Skocz do zawartości

Prędkościomierz Yamaha XJ 600n


Rekomendowane odpowiedzi

Kochani...

proszę o pomoc. Jakiś czas temu wymieniałem tarcze w moto (Yamaha XJ 600n 1996r 600cm3). Po przejechaniu ok 200 km naglę przestał działać prędkościomierz. Obrotomierz działa. Wymieniłem linkę oraz ślimak prędkościomierza i nic to nie dało. Zrobiłem mały test tzn. odpiąłem linkę od ślimaka, podłączyłem wiertarkę i obracałem na wolnych obrotach. Zarówno licznik km jak i wskazówka prędkościomierza działały bez zarzutu. Moje pytanie co może być nie tak. Ewidentnie problem leży w miejscu łączenia koła z ślimakiem. Jednakże nie mam pojęcia co jest nie tak. Złożyłem wszystkie części bardzo starannie. Być może ktoś z was miał podobny problem i mógłby mi pomóc. z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilbym to lozysko bo wyglada na zmeczone i suche. Cale lozysko powinno byc pokryte smarem, a najlepiej powinno to byc zamkniete lozyska smarowane fabrycznie. Glowny problem to te zabki ktore wygladaja ze nie zazebiaja sie z wpustami w mechanizmie napedu szybkosciomierza. Rozumiem ze to jest osobny pierscien lezacy na zewnetrznej biezni lozyska na stale polaczony z kolem, bo pzeciez obroty kola napedzaja duzy pierscien z wpustami mechanizmu i przenosza te obroty na slimak. Pierscien w kole ma zbyt duzy luz, ale nie mozna go calkowicie obrocic, wiec rowniez wyglada na zuzyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...