 kg) ale nie osiągaliśmy maksymalnej dopuszczonej prędkości. Czy mimo to opona i tak przez wagę dostaje tak samo po tyłku??

Nie zapomnij o przedniej oponie 59V 243 kg , no chyba ze jechales caly czas na tylnej oponie😉Ja powiedzialbym za niskie cisnienie bylo w tyle.

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Opony to Pirelli Scorpion Trail z 2015 r 

Jeśli je jeszcze masz to sprawdź jakiej są produkcji. Pirelli zaczęło produkować budżetówki w chinach i np. Diablo rosso 2 na drugi sezon po zimie, przestała totalnie trzymać. Guma jak z kamienia. Przy dużej prędkości z środkowej części opony odpadały duże płaty gumy. Generalnie chińskie budżetowe pirelli to śmieć na jeden sezon. 

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...