Skocz do zawartości

Panonia T5 prośba o identyfikację


DanielPGT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy na forum. Kupiłem ostatnio Pannonię 250. Szukam informacji na temat tych motocykli. Mam dziwny przypadek, a w internecie nigdzie nie mogę spotkać drugiej takiej samej Pannoni, z taką ramą jak u mnie. Z tabliczki, która jest i wygląda na oryginalną wynika, że jest to model T5 z 1968 roku. Przejrzałem wiele zdjęć które są umieszczone w internecie, i nie spotkałem drugiej takiej samej ramy w tym modelu. Może ktoś jest tutaj na forum w stanie ustalić i mi pomóc w tej zagadce. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez DanielPGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dać zdjęcie tej swojej ramy albo lepiej wytłumaczyć w czym rzecz. Tak enigmatyczne stwierdzenie jak "Przejrzałem wiele zdjęć które są umieszczone w internecie, i nie spotkałem drugiej takiej samej ramy w tym modelu" nie pozwala zorientować się o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DanielPGT napisał:

Nie mogę zamieścić zdjęć, wyskakuje mi jakiś błąd. Rama w mojej Pannoni w miejscu baku jest gruba jednolita, nie tak jak w innych z dwóch cienkich rurek

Kiedyś, lata temu, będzie ze 35, jak bawiliśmy się w różnego rodzaju wydumki i wynalazki, mój kumpel przerabiał pannonię na choppera, czyli widelec szedł mocno do przodu. I coś mi się kojarzy, że była przeróbka ramy na grubą rurę właśnie pod zbiornikiem. Bo wcześniej pękała. Albo mogła pękać. Albo miała być sztywniejsza. Więc albo trafiłeś na ten egzemplarz, albo ktoś coś konstruował przy innym.

Oczywiście mogę się mylić, bo to dawno było,. a ja stary jestem i mam początki sklery.

Będę się z nim widział niedługo, więc zanim się nawalimy biovitalem, zapytam. Może będzie pamiętał.

To było w 82 roku, więc 39 lat temu.

Chociaż z drugiej strony, jak masz normalny kąt główki ramy, to trochę bez sensu. Chyba, że ktoś wracał do oryginału i gruba rura została.

Edytowane przez grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc w jakże trudnym dla mnie temacie, dotyczącym zagadki mojej Pannoni. Co do przeróbek ramy, muszę powiedzieć, że nie wygląda mi to na jakiś tuning dawnych lat. Nic nie wskazuje na to, że było coś wzmacniane, wycinane. Nie jest to też zwykła okrągła grubsza rurka, tylko jest bardziej spłaszczona z wyprofilowanymi wgięciami. Postaram się jakoś dodać zdjęcia, wtedy będzie bardziej jasno. Dodam, że jest tabliczka na główce ramy. Model T5 z 1968r. Miałem informacje, że też to może być rama od Pannoni P10. Jeśli ktoś posiada Pannonię P10 proszę niech się wypowie w temacie.

spacer.png

Oto i jest moja Pannonia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...