Jump to content
Robert J.

Sportster S & Fat Bob 114

Recommended Posts

Doswiadczenia, konkluzje, czyli zje*ac i pochwalic(jak z kobieta). A teraz serio, przymiarzamy sie do zmiany 1200 Custom na Sportster S, w tytule dalem Fat Bob 114, gdyz mi osobiscie ten model sie podoba, chyba przesiade sie ze swojej Stratoliner na HD.

-PAXP-deijE.gif

Robert znowu w dziale HD!!!! Super🍻

W sumie to mi nie przeszkadza ten nowy sportster. Ale... Nie kupiłbym 😁

1200S jak najbardziej ... tak z lat 2002/2003 😉

Za tydzien bedzie u Dealera i mamy jazde probna, po ktorej pewnie i tak nic nie bede wiedzial. Ten silnik mnie ciekawi, ogolnie wyglada na to, ze te silniki tylko o roznych poj. beda montowane w kolejnych nastepcach grupy softail i touring, teraz to sie chyba inaczej nazywa. Ngdy nie bylem za nowymi HD, ale ten Sportster s mi sie podoba, Pan America tez, tyle ze nie dla mnie ta grupa. Przemek uzasadnij, w czym widzicie wyzszosc staruchow nad nowymi. Stoja dwa Springery i jak wchodze do garazu zerkam na nie i na tym sie konczy, no raz na pol roku odpale i przejade sie pare mil. Swiatla nie swieca, hamulce nie hamuja, stowka strach leciec na dluzsza mete bo by sie obsmarkal, no siedzenie jedno z wygodniejszych (stock) w motocyklach, jedynie gdyby pier... bomba elektromagnetyczna to beda jedyne pojazdy ktore odpala.

-PAXP-deijE.gif

Ten Sportster S to mniej wiecej tak jak Boxster S w Two and half man 🤣 Fat Bob mi sie nie widzi, jezeli juz to Street Bob, tylko kierownice by czeba nizej..... 🤣

🙂

W dniu 14.07.2021 o 04:59, Robert J. napisał:

Fat Bob 114

jeździłem. Kumpla. Nówka z kwietnia tego roku. Niesamowita dynamika. Silnik nie ma słabego zakresu, z dołu wygarnia tak że trzeba mega opanowania żeby się nie wy*ebać jak ci laczek nie sklei, na górze... kurna na górze to jeździ jak litr w supersporcie. Jakby był krótszy to by na gumie stawał.:) Jedyny minus to zbiornik paliwa dajacy zasięg ok 200km w trasie i to oszczędnie obchodząc się z manetą. Przy jeździe w koło komina i tak dynamiczniej ale bez głupoty i wścieklizny zawartość zbiornika znika w 140km.

1626587637579.jpg

1626587637586.jpg

1626587637592.jpg

• Like it! 1

Podoba mi sie ten motocykle tyle ze....

Rozmawialem z dealerem HD i o ile wiedzial o czym mowi mam nadzieje, Harley zamierza isc w kierunku nowego Sportstera czyli calkowita zmiana poszczegolych modeli. Silniki beda zywcem wziete z  Pan America/Sportster czyli z 1250 120 lub 150 KM , nowe ramy, nowy desing, calkowicie nowa elektronika, wyswietlcze cieklokrystaliczne, mozliwoasc zmiany twardosci zawieszenia, ingerencji w tryb jazdy itd. To ogromna zmiana calej lini montazowej w HD. Powiedzialbym ze najwieksza w historii HD. Stad podjalem decyzje ze dla zony kupie Sportstera S bedzie dostepny pod koniec sierpnia tego roku, a dla siebie wstrzymam sie z bulami i zaczekam na nowego fat boya z tym silnikiem. Nie przesadza to o jego kupnie moze wygladac jak kupa, poczekamy zobaczymy, tak czy siak w przyszlym roku HD wypusci kolejne nowe modele, jak jeszcze nie pod koniec tego roku.

-PAXP-deijE.gif

Nie wiem na ile rzetelna ta informacja, ale nie sądzę by Revoultion Max zastąpił Big Twina i M8 - to zupełnie inna kategoria, technologia i charakterystyka napędu. Szczególnie w Touringach.

Dla mnie - osoby która większość przejeździła motocyklami zupełnie nie mającymi wiele wspólnego w konstrukcjami HD - nowa jednostka jest doskonałym silnikiem do sprzętów typu PA czy nowego sporciaka (któremu łeb ukręciło Euro 5). Nie mogę doczekać się pierwszego egzemplarza S-ki . Bazując oczywiście na tym co wypracowali i zaprojektowali do PA na bank wszystkie motocykle z R-Max będą miały też wszystkie w/w dodatki - kompa, tryby jazdy. Pytanie tylko co z pasem/łańcuchem. 

Milwaukee wbrew twierdzeniom domorosłych znawców i ortodoksów jest bardzo dobrą konstrukcją i na bank z dużych harckach zostanie.