Jump to content
Toma1976

[ROZ] Junak RZ 125 wtrysk przerywa podczas jazdy

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. 

Mam problem z moim junakiem.

Podczas jazdy potrafi przerywać i odczucie jest takie jakby w pewnym momencie ktoś zaczepił kotwicę. 

Przerywanie nie jest typowe bo czasami jeździ ok ale zawsze gdy manetke gazu odkrece podczas jazdy to najpierw jest uczucie takiej "mocy " przez sekundę i potem jej brak , wtedy motocykl się rozpędza ale bardzo powoli.

Zaznaczę że filtry , świeca, przewod wn , nowe - regulacja zaworów zrobiona , kontrolka błędu się nie świeci, czujnik przepustnicy wyregulowany od 0.59v w górę.  

Odpala czy ciepły czy zimny na dotyk , chodzi równo / nawet znajomy motocyklista zetknął na niego i nie widział problemu dopóki się nie przejechał/  

Jeżeli ktoś miał podobne objawy lub wie co to boli to proszę o informację. 

Przez taką usterkę jazda nie jest przyjemnością bo trzeba ciągle operować gazem żeby utrzymać prędkość.  

Dzięki i pozdrawiam. 

Posted (edited)

Przejedź się z uchylonym korkiem zbiornika paliwa. Może to wina odpowietrzenia zbiornika.

Tam chyba też masz elektryczną pompkę paliwa? Jeśli tak to duża szansa, że to ona jest winna.

Edited by Qadrat

Ok. Dziękuję za informację.  Jak sprawdzić pompę paliwa? 

strzelam że ma jakieś wartości ciśnienia dla których jest ok , dla których nie 😄 

ale to w ogóle nie jest 2t więc nie ten dział

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

Ok. Dziękuję za informację.  Problem rozwiązałem.  Winny był czujnik pionowego położenia silnika.  Wymieniłem i jest ok. Uszkodzony daje objawy przerywania bo chce zgasić silnik a powinien zgasić w przypadku wywrotki.  

Pozdrawiam 

Dzieki za podanie rozwiazania, na pewno ktomus sie ta informacja przyda w przyszlosci.

Spoko. Trochę mi to zajęło czasu znalezienie problemu , ale się udało.