Skocz do zawartości

gsxr 600 k2 nie działa wyświetlacz i obrotomierz


jondro1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

problem dotyczy gsxr 600 2002r. na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym nie wyświetla się żadna informacja i wskazówka obrotomierza stoi na 0, wszytko inne działa czyli podświetlenie tarczy obrotomierza i ekranu ciekłokrystalicznego, kontrolki: biegu jałowego, świateł długich, kierunków. Motocykl odpala bez problemu. Sprawdziłem już bezpieczniki i wszystkie kostki. Może ktoś miał podobny problem, czy możliwe żeby coś w liczniku nagle się stało że nie działa, czy to ECU?. Dodam jeszcze, że obrotomierz nie robi testu tzn. nie wychyla wskazówki do góry i z powrotem, przed wystąpieniem problemu robił.

pozdrawiam

Edytowane przez jondro1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się czy to jakiś czujnik padł, ale chyba niemożliwe żeby od czujnika padł wyświetlacz i obrotomierz.

wiązki nie przetarte, fragment kabli od licznika do kostek przy lewej owiewce sprawdziłem jest przejście.

sprawdziłem też przy przełączonej stacyjce na "on" jakie daje napięcia na kostkę przy liczniku i dwa kabelki pokazały tak jak akumulator czyli 12.34V, a dwa pokazały 11.66V i 11.54V nie wiem czy tak powinno być czy tu szukać punktu zaczepienia.

aku pokazywał 12.34V ale zabrałem go jeszcze podładuję i zobaczę co po tym zabiegu (może aku się psuje, ale w takim razie chyba moto by nie odpaliło, a pali) 

kolejne co przychodzi mi do głowy jeżeli problem leżałby po stronie kabli, jakieś przerwanie to tylko w okolicy główki ramy gdzie się kręci kierownicą i może tu należałoby sprawdzić kable biegnące od stacyjki, ale czemu nie wykonuje obrotu wskazówka obrotomierza przy tym teście do góry  i na dół to raczej nie potrzebuje sygnału ze stacyjki chyba że się mylę

Edytowane przez jondro1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku wykluczone sprawdzone na naładowanym moim i pożyczonym.

Ecu (nie znam się ale raczej wykluczam, moto odpala uznaję że działa komp.)

wygląda na to że licznik, jest tylko jedno czego nie rozumiem, przy kluczyku na OFF na kostkę od licznika napięcie dostaje tylko kabelek czerwony z niebieskim paskiem, a po przekręceniu na ON dodatkowo dostaje pomarańczowy z zielonym paskiem oba mają ponad 12v tak jak naładowanie aku, natomiast jeszcze dwa kabelki dostają napięcie poniżej 12v czy tak powinno być ???

 

 

temat do zamknięcia, podmieniony licznik działa.

Młodywilk22 dzięki za podpowiedzi

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...